Zaporijye Hakkında

Ukrayna’nın en turistik şehirlerinden biri olan Zaporijya, Zaporijya Oblastı’nın idari merkezidir. Ülkenin en büyük altıncı şehri olan Zaporijya’da 800 bine yakın kişi yaşamaktadır. Gece hayatı ile ün salmış olan şehirde bulunan uluslararası havalimanı şehrin ziyaretçi çekmesini sağlamaktadır. Kültürel ve tarihî açıdan da kimi değerleri bünyesinde barındıran Zaporijya da gezip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Zaporojiya da 1932 yılında kurulan ve şehrin sembolü haline gelen hidroelektrik santrali şehirde sanayileşmenin de hızını arttırdı. Bugün elektrik enerjisi, kömür, demir madeni, nokopol manganezi gibi ham maddeleri işleyen ve çıkaran sanayi işletmeleri yer alıyor. Makine ve inşaat sektöründe de gelişmiş olan şehir çevresinde de endüstrinin merkezi kabul ediliyor.

Tarihî değeri de yüksek olan şehir, Dinyeper Nehri üzerindeki Khortitsa Adası’na da ev sahipliği yapıyor. Adada bulunan ulusal park görülmeye değer güzellikte bir doğaya sahip bulunuyor. Aynı zamanda outdoor sporları ile ilgilenen sporcular için de bir etkinlik alanı olan Khortitsa Adası, Zaporijya ziyareti sırasında mutlaka görülmesi gereken destinasyonların başında geliyor. 
 

Havalimanından Zaporijye Merkezine Ulaşım

Taksi
Havalimanı gelen yolcu terminalinin hemen önünde sizleri bekleyen taksiler ile hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Çoğu takside taksimetre cihazı bulunmuyor ya da kullanılmıyor. Taksiye binmeden önce şoförle konuşarak fiyat konusunda anlaşabilirsiniz. Trafik  yoksa havalimanından şehir merkezine yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz.

Otobüs
Havalimanında bulunan otobüs duraklarından 3 numaralı otobüs hattına binerek ekonomik ve konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler 15 dakikada bir kalkıyor ve yolculuk yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Otel Servisi
Zaporijya da bulunan birçok otel müşterilerine havalimanı servis hizmeti sunuyor. Bu hizmetten faydalanmak için önceden rezervasyon yapmalı ve uçağınızın iniş saati, kaç kişi olduğunu, bagaj sayısı gibi konularda otelinize bilgi vermelisiniz. Ayrıca otel servislerinin diğer seçeneklere göre daha pahalı olduğunu unutmayınız.

Araç Kiralama
Zaporijya Uluslararası Havalimanı’nda bazı araç kiralama şirketlerinin ofisi bulunuyor. Buradan araç kiralayarak hem şehir merkezine daha kolay ulaşabilir hem de şehirde yapacağınız gezintiyi daha özgür hale getirebilirsiniz.. Dilerseniz aracı şoförlü olarak kiralamanız da mümkündür.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Zaporijye varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Zaporijye uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Zaporijye uçuşları Mokraya Uluslararası Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı