Zonguldak Hakkında

Zonguldak Karadeniz Bölgesi’nde yer alır. 595.556 kişilik nüfusa sahiptir. Yerleşim milattan önce başlamıştır. Karadeniz iklimi çok etkili olduğu için yıl boyunca yağmur yağışı görülmektedir. Doğaya yönelik keşifler için Zonguldak tatili iyi bir seçenektir. Bu bölgenin en az turist alan yeri Zonguldak olabilir. Şehrin doğa harikalarını görerek gezinize başlayabilirsiniz. Madenlerden kömür çıkarılması ve Gemi ticareti yapılan limanı ile meşhurdur.

Pontus Devleti, Hititler, Osmanlı ve Roma imparatorluğu gibi devletler geçmişte burada yaşamışlardır. Cehennem Ağzı Mağaraları, Çayır Köyü Su Mağarası, Halil Paşa Konağı, Gök göl Mağarası, Köprülü Cami, Cuma yanı Mağarası gibi gezebileceğiniz doğa harikalarına sahiptir.

Zonguldak mutfağında öncelikle balık ve deniz ürünleri denemelisiniz. Malay, buradaki hamur işi deyince akla ilk gelen lezzettir. Sebzelerde ise ilk sıraya kabuklu fasulye gelir. Et yemekleri de oldukça ünlüdür. Mancar Sarması bayram tridi ve kıymalı ıslama isimli yöresel lezzetleri mutlaka tatmalısınız. Tatlı olarak buradaki ilk isim olan beyaz baklavayı çok seveceksiniz.

Zonguldak Havalimanın merkeze uzaklığı 57 Km mesafededir otobüs ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Zonguldak-İstanbul, Zonguldak-İzmir, Zonguldak-Antalya arasındaki uçak seferleri karşılıklı olarak her gün yapılmaktadır.

Zonguldak’a bağlı ilçeler; Kilimli, Alaplı, Çaycuma, Devrek, Gökçebey, Karadeniz Ereğli, Kozlu. Plaka kodu 67’dir.

Havalimanından Zonguldak Merkezine Ulaşım

Zonguldak Çaycuma Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede konumlanıyor. 1999 yılında açılan havalimanı Türkiye'nin sivil kategoride hizmet veren havalimanıdır.

Havalimanı'ndan şehir merkezinden gitmek için farklı ulaşım seçenekleri buluyor. Belediye otobüsü, minibüs ve taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Zonguldak Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Havalimanı terminal binası yakınında bulunan duraklardan kalkan otobüsler mevcut. Otobüsler taksi ve diğer seçeneklere göre daha ekonomik ve kısa sürede Zonguldak merkezine ulaşımınızı sağlayacaktır.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Şehir merkezi yakın olduğu için taksi ile 15 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı'nda araç kiralama firmaları bulunuyor. Havalimanı'ndan araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Zonguldak varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Zonguldak uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Zonguldak uçuşları Çaycuma Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Zonguldak 1 saat, Ankara-Zonguldak 50 dakika, Antalya-Zonguldak 1 saat, Bodrum-Zonguldak 1 saat 10 dakika, Gaziantep-Zonguldak 1 saat 20 dakika, İstanbul-Zonguldak 50 dakika, İzmir-Zonguldak 1 saat, Trabzon-Zonguldak 1 saat 10 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Zonguldak uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı