Şikago Hakkında

Amerika’nın 3. En büyük şehri olan Şikago, ismini Kızılderili dilinde “güçlü” anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bir zamanlar Kızılderililerin anavatanı olan Şikago, Illinois Eyaleti’nin başkentidir. 4 mevsiminde görülebileceği bir şehir olan Şikago da yazları sıcak ve yağışlı, kışlar soğuk ve rüzgarlı, bahar ayları ise çok kısa sürmektedir. Şikago da en iyi gezilebilecek zaman bahar ayları veya  Eylül, Ekim aylarıdır. Şikago insanları çok sıcakkanlıdır. Yeşili bol, Michigan gölü etrafına konumlanmış gökdelenleri ile göz kamaştırmaktadır. Şikago, Amerikan film ve medya sektörü adına önemli bir rol oynamaktadır. Skandallar, olaylar ve çalkantıların yaşandığı bu şehre “Rüzgarlı Şehir” de denmektedir. Kent büyük olmasına rağmen düzenli olduğu için gezmek çok kolaydır. Şehirleşme oldukça iyidir.

Şikago da gezip görmeniz gereken yerler arasında Grant Park, Sears Tower, Adler Planetaryum, Navy Piyer, 360 Chicago, Sheed Akvaryum gibi yerler ilk sıralarda gelmektedir. Aynı zamanda Michigan gölü etrafındaki eğlence merkezleri, parkları en çok ziyaret edilen yerlerdir. Yemek asla sıkıntı yaşamayacağınız Şikago, yıldızlı ünlü restoranları ile çok meşhurdur. Buradaki dünyaca ünlü restoranlarda mükemmel lezzetlere şahit olacağınıza emin olabilirsiniz. Alışveriş konusunda çok beğeneceğiniz seçenekler sunacak olan Şikago da çok keyifli alışveriş zamanları geçirebilirsiniz. Şikago’da en en ünlü alışveriş caddesi Magnificient Mile’dir. Jazz ve blues müziğin anavatanında harika gece kulüpleri de mevcuttur. İstanbul’dan uçuş yaklaşık 11 saat sürmektedir. THY’nin Şikago'ya her gün direkt uçuşları bulunmaktadır.
 

Havalimanından ŞikagoMerkezine Ulaşım

Midway Havalimanı

Otobüs
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için otobüs seçeneğine başvurabilirsiniz. Taksilere göre daha ekonomik olan otobüslere ana terminal binasından ulaşabilirsiniz.  Pace Bus ile toplam 7 farklı güzergah otobüsünü kullanarak terminal binasına ulaşmanız mümkün. Midway Havalimanı’nın internet sitesinden gideceğiniz yere göre tercih edeceğiniz otobüs hattı numarasını ve güzergahını öğrenebilirsiniz. 

Taksi
Midway Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en hızlı ve konforlu seçeneği taksidir. Taksiler gidilen kilometreye göre ücret yazmaktadır. Havalimanı’nın internet sitesinden taksi şirketleri ve telefon numaralarına ulaşabilir gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.  

Araç Kiralama
Midway Havalimanı terminal binasında araç kiralayabileceğiniz birçok ofis bulunuyor. Araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Midway Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezlerine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Dollar, Hertz, Avis, Alamo, Budget, National, Enterprise, Thrifty ve Rent A Wreck yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Gary International Havalimanı

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz otobüsler ile hesaplı ve konforlu yolculuk yapabilirsiniz. Otobüslere terminal binasından ulaşabilirsiniz. Gary Public Transportation Corporation otobüslerini kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Otobüslerin güzergahlarını ve numaralarını Havalimanı Web sitesinden takip edebilir gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Taksi
Gary Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi seçeneğidir. Taksiler havalimanı terminalinde hizmet vermektedir. Kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gitme şansına sahip olabilirsiniz.

Chicago Rockford Havalimanı

Otobüs
Otobüsler ile Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüslere terminal binasından ulaşabilirsiniz. Pazar günü hariç diğer günler hizmette olan ve şehrin doğu ve batısına gidebileceğiniz otobüsleri terminal binasının hemen yanında bulabilirsiniz.

Taksi
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en hızlı ve rahat seçenek taksi seçeneğidir. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gitme şansını bulabilirsiniz. Taksi şirketleri arasında; Speedee Taxi, Action Taxi, ve Jack’s Transportation Taxi bulunuyor.

Limuzin
Şehir merkezine ulaşım seçeneklerinin arasında limuzinler de mevcut. Önceden haber vererek havalimanında limuzininizin sizi beklemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için arayabileceğiniz limuzin firmaları arasında; Fantasy, Chicago Limo, Classic Limousine, D&E, A Touch, AAA Quality, Black Cadillac Park Avenue, Party Transit, Stretch ve Y Drive bulunuyor.

Araç Kiralama
Rockford Havalimanı terminal binasında araç kiralayabileceğiniz ofisler bulunmaktadır. Araç kiralayarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilir aynı zamanda şehir gezintinizi daha özgür bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Alamo, Hertz, National, Avis ve Enterprise yer alıyor. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Şikago varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Şikago uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı