Hızlı Erişim

Onur Air Hakkında

Onur Havayolları Taşımacılık Anonim Şirketi ya da diğer adıyla Onur Air, 1992 senesinde kurulmuştur. İlk uçuşunu 14 Mayıs 1992’de gerçekleştiren Onur Air, Türkiye’de özel hava yolu sektörünün standartlarını yükseltmiş oldukça önemli bir şirkettir. Türkiye’de iç hat hava taşımacılığının 2003 senesinde özel sektöre de açılmasıyla birlikte Onur Air, iç hat uçuşlarına başlamış ve “ilk özel hava yolu şirketi” unvanını almıştır. Merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı olan Onur Air, verdiği düşük maliyetli taşımacılık hizmet ile hem iç hat hem de dış hat uçuşlarında tercih edilen popüler bir taşımacılık şirketidir. 2016 yılı itibariyle iç hatlarda 14 noktaya, dış hatlarda ise tarifeli ve tarifesiz olmak üzere 25 ülke ve 120’yi geçkin noktaya uçuş düzenleyen Onur Air’in filosunda günümüzde 26 uçak bulunmaktadır.

 

Onur Air Check-In İşlemleri

Onur Air iç hat uçuşlarında tamamlanması gereken check-in işlemlerinin uçuş saatinden en geç 60 dakika önce yapılması gerekiyor. Dış hat uçuşlarında ise uçuş saatinden en geç 90 dakika öncesine kadar havalimanında olunmalıdır. İç hat seferlerinde tarifeli kalkış saatine en geç 30 dakika, dış hat ve Lefkoşa seferlerinde kalkış saatine en geç 45 dakika kala check-in işlemlerinin tamamlanmaması durumunda bilet ve uçuş üzerindeki tüm haklar da kaybedilir. Online check-in hizmeti uçuştan 24 saat önce başlar ve iç hat seferlerinde uçuşa 2 saat, dış hat ve Lefkoşa seferlerinde uçuşa 3 saat kalana kadar devam eder. Check-in işlemlerini tamamlamış yolcular iç hat uçuş saatinden en geç 30 dakika, dış hatlar ve Lefkoşa uçuş saatinden en geç 45 dakika önce biniş kapısında bulunmalıdır.

 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Onur Air iç hat uçuşlarında serbest bagaj hakkı 15 kg ve dış hatlarda 20 kg’dır. Bunlar yetersiz geldiği durumda ekstra bagaj hakkından yararlanabilirsiniz. İç hat ve Kıbrıs uçuşlarında standart paket 20 kg ve özel paket 25 kg iken, dış hatlarda standart paket 30 kg ve özel paket 40 kg’dır. İç hat uçuşunuzda fazla bagajınız varsa her kg başına havalimanında 8 TL, İnternet’ten satın almanız durumunda 5 TL ve dış hatlarda havalimanı satışı her kg başına 32 TL, İnternet’te 20 TL’dir. Onur Air uçuşunuzda yanınıza alabileceğiniz el bagaj hakkı 8 kg’dır. El bagajının ölçüleri maksimum 25 cm x 45 cm x 56 cm ebatlarında ve en fazla 1 adet olmalıdır.

 

Onur Air Koltuk Seçimi

Uçuşunuzdan önce koltuk seçimi yapmak için uçuş zamanından en geç 2 saat öncesine kadar bu işleminizi tamamlamalısınız. Check-in işlemini yaptığınız esnada ekstra ücret ödeyerek dilediğiniz koltuğu seçme imkânınız var.

 

Onur Air Diz Mesafesi

Onur Air uçaklarının genelinde koltuk mesafesi belli standartlarda olur. Diz mesafesi geniş koltuklar tercih etmek isterseniz eğer check-in işlemlerinizde bunu belirtmenizde fayda var.

 

Onur Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Onur Air ile yapacağınız uçuşunuzda Cafeteria Onair Menüsü’nden sıcak yemek, sıcak-soğuk alkolsüz ve alkollü içecekler, sandviçler, tatlı-tuzlu ve diğer atıştırmalıklar arasından seçim yapabilirsiniz. Uçak içi ikramları rezervasyonunuz esnasında paket olarak satın alabilirsiniz. Sıcak yemek alternatiflerinde ise uçuş saatine en geç 12 saat kalana kadar sipariş vermeniz mümkün.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Onur Air varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Onur Air uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Biletkesfet’den aldığınız Onur Air uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı