Uşak Hakkında

Uşak Ege Bölgesi'nin iç kesimlerinde bulunmaktadır. Yaklaşık 371.745 nüfusa sahiptir. Bu şehre verilen kıymet azdır, tatil kentlerine benzemez. Ege'nin farklı yüzlerinden biridir Uşak.
Pek çok kültürün izlerine rastlanır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla göz kamaştırmaktadır. Halk tarafından özenle korunup değer verilen tarihi ve doğal güzellikleriyle en iyi şekilde hizmete sunulmuştur. Yerleşim MÖ 4000ler'de başlamıştır. Persler, Hitit, Lidya, Germiyanoğulları ve Osmanlı gibi çok sayıda kültür bu bölgede zirvededir.

Blaundus Antik Kenti, Cimcim Çeşmesi, Uşak Tarihi Evleri, Clandras ve Çataltepe Köprüsü, Burma Cami gibi birçok yapıya sahiplik göstermektedir. 
Uşak mutfağının en meşhur lezzeti ise tarhana çorbasıdır. Uşak a özgü farklılığı, içine konan nohut ve fasulyedir. Buraya geldiyseniz mutlaka denemelisiniz.

Döndürme böreği, Tarhana çorbasından sonra gelen en mükemmel lezzet olarak bilinmektedir. Bu börek halk arasında özel bir yere gelmiş aynı zamanda Ulubey ilçesi ile özdeşleşmiştir. Ulubey ile özdeşleşen bir diğer lezzet ise ebem köftesidir. Özelliği Bonfileden yapılıyor olmasıdır. Her Kurban Bayramı'nın ikinci günü mutlaka hazırlanmaktadır.
Bu güzel lezzetlerin ardından güzel bir tatlı yemeden şehirden kesinlikle ayrılmayın. Demir kalıptan yapılan çiçek gibi şekli olan Demir Tatlısı, ismini yapımında kullanılan Demir kalıptan almaktadır.

Uşak Havalimanın merkeze uzaklığı 8 Km mesafededir otobüs ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Uşak-İstanbul, Uşak-Kars, Uşak-Antalya arasındaki uçak seferleri karşılıklı olarak her gün yapılmaktadır. 
Uşağa bağlı ilçeler; Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı, Ulubey. Plaka kodu 64’tür.

Havalimanından Uşak Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine uzak mesafede bulunmayan Uşak Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanından otobüs ve taksi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz; isterseniz de araç kiralama hizmeti seçeneğiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belediye Otobüsü
Şehir merkezine ulaşımın sağlanması için belediye otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Taksiden daha ekonomik bir ulaşım olan otobüsle şehir merkezine yaklaşık 30 dakika da ulaşabilirsiniz.

Taksi
Taksi açılış ücretleri diğer şehirlerle aşağı yukarı aynı fiyat olsa da diğer alternatiflerden pahalı bir tercih olduğu düşünülmelidir. Rahatlık bakımından ve daha hızlı ulaşım için taksi tercih edilebilir.

Araç Kiralama
Araç Kiralama şirketleri olarak National Car, Sixt, Avis, Acarsan, Hertz, Rental Cars ofisleri Uşak Havalimanı içerisinde araç kiralamak istediğinizde hizmet sağlamaktadır. Aracınızı bu firmalardan kiralayarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz fakat trafik sorununu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Uşak varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Uşak uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Uşak uçuşları Uşak Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Uşak 1 saat, Ankara-Uşak 1 saat, Antalya-Uşak 40 dakika, Bodrum-Uşak 40 dakika, Gaziantep-Uşak 1 saat 20 dakika, İstanbul-Uşak 1 saat, İzmir-Uşak 50 dakika, Trabzon-Uşak 1 saat 50 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları İstanbul, AnadoluJet İstanbul şehirlerinden direkt Uşak uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı