Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Şırnak ilinin Cizre'ye uzaklığı 10 kilometre mesafede bulunan Şerafettin Elçi Havalimanı, Yurt içi uçuşlar için kullanılan sivil kategoride bir havalimanıdır. 2013 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanı ismini Diyarbakır milletvekili ve 42. Hükümet Bayındırlık Bakanı olan Şerafettin Elçi’den almıştır. Yıllık yaklaşık 500 bin yolcuya hizmet veriyor. Şehir merkezine 59 km uzaklıkta Şırnak-İdil karayolu üzerinde bulunuyor.

Yurtiçi Şırnak uçuşları Türk Hava Yolları İstanbul Şırnak uçuşlarını haftanın her günü ve Ankara'dan karşılıklı olarak düzenlenmektedir.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak Havalimanı, Şırnak ilinin Cizre İdil karayolu üzerinde bulunuyor ve şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. İç hat uçuş seferleri düzenlenen havalimanı sivil kategoride hizmet veriyor.

Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Şırnak Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Havalimanı terminal binası yakınında bulunan duraklardan kalkan otobüsler günün her saatinde akşam geç saatlere dek kullanabileceğiniz alternatif ulaşım araçlarındandır. Otobüsler taksi ve diğer seçeneklere göre daha ekonomik ve kısa sürede Şırnak merkezine ulaşımınızı sağlayacaktır.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Şırnak Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile 15 dakikada ulaşım mümkün.

Şırnak Şehir Merkezinden Şerafettin Elçi Havalimanı'na Ulaşım

Şırnak Havalimanı, Şırnak ilinin Cizre İdil karayolu üzerinde bulunuyor ve şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. İç hat uçuş seferleri düzenlenen havalimanı sivil kategoride hizmet veriyor.

Şehir merkezinden Şerafettin Elçi Havalimanı’na HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Havalimanına; belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca şehir merkezinde araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Kent merkezinden Şırnak Havalimanı'na ulaşım sağlamak için belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Kent merkezinin bir çok farklı noktasından binebileceğiniz otobüslerle havalimanına yaklaşık 40 dakikalık yolculuk süresinden sonra ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksilere göre daha ekonomik bir seçenek olarak tercih edebilirsiniz.

Taksi

Kent merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Taksi şehir merkezinde 24 saat hizmet vermektedir.

Havalimanı Bilgileri

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali olmak üzere tek bina bulunuyor. 2013 yılından beri hizmet sağlayan havalimanı yıllık 500 bin yolcuya ev sahipliği yapıyor. Bankalar, sağlık servisleri ve diğer ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar da yer alıyor. VIP hizmet sunan havalimanına ait otoparkı sayesinde özel aracınızla havalimanına gitme imkanınız bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Şerafettin Elçi Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden Şerafettin Elçi Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı