Zonguldak Çaycuma Havalimanı Hakkında

Zonguldak Çaycuma Havalimanı, Türkiye'nin Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ilinde şehir merkezine 8 kilometre mesafede bulunuyor. 1999 yılında hizmete açılışı yapılan havalimanı 2002 yılında yeterli yolcu bulunmaması nedeniyle kapatılmış ve gerekli düzenlemelerin tamamlanması sonucunda 2007 yılında hizmete açılmıştır. Sivil kategoride yurt içi ve yurtdışı uçuşların yapıldığı terminalde iç hat ve dış hat terminalleri tek binada faaliyet gösteriyor. Terminal 1400 metrekare alan üzerinde yıllık 500 bin yolcu kapasitesine sahiptir.

Zonguldak Havalimanı'ndan Yurt içi uçuşu olarak sadece İstanbul'a Türk Hava Yolları tarifeli uçuşlar düzenliyor. Yurt dışı olarak Almanya’nın Düsseldorf ve Dortmund şehirlerine sefer düzenleniyor.

Şehir Merkezinden Çaycuma Havalimanı'na Ulaşım

Zonguldak Çaycuma Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede konumlanıyor. 1999 yılında açılan havalimanı Türkiye'nin sivil kategoride hizmet veren havalimanıdır.

Havalimanı'ndan şehir merkezinden gitmek için farklı ulaşım seçenekleri buluyor. Belediye otobüsü, minibüs ve taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Zonguldak Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Havalimanı terminal binası yakınında bulunan duraklardan kalkan otobüsler mevcut. Otobüsler taksi ve diğer seçeneklere göre daha ekonomik ve kısa sürede Zonguldak merkezine ulaşımınızı sağlayacaktır.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Şehir merkezi yakın olduğu için taksi ile 15 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı'nda araç kiralama firmaları bulunuyor. Havalimanı'ndan araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Şehir Merkezinden Çaycuma Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Havalimanına; belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca şehir merkezinde araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak çok kolay. Bu ulaşım şekli daha ucuzdur hem de hızlıdır.

Taksi

Şehir merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Taksi şehir merkezinde 24 saat hizmet vermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezinden havalimanına konforlu ve hızlı ulaşım seçeneklerinden bir diğeri de araç kiralama. Araç kiralama firmalarının kent merkezindeki ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Zonguldak Çaycuma Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Zonguldak Çaycuma Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir