Hızlı Erişim

SunExpress Hakkında

SunExpress, her ikisi de dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden olan Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında, 1989 yılında Antalya’da kuruldu. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, halen faaliyetlerini, güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürüyor. Bugün Sun Express, Antalya, İzmir ve İstanbul Sabiha Gökçen merkezli operasyonlarıyla, 486’sı dış hat, 352’si iç hat olmak üzere, haftada toplam 838 tarifeli uçuş gerçekleştiriyor.

SunExpress Check-In İşlemleri

SunExpress yolcuları, check-in işlemlerini seyahatlerinden tam bir gün önce yapabilir ve biniş kartlarının çıktısını bazı havalimanlarında (Almanya’nın birçok havalimanı ve Zürih) bulunan kiosklardan alabilir. SunExpress online check-in hizmeti, 2017 yılı itibariyle sadece Türkiye çıkışlı uçuşlarda geçerli. Rezervasyon/e-bilet numaranız, soyadınız ve adınız ile giriş yaptığınız sistemden kolaylıkla online check-in yapmanız mümkün. Uluslararası uçuşlar için uçuş saatinden en erken 1 gün, en geç 3,5 saat önce, Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlar için en erken 1 gün, en geç 1 saat önce ve yurt içi tüm uçuşlar için de en erken 1 gün, en geç 45 dakika önce online check-in işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

SunExpress uçuşlarında bagaj ücretlendirmeleri, SunEco, SunClassic ve SunPremium olmak üzere üç farklı kategoriye göre değişir. Antalya, Alanya/Gazipaşa, Bodrum ve Dalaman varışlı dış hat seferlerinde SunEco yolcuları maksimum 20 kg, SunClassic yolcuları 25 kg ve SunPremium yolcuları 30 kg’ya kadar olan bagajları için ücretsiz hizmet alır. Yolcular Türkiye’deki diğer varış noktalarına ise SunEco 30 kg, SunClassic 35 kg ve SunPremium 40 kg ağırlığındaki bagajlarını ücretsiz bir şekilde kabine verebilirler. SunExpress iç hat uçuşlarda ise SunEco yolcuları maksimum 15 kg, SunClassic 20 kg ve SunPremium yolcuları 25 kg bagaj hakkına sahip. Yurt içi seyahatinizde her ekstra kg için 6 TL; her yurt dışı seyahatinizde 10 avro (tek yön) ücret ödemeniz talep edilir. Dış hatlar el bagajı taşıma kuralları, ebatlar 55 cm x 40 cm x 20 cm’i geçmemeli ve en fazla 8 kg ağırlığında olmalıdır. İç hatlar el bagajında da aynı şartlar aranır.

SunExpress Koltuk Seçimi

SunExpress uçuşunuzdan önce istediğiniz koltuğu seçmek ve konforlu seyahat etmek için online check-in işleminiz esnasında koltuk seçme butonuna tıklamalısınız. Uçuşunuz dış hatlarda ise seçeceğiniz herhangi bir koltuk için 10 avro (tek yön), iç hatlarda ise 10 TL (tek yön) ödemeniz gerekiyor. Uçağın kalkış vaktinden 48 saat önce açılan sistemden koltuk rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Acil çıkış sırasındaki koltuklar, dış hatlarda 20 avro, iç hatlarda 40 TL. Uçaktan ilk inen olmak içinse ön sıra koltuklardan alabilirsiniz: Dış hatlarda 20 avro, iç hatlarda 40 TL.

SunExpress Diz Mesafesi

SunExpress ücretli koltuk rezervasyon sisteminde diz mesafesinin oldukça geniş ve “X-Leg koltuk” olarak geçen bu özel koltuklardan satın almak için yurt içi uçuşunuzdan 3 saat öncesine kadar ya da yurt dışı uçuşunuzdan 3 iş günü öncesine kadar SunExpress ile iletişime geçmelisiniz.

SunExpress Yiyecek, İçecek ve İkram

SunExpress uçuşlarında hizmet veren SunCafé’den 1 avrodan başlayan fiyatlar karşılığında sandviç, sıcak yemek, çay, kahve gibi atıştırmalıklar alabilirsiniz. Bunun dışında ücretsiz ikramlar servis edilmiyor. SunEco, SunClassic ve SunPremium olmak üzere üç farklı kategoriye göre değişen menü ve fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi için havayolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Sunexpress varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Sunexpress uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Biletkesfet’den aldığınız Sunexpress uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

SunExpress ile yurtiçinde şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Erzurum, Antalya, Mardin, Hatay, Adana, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Diyarbakır, Van, Malatya, Kars, Trabzon, Samsun, Konya.

SunExpress ile yurtdışında şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Frankfurt, Viyana, Zürih, Berlin, Amsterdam, Brüksel, Düsseldorf, Hannover, Hamburg, Köln, Milano, Münih, Paris.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir