Stuttgart Hakkında

Stuttgart, otomobil denince akla ilk gelen şehirlerden birisidir. Aynı zamanda ünlü Alman otomobil markası olan Mercedes’in çıktığı şehirdir. Stuttgart aynı zamanda Baden-Württemberg eyaletinin de başkentidir. Bosh markası’nında üretildiği yer olduğu için Mercedes ve Bosh gibi ünlü markalara ev sahipliği yapmaktadır. Stuttgart’ta gezmek için en güzel zaman yaz aylarıdır. Veya Nisan-Mayıs ile Eylül ayı sonuna kadar olan kısım şehirde gezebilmek için oldukça ideal bir seçenektir. Ekim ayından itibaren havalar soğumaktadır. Kışın hem soğuk hem de yağışlıdır. Yazın yağışlar kışa göre daha az görülmektedir. Stuttgart’ta gezip görmeniz gereken yerler olarak; Wilhelma Hayvanat Bahçesi, Schlossplatz Meydanı, Yeni Saray, Eski Saray, Markplatz Meydanı, Schloss Solitude Sarayı, Rathaus Belediye Binası gibi yerler gezilebilir. Otomobil müzeleri gerçekten de görülmeye değer. Zaten Mercedes ve Porsche müzesi şehrin önemli müzesi halindedir. Kentin simgesi Televizyon Kulesi ve Kara Orman’a yapılan şarap bağları turları da ilginç gezi alternatifleridir. Kentin tarihi merkezinde eski saray veya 18. Yüzyılda yapılan Neues Schloss yani yeni Sarayı da mutlaka gezmelisiniz.
 

Havalimanından Stuttgart Merkezine Ulaşım

Otobüs
Havalimanı’ndan çok ekonomik bir şekilde şehir merkezine ulaşım seçeneklerinden birisi otobüstür. Yaklaşık 20 dakikalık yolculukla şehir merkezine ulaşacağınız otobüslere terminal binasının yanından ulaşabilirsiniz. Otobüs saatleri ve güzergahları ile alakalı detaylı bilgi alabilmek için Stuttgart Havalimanı internet sitesini ziyaret edebilir gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tren  
Trenler, şehir merkezine ulaşım için oldukça hesaplıdır. Trenler ile aynı zamanda konforlu ve keyifli bir yolculukla istediğiniz yere ulaşmanız mümkündür. Havalimanı’ndaki tren durağından beklemeden trene binebilir ve şehir merkezine doğru yolculuk başlatabilirsiniz. Aynı zamanda Havalimanı’ndaki Terminal 1’den metroyu kullanarak hızlı bir ulaşım aracı seçmiş olursunuz. Metro ile yaklaşık 30 dakika da şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Araç Kiralama
Araç kiralamak tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneğidir. Havalimanı’nın Terminal 2 ve Terminal 3 bölümlerinden ulaşabileceğiniz araç kiralama ofislerinden araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şoförlü veya şoförsüz araç kiralama imkanına da sahipsiniz. Araç kiralama firmaları arasında;  Avis, Sixt, Hertz, Buchbinder, Enterprise, Europcar ve Global Drive bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Stuttgart varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Stuttgart uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Stuttgart uçuşları Stuttgart Airport Havalimanı, Stuttgart Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir