Münih Hakkında

Münih, Berlin ve Hamburg'dan sonra Almanya'nın en büyük üçüncü şehridir. Bavyera eyaletinin en büyük şehridir ve aynı zamanda başkentidir. Avrupa Birliği'nin ise on ikinci en büyük şehri olarak bilinmektedir. Almanya'nın teknoloji başkenti kabul edilen Münih, Münih Teknik Üniversitesi'nin de payıyla BMW, MAN, Siemens gibi firmaların genel merkezlerine ev sahipliği yapmakla beraber, Google, Microsoft, IBM, Intel gibi uluslararası firmaların da Almanya ofislerini bulundurmaktadır. Aynı zamanda Avrupa’nın en önemli finans, yayıncılık, sanat, kültür, ileri teknoloji, eğitim ve turizm merkezlerinden birisi olarak bilinmektedir. Münih her yıl Eylül ve Ekim aylarında düzenlenen Ekim şenlikleri ile ünlüdür. Ünlü olduğu diğer bir konu ise bira üretimidir. Ayrıca burada çok sayıda kahve dükkanları da bulunmaktadır. Münih şehrinde soğuk bir iklim hüküm sürmektedir. Gezilmesi en güzel zamanlar yaz ve bahar aylarıdır.

Şehrin kuruluş tarihi MS 1158 olarak kabul edilmiştir çünkü bulunan en eski belgelerde bu tarih vardır. Bu tarihten yaklaşık 20 yıl sonra Münih resmi olarak şehir haline gelmiştir.  Münih'in Almanca ismi München eski dilde 'keşişlerin yeri' anlamına gelen Munichen den gelmektedir. Bu nedenle Münih'in armasında bir rahip bulunmaktadır. İhtişamlı kubbeleriyle ünlü Meryem Ana Kilisesi, şehrin simgesi olarak bilinmektedir. Şehrin kalbi, Marienplatz ve çevresinde atıyor. Eski zamanlarda buğday pazarı ve düello alanı olarak kullanılan meydan şimdilerde müzeler, kafeler ve kiliselerle donanmaktadır. Münih ziyaretinde gezip görmeniz gereken yerler arasında otomobil tarihine meraklıysanız, BMW Müzesi, Allianz Arena, Botanischer Garten, Nymphenburg Sarayı, St. Peter Kilisesi, İngiliz bahçeleri ve İkinci Dünya Savaşı'nda soykırım yapılan Esir kamplarını gezmenizi tavsiye ederiz.
 

Havalimanından Münih Merkezine Ulaşım

Ausburg Havalimanı

Otobüs
Ausburg havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım seçeneği olan otobüsleri kullanabilirsiniz. Ausburg belediy otobüsleri havalimanı’ndan kalkmaktadır. Otobüs seçeneğini kullanarak gideceğiniz yere ekonomik ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Taksi
Diğer bir seçenek olan taksileri kullanarak gideceğiniz yere hızlı ve kolay bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi şirketleri arasında; Augsburger Grobraumtaxi, Taxi Flughafentransfer Hanka, Augsburger Taxizentrale ve Taxi und Mietwagen Schrettle bulunmaktadır. Bu firmalarla anlaşarak makul bir ücretle gideceğiniz noktaya ulaşmanız mümkündür.

Araç Kiralama
Ausburg Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralama işleminizi onaylayabilirsiniz. Araç kiralayarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz ve ayrıca araç kiralamak şehir de daha özgür bir gezi düzenlemenize fayda sağlar. Bazı araç kiralama şirketleri; Budget, Europcar, Sixt, Autovermietung Greif, Avis ve Autovermietung Straub-National yer alıyor.

Franz-Josef-Strauss Havalimanı

Otobüs
Münih şehir merkezine otobüsler ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanı’nda tercih edebileceğiniz bir çok otobüs size hizmet etmektedir. Gideceğiniz yere göre bineceğiniz otobüsler ile ekonomik bir şekilde şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi
Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak için taksi seçeneğine başvurabilirsiniz. Havalimanı’ndaki bütün terminalde taksiler sizi bekliyor olacaktır. Kilometreye göre ücret talep eden taksiler ile anlaşarak da makul bir fiyata ulaşımınızı bitirebilirsiniz.

Araç Kiralama
Münih Havalimanı’nda Terminal 1’de bulunan araç kiralama ofislerinden dilerseniz araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralayarak şehir merkezine ulaşımınız oldukça kolaylaşacaktır. Ayrıca araç kiralamak şehirde yapacağınız seyahatlerinizi daha özgür hale getirebilir. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketlerinden bazıları;  Budget, Europcar, Avis, Hertz, Sixt, Enterprise Buchbinder ve Thrifty şirketlerinden dilediğinizi seçerek araç kiralamanız mümkündür. Ayrıca birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı önceden teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri mutlaka bildirmeniz gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Münih varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Münih uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı