Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İlgili sorunun üzerine tıklayarak cevapları görebilirsiniz.

Çocuklarla uçak yolculuğunda bilinmesi gerekenler

Çocuklarla seyahat etmenin belli zorlukları olduğunu hepimiz biliyoruz. Hem onların sağlığı hem de huzurlu bir yolculuk yapmamız için yetişkinlerle yaptığımız yolculuklara oranla biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Özellikle seyahatlerde uçağı tercih edenler bu yolculuğun daha rahat geçmesini sağlamak için bazı faydalı öneriyi takip etmeli.

Bebek – çocuk sağlığı

Eğer zorunlu değilse bebeklerin seyahat etmesi için 1. aylarını doldurmalarını beklemekte fayda var. İniş ve kalkış aşamalarında bebeğinizi uyanık tutun. Çocuğunuz ishale yakalanmışsa yoğun su kaybı yaşayacağından uçuş için ishalin bitmesini bekleyin ve bol su tüketmesini sağlayın. Kulak enfeksiyonu varsa basınçtan dolayı uçakla seyahat önerilmez, yine sinüzitli çocukların da baş ağrısı yaşama ihtimali olduğunu bilmekte fayda var.

Huzurlu olması için

Çocuklarla yapılan seyahatlerin mücadele gerektiren yanlarından birisi de uzun yolculuklarda huzursuz olmaları ve çevreyi rahatsız etmeleri.

Uçuş öncesinde bir plan yapmak gerekiyor.  Uçağa binmeden önce onun ihtiyaçları için kolay atıştırmalıklar alın. Çocukların büyük bir kısmı su ve yemek için huzursuzluk çıkarabilir bu yiyecekler onu rahatlatacaktır.

Kulak tıkanıklığı vb. durumlara karşı önlemler alarak, sağlık sorunu yaşamamasını sağlayabilirsiniz.

Ufak oyunlar oynayabileceği ya da ilgisini yönlendirebileceği nesneler, kitaplar alın. Uçakta eğlenmesi için film, müzik yayını varsa bu fırsatı değerlendirin.

Eğer koltuğunuz koridor tarafındaysa ufak bir yürüyüş yaptırın, cam kenarındaysa da manzarayı, bulutları izletin ve onunla konuşarak eğlenmesini sağlayın.