Stockholm Hakkında

İsveç’in başkenti olan Stockholm, Kuzey yarımkürenin en kuzeyinde bulunmaktadır. Suç olaylarının en az olduğu kent yapısı ve trafiği olmayan bir şehir olması sebebi ile dünyanın en yaşanılan şehirlerinden biridir. Temiz havası oldukça kendini belli etmektedir. Stockholm ana kara ve ona bağlı olan 14 adadan oluşmaktadır. Bu yüzden İsveç halkı için tekne oldukça önemlidir. Stockholm’de ayrıca İsveç’in moda, siyaset ve kültür başkenti olarak da bilinmektedir. Bu yüzden İsveç’in en kalabalık şehri Stockholm’dür.

Şehir de pek çok milletten insan yaşamaktadır. İsveç halkının gayri safi milli hasılası yüksek olduğundan dolayı Stockholm’de yeme içme gibi ürünlerin pahalı olduğu bilinmektedir. Stockholm’e gitmeden önce en basit ürünlere bile çok para vermeyi göze almalısınız. Gulf Stream sıcak su akıntısı sebebiyle diğer İsveç'e yakın ülkelere göre daha ılıman bir iklime sahiptir. İsveç, Kuzey yarımkürenin en kuzeyinde olan ülkelerden biri olduğu için Stockholm’de yazın güneş neredeyse hiç batmaz ve alaca bir karanlık oluşur. Kışın ise güneş, gündüz çok kısa süre gözükür. Stockholm da gezilebilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken yerler arasında; Gamla Stan, Storkyrkan Katedrali, Nobel Müzesi ve benzeri çok sayıda müze gelmektedir. Stockholm Havalimanı'ndan şehir merkezine hızlı tren ya da özel otobüslerle ulaşım sağlamanız mümkündür.
 

Havalimanından Stockholm Merkezine Ulaşım

Arlanda Havalimanı

Otobüs
Ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile şehir merkezine rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. 20 dakikada bir kalkan otobüsler ile yolculuk süreniz yaklaşık 40 dakika olacaktır. Şehrin birçok farklı noktasına otobüslerle gidebilmeniz mümkündür.

Taksi
Arlanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en hızlı seçeneği taksilerdir. Taksilere 5 numaralı terminal binasının 100 metre ilerisinden ulaşabilirsiniz. En fazla 5 ile 8 kişiye kadar yolcu alan taksileri burada görmeniz mümkündür.

Tren
Havalimanında bulunan Arlanda Merkez İstasyonu’ndan bineceğiniz trenler ile ekonomik ve rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz trenler arasında hızlı trenler, banliyö trenleri ve uzun yol trenleri bulunuyor. Duraksız giden hızlı trenler ile Stockholm şehir merkezine 20 dakikada ulaşmanız mümkün. Stockholm’ün yanı sıra Uppsala’ya gitmek isteyenler için ise banliyö trenleri bulunuyor. Banliyö trenleri ile Stockholm’e 40 dakikada, Uppsala’ya 20 dakikada gidebilirsiniz. Uzun yol trenleri ise Stockholm, Dalarna ve Norrland bölgelerine gitmek mümkün.

Araç Kiralama
Araç kiralayarak şehir merkezine ulaşımınızı kolaylaştırabilir aynı zamanda Stockholm’de daha rahat bir gezinti yapabilirsiniz. Sixt, Budget, Hertz, Enterprise, Europcar, Alamo, National ve AVIS firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz kiralayabileceğiniz araçları havalimanındaki 2, 4 ve 5 numaralı terminal binalarından bulabilirsiniz.

Skavsta Intl Havalimanı

Otobüs
Skavsta Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler ile gidebilirsiniz. Otobüsler oldukça ekonomik ulaşım seçenekleri arasındadır.

Taksi
Havalimanı’ndaki terminal binası önünden taksilere binerek şehir merkezine hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca nakit paranız bulunmuyorsa taksilerin ödemesini internetten de yapabilmeniz mümkündür.

Tren
Skavsta Havalimanı’na 7 kilometre uzaklıkta bulunan tren istasyonundan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine ve şehrin diğer bölgelerine konforlu ve rahat şekilde gidebilirsiniz. Havalimanına yakın olan tren istasyonuna havalimanındaki 515 numaralı otobüs ile ulaşabilirsiniz. Tren biletlerini internetten veya trene biniş yaparken alabilmeniz mümkündür.

Araç Kiralama
Araç kiralayarak ulaşımınızı oldukça kolaylaştırabilir şehir ziyaretinizi daha özgür hale getirebilirsiniz. Skavsta Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlar ile şehir merkezine son derece hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Sixt, Europcar, Budget, Hertz ve AVIS bulunuyor.

Vasteras Havalimanı

Otobüs
Vasteras Havalimanı’ndan şehir merkezine en ekonomik şekilde nasıl giderim diyorsanız otobüs seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Taksilere kıyasla daha hesaplı olan otobüsler ile rahatça şehir merkezine gidebilirsiniz. Uçağınızdan indiğiniz andan itibaren otobüslere terminal binasının önünden ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine en hızlı şekilde taksi ile ulaşabilirsiniz. Fakat taksi ücretleri diğer seçeneklere göre biraz pahalıdır. Havalimanı terminal binası önünden binebileceğiniz taksiler sizin için oldukça rahat bir yolculuk sağlayacak.

Tren
Vasteras Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın bir diğer seçeneği ise trendir. Trenler hem ekonomik hem de rahat olmakla birlikte çok sık aralıklarla gelmektedir.

Araç Kiralama
Şehir merkezine ulaşımın bir diğer yolu ise araç kiralamaktır. Araç kiralayarak ulaşımınızı basit bir hale getirebilir aynı zamanda daha özgür bir gezinti planı uygulayabilirsiniz. Araç kiralama ofislerine giderek ister şoförlü ister şoförsüz olarak araç kiralayabilir ve rahatça şehir merkezine yolculuk etmenin keyfini sürebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Stockholm varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Stockholm uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Stockholm uçuşları Stockholm Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı