Muş Hakkında

Muş, Doğu Anadolu Bölgesinde çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış son verilere göre 409 bin nüfusa sahip şehrimizdir. Karasal İklimin en çok görüldüğü yerlerden biri olarak kışları çok sert geçmektedir. Muş'ta kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları sıcak ve kurak hava görülmektedir. Doğu Anadolu'nun kültürü ve tarihini bünyesinde barındıran Muş geleneksel el sanatları ve eşsiz lezzetleriyle ön plana çıkmaktadır. Lalesi ve üzümüyle dünyaca ünlüdür. Ayrıca el tezgahlarına kurulu el dokuması halıları yapılmaktadır. 

Arak Manastırı, Aslanlı Han, Yıldızlı Han, Muş Kalesi ve Varto yolundaki Murat Köprüsü, Varto Kayalı Dere Ören Yeri, Alaaddin Bey Hamamı, Malazgirt Kalesi tarihe tanıklık eden Muş ilimizde gezilmesi gereken önemli yerler arasında bilinmektedir.

Muş Havalimanı ilçe merkezine 25 dakika civarı süren 16 km mesafede yol kat etmeniz gerekiyor. Ulaşım için taksi, yolcu servisleri ve toplu taşıma gibi alternatifler bulunmaktadır. Bitlis, Bingöl, Ağrı gibi şehirlerin yakın olması sebebiyle alternatif olarak bu havalimanı kullanıla bilinir. Yurtiçi uçuşlar olarak İstanbul, Ankara, İzmir seferleri yapılmaktadır. Yurtiçi uçuşların dışında yurt dışındaki bazı şehirlere uçuşlar bulunmaktadır.

Muş'a bağlı ilçeler: Hasköy, Bulanık, Korkut, Varto, Malazgirt. Plaka kodu 49'dur.

Havalimanından Muş Merkezine Ulaşım

Muş Havalimanı, Şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta sivil kategoride hizmet veriyor. Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Belediye otobüsü, taksi ve özel araç seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Muş Havalimanı’ndan Muş merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise belediye otobüsleri. Havalimanı çıkışında uçaktan indikten sonra beklemeden otobüslerle gideceğiniz yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde ulaşmanız mümkün.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Muş Havalimanı'nda ulusal kiralama firmaları bulunuyor. Muş Havalimanı Rent A Car ve Veysel Baba gibi firmaların kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Muş varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Muş uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Muş uçuşları Muş Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Muş 1 saat 10 dakika, Ankara-Muş 1 saat 30 dakika, Antalya-Muş 1 saat 10 dakika, Bodrum-Muş 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Muş 1 saat 30 dakika, İstanbul-Muş 1 saat 20 dakika, İzmir-Muş 1 saat 30 dakika, Trabzon-Muş 50 dakika sürüyor.

Pegasus İstanbul, İzmir, Türk Hava Yolları İstanbul, AnadoluJet Bursa, Ankara, İzmir şehirlerinden direkt Muş uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir