Valensiya Hakkında

Valensiya, İspanya'da Valensiya özerk bölgesinin başkentidir. Kendi ismini taşıyan ilin de merkezi olarak bilinmektedir. Valensiya, İspanya'nın üçüncü büyük şehridir. Şehir olan Costa del Azahar kıyılarında en büyük endüstri merkezidir. Aynı zamanda İspanya'nın doğusunda Akdeniz kıyısında konumlanmıştır. Şehir de Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise serin bir hava yaşanmaktadır. Valencia Romalılar tarafından kurulmuş ve birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmıştır. Bölgeye Romalılar, Vizigotlar, Berberiler, Endülüs Arapları ve Aragonlar göç ederek şehri ekonomik ve kültürel olarak zenginleştirmişlerdir.

15. ve 16. yüzyıl boyunca Valencia Akdeniz kıyıları boyunca en büyük ve en önemli ticaret merkezi haline geldi. Bu dönem Valensiya'nın hem ticârî, hem de sanatsal anlamda altın çağını oluşturur. Joanot Martorell (Tirant lo Blanc yazarı, Avrupa’da ilk modern roman), Ausias March, Roig de Corella, İsabel de Villena, Jordi de Sant Jordi and Jaume Roig gibi sanatkarlar bu döneme damgalarını vurdular. Valencia şehrinin en önemli meydanı içinde belediye binası, klasik filmlerin gösterildiği La Filmoteca ve pek çok barın ve restoranın olduğu Plaça de l'Ajuntament'dir. Bunun dışında Plaça de la Reina ve Plaça de la Verge, şehrin önemli meydanlarındandır. Valensiya’da Turia Bahçeleri önemli bir konumdadır. Bu parkın içinde çocuk bahçeleri, bir çeşme ve spor kompleksleri bulunmaktadır. Ayrıca şehir plajlarıyla da oldukça önemlidir. Şehir de 3 popüler plaj bulunmaktadır. Bunlar: Playa de Malvarrosa, Playa e Levante ve o de La Arena olarak bilinmektedir.

Havalimanından Valesniya Merkezine Ulaşım

Otobüs
Havalimanı’na indikten sonra terminalin yakınlarında bulunan duraklardan otobüslere binerek şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Mislata, Quart de Poblet ve Manises gibi bölgelere yolcu taşıyan 150 numaralı otobüslerle Valensiya Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

Metro
Havalimanı’ndan 3 numaralı metro hattı ile şehir merkezinde bulunan bir çok noktaya doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Metroyla şehirde farklı noktalara yolculuk yapmak isterseniz bir çeşit abonman kart olan TuiN Card alabilirsiniz. 

Taksi
Bir diğer seçenekler arasında bulunan taksi ile hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.  Havalimanında bekleyen taksiler sabit bir açılış ücreti ile yolcularını taşıyor ve bu ücret her bir kilometre için yükseliyor. Taksi ücretleri gün ve saatlere göre de farklılık gösterebiliyor. Valensiya Havalimanı’ndan gitmek istediğiniz yere kadar ödeyeceğiniz taksi ücretiyle ilgili aklınızda soru işareti varsa önce taksi sürücüsü ile görüşebilir ve ücret başta olmak üzere pek çok konuda doğrudan sürücülerden bilgi alabilirsiniz. 

Araç Kiralama
Araç kiralama seçeneğini kullanarak hem daha klay ulaşım hem de daha özgür bir şekilde şehri ziyaret edebilirsiniz. Havalimanı’nda hizmet veren şirketlerden AVIS, Sixt, Hertz,  Europcar, Goldcar ve Entrerpise gibi alternatifler bulunuyor. Önceden rezervasyon yaparak aracınızı havalimanı’ndan daha uygun fiyata alabilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı olarak aracınızı tam saatinde terminalin önünde hazır olarak bulabilirsiniz Araç kiralamak istediğinizde uluslararası geçerli seyahat ve sürücü belgelerinizle birlikte kiralama ofisine gelmeniz gerektiğini unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Valensiya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Valensiya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Valensiya uçuşları Valencia Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir