Hızlı Erişim

Pegasus Hakkında

Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş olarak İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Türkiye'nin en eski özel hava yolu şirketi olma özelliğine sahip ve oldukça hızlı bir gelişme ve büyüme kaydetti. Uçuşlarını en çok sefer düzenledği ve ana merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'dır, buna ek olarak İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanı'nda da merkezleri bulunmaktadır.

Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında değerlendirilmesi sonucunda “Avrupa’nın en hızlı büyüyen hava yolu şirketi” olma unvanına sahip oldu. 2005 yılında Ali Sabancı tarafından satın alınan ve Ali Sabancı'nın CEO'luğunu yaptığı firma özellikle yolcularını “Uçmanın kolay yolu!” sloganıyla ucuz uçak biletleri sunmasıyla bilinmektedir.

Pegasus bu anlamda havayoluyla yolculuk yapmanın herkesin hakkı olduğuna inanan ve bu doğrultuda hizmet veren bir firma. Uygun fiyatlı uçak bileti konseptiyle de her yıl milyonlarca yolcuya ulaşabiliyor. Yıl boyunca yurtdışı ve yurtiçi indirim ve kampanyalar düzenleyen firmanın 94’ten fazla sayıda uçak filosuna sahip ve her yıl sürekli olarak uçak filosunu genişletmektedir. 

Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Uçak Bileti'ni Anadolu'nun pek çok noktasına Biletkesfet.com'dan ve çağrı merkezinden bilet satın alabilirsiniz. Pegasus un yurt içinde 36, dış hatlarda 88 olmak üzere toplamda 47 ülkede toplam 124 noktaya tarifeli seferler düzenliyor.

Yurtiçinde pek çok sefer destinasyonlara sefer düzenlemesi, ayrıca yurtdışı destinasyonlarda da en az yurt içi uçuşlar kadar ekonomik fiyatlar sunmasından dolayı Türkiye nin en fazla yolcu taşıyan ikinci havayoludur. Bir başka deyişle Türkiye’deki düşük maliyetli ve bütçe dostu hizmet veren öncü bir hava yolu şirketi. Sık sefer düzenlediği noktalardan bazıları; İzmir, Gaziantep, Ankara, Diyarbakır, Antalya, Bodrum, Dalaman, Trabzon, Kıbrıs, Malatya, Kayseri ve Erzurum. Yurt dışı uçuşlarda Stuttgart, Dubai, Frankfurt, Viyana, Brüksel, Amsterdam, Roma, Paris, Barselona, Moskova gibi bi çok ülkeye uçuşlar düzenlemektedir.

Uçak biletlerinin sorgulama işlemini gerçekleştirerek, uçak bileti uygun fiyatları ve uçak sefer bilgilerine erişebilirsiniz ve en ucuz Pegasus uçak biletlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Pegasus Koltuk Seçimi

Pegasus Hava Yollarında koltuk seçimi sadece bilet satın alma aşamasında ve bilet satın aldıktan sonra yapılıyor. Opsiyonlu rezervasyonlar için koltuk seçimine izin verilmiyor. Koltuk seçimi için ekstra ücret talep ediyor. Ücretsiz olarak havalimanında ve uçuştan 24 saat öncesi açılan check-in işlemleri esnasında yapılmaktadır.

Pegasus Check-In İşlemleri

Pegasus Hava Yollarından satın aldığınız uçak biletleri için online check-in işlemlerini Check-in sayfasında PNR numarası, isim ve soy-ad ile giriş yaparak check-in yapabilirsiniz. Uçuştan 72 saat önce açılır ve uçuştan 60 dakika önce (İran ve Ortadoğu için 1 saat) kapanır. Yolcular uçaktan 15 dakika önce biniş kapısında bulunmak zorundadır.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Pegasus Hava Yolları'nda en geç yurt içi uçuşlarınızda 60 dakika öncesine kadar yurt dışı uçuşlarınızda ise 120 dakika öncesinde bavulunuzu teslim etmiş olmanız gerekiyor. Eğer bagajınız yoksa veya sadece el bagajınız varsa doğrudan biniş kartınızla uçağa binebilirsiniz. El bagajının 1 adet olması, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarından büyük olmaması ve en fazla 8 kg ağırlığında olması koşulu bulunuyor. Bagaj limitleri dış hatlar için Eko Paket : 20 kg, Avantaj Paket : 20 kg, Ekstra Paket : 25 kg'dır. İç hatlar uçuşlar için Eko Paket : 15 kg, Avantaj Paket : 20 kg, Ekstra Paket : 25 kg olarak yolcularına hak tanımaktadır. Ücret karşılığında dilerseniz ek bagaj alabiliyorsunuz.

Pegasus Yiyecek, İçecek ve İkram

Pegasus Hava Yolları yurt dışı ve yurt içi uçuşlarda yiyecek içecek servisi yapmaktadır. Uçak içerisinde ana yemek satışı yapılmamaktadır sadece sandviç ve atıştırmalık tarzında yiyecekleri satın alabiliyorsunuz. Uçuştan 24 saat öncesine kadar internet üzerinden ücretli olarak uçuşunuza yemek ekleyebiliyorsunuz.

Pegasus Diz Mesafesi

Pegasus Hava Yollarında ekstra diz mesafesi sadece ön koltuklarda bulunmaktadır. Pencere kenarı, koridor kenarı ve birlikte oturma gibi ekstra koltuk seçeneklerini ücretli olarak satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Pegasus varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Pegasus uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Biletkesfet’den aldığınız Pegasus uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı