Washington Hakkında

Bir Amerikan rüyası olan Washington, Amerika’nın başkentidir.  Şehir ismini, Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk başkanı ve Kurucu Baba olan George Washington'dan almıştır ve direk federal devlete bağlı bir şehirdir. Washington’da ılıman bir iklim görülmektedir. Yazları sıcak ve nemli kışları ise ılık geçmektedir. Washington, Amerikan Devrimi'nden sonra bağımsızlığını yeni kazanan Amerikalıların hükümet merkezi olarak kuruldu. Beyaz Saray, ABD Kongresi, ABD Yüksek Mahkemesi, Dünya ülkelerinin büyükelçilikleri, kabine sekreterlikleri (bakanlıklar) gibi bütün federal kurumlar bu kentte yer alır. Hiçbir eyalete bağlı olmayan bu şehir muhteşem doğası ve hiç tükenmeyen enerjisiyle, ziyaretçilerini heyecanlı bir deneyime davet ediyor.

Şehrin belediye başkanı vardır ama valisi yoktur. Zengin bir tarihe sahip olan bu topraklara 17. yüzyılda Avrupalılar gelmeden önce ilk olarak Nacotchtank yerlilerinin yaşadığı edinen bilgiler arasındadır. 1751 yılında Potomac Nehri kıyıları ve Georgetown civarına yerleşen Avrupalılar, yaklaşık 40 yıl boyunca bugünkü Washington topraklarında yaşamlarına devam etmişlerdir. Şehir, bugünkü kimliğine ise George Washington’ın başkan olmasıyla birlikte kavuşmuştur. Washington’a gittiğiniz mutlaka gezip görmeniz gereken yerler; Tabi ki Beyaz Saray, Parlamento binasını gezmek ve buralarda fotoğraf çektirmek çok popüler. Ayrıca yönetim merkezleri ve müzelerin bulunduğu National Mal, Capitol, Lincoln Anıtı, Ulusal Hava ve Uzay Müzesi, Ulusal Doğal Tarih Müzesi gibi yerleri mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ve ayrıca Smithsonian Institute: Bir müze değil, 14 müzeyi toplayan kapsamlı bir enstitüdür. Bu müzeӀerin 13 tane Washington'da, bir tanesi de New York'ta yer aӀır. Enstitü, müzelerde sadece yüzde biri sergilenen, 75 milyonun üzerinde sanatsal ve bilimsel esere sahiptir. Ayrıca bütün müzelere giriş ücretsizdir. 
 

Havalimanından Washington Merkezine Ulaşım

R Reagan Nat Havalimanı

Taksi
Haftanın her günü her saat hizmetinizde olan taksiler ile şehir merkezine taksi seçeneği ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksilerde hem nakit hem de kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca engelli yolcular için tekerlekli için biniş imkanı bulunmaktadır.

Metro
Havalimanı’nda haftanın her günü ve sabahın erken saatlerinden itibaren hizmet veren metro seçeneği ile rahatça istediğiniz yere gidebilirsiniz. B ve C terminal binalarından binebileceğiniz metro sayesinde şehir merkezine hem hızlı hem ekonomik hem de konforlu bir yolculuğa şahit olabilirsiniz.

Araç Kiralama
Şehir merkezine ulaşmanın bir diğer yolu ise araç kiralamaktır. Araç kiralayarak hem şehir merkezine ve havalimanına kolayca ulaşabilir hem de şehri daha özgür bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. 
Baltimore Havalimanı

Otobüs
Baltimore Havalimanı’ndan şehir merkezine üç farklı otobüs hattı ile ulaşım sağlanabilmektedir. Birincisi RTA olarak adlandırılan otobüsler, diğer bir otobüs hattı ise ICC olarak adlandırılan otobüslerdir.  Bu otobüsler ile Gaithersburg Park ile Montgomery bölgesi arasında yolculuk yapabilirsiniz. Son otobüs hattı ise 17 ve 99 numaralı otobüsler olarak hizmetinizdedir.

Metrobüs
Metrobüs'ler, Baltimore Havalimanı ile en yakın metro istasyonu arasında gidip gelmenizi sağlayan otobüsler olarak sizlere hizmet vermektedir. 45 dakikada bir kalkan otobüsler haftanın her günü hizmet sunmaktadır.

Transfer Aracı
Şehir merkezlerine, lüks otellere ve özel belirlenmiş yerlere gitmenizi sağlayacak olan transfer araçları sayesinde gitmek istediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanında bulunan Bayrunner, Supreme ve Courtesy firmalarının transfer araçları ile şehrin farklı yerlerine yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama
Dulles Havalimanı’ndaki araç kiralama binasında bulunan şirketlerden araç kiralayabilir ve havalimanından ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca araç kiralayarak şehirde daha özgür ziyaret yapabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz. Havalimanındaki araç kiralama firmaları arasında; Avis, Advantage, Alamo, Dollar, Hertz, Enterprise, Budget, National ve Thrifty bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Washington varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Washington uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Washington uçuşları R Reagan Nat Havalimanı, Baltimore Greenbelt Havalimanı, Warren Field Havalimanı, Buzzards Pt S Havalimanı, Baltimore Havalimanı, Bolling Afb Havalimanı, Baltimore Glenn Martin Havalimanı, Pentagon Army Havalimanı, County Havalimanı, Dulles Uluslararası Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı