Muş Havalimanı Hakkında

Muş Havalimanı, Türkiye'nin Muş şehrinde şehir merkezine 18 kilometre mesafede yer alıyor. 1992 yılında açılan havalimanı sivil kategoride hizmet veriyor. Sadece yurt içi uçuşların yapıldığı havalimanı kuruluşundan bugüne her geçen yıl yolcu taşıma oranı giderek artmaktadır. Yıllık 1 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahip havalimanı yıllık 500 bin yolcu ağırlamaktadır. Türkiye’nin en uzun pistlerinden birine sahip olan Muş Havalimanı, yeni terminal binası ile birlikte 12 bin metrekarelik bir alana sahiptir. İstanbul ve Ankara'dan; Muş uçuşları her gün karşılıklı olarak direkt seferler düzenlenmektedir. Yurt içi Muş uçak seferlerini Türk Hava Yolları Anadolu Jet ve Pegasus Havayolları tarifeli sefer düzenleyen hava yolları firmaları arasındadır.

Muş Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Muş Havalimanı, Şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta sivil kategoride hizmet veriyor. Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Belediye otobüsü, taksi ve özel araç seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Muş Havalimanı’ndan Muş merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise belediye otobüsleri. Havalimanı çıkışında uçaktan indikten sonra beklemeden otobüslerle gideceğiniz yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde ulaşmanız mümkün.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Muş Havalimanı'nda ulusal kiralama firmaları bulunuyor. Muş Havalimanı Rent A Car ve Veysel Baba gibi firmaların kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Şehir Merkezinden Muş Havalimanı'na Ulaşım

Muş Havalimanı, Şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta sivil kategoride hizmet veriyor. Sadece yurt içi uçuşların yapıldığı havalimanı kuruluşundan bugüne her geçen yıl yolcu taşıma oranı giderek artmaktadır. Yıllık 1 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahip havalimanı yıllık 500 bin yolcu ağırlamaktadır.

Şehir merkezinden Havalimanı’na HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Havalimanına; belediye otobüsü, özel araç, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca şehir merkezinde araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Şehir merkezinden hareket eden belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak çok kolay.. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren konforlu bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Taksi şehir merkezinde 24 saat hizmet vermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Muş Havalimanı Rent A Car ve Veysel Baba gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, Erzurum Havalimanı'na ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Muş Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali olarak tek bina hizmet veriyor. Yapımı 1992 yılında tamamlanan ve hizmete açılan sivil kategorideki Muş Havalimanı’nda, sağlık ünitesi, araç kiralama ofisleri, kayıp eşya, otopark, danışma gibi yerlerin yanı sıra büfe ve kafe gibi yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar da bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Muş Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Muş Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pegasus, AnadoluJet, Türk Hava Yolları, Muş Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir şehirlerinden Muş Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir