Moskova Hakkında

Moskova, Rusya’nın başkenti ve aynı zamanda 12 milyon nüfusa sahip en kalabalık şehridir. Moskova’da kışın aşırı soğuk bir iklim görülmektedir. Yılın en soğuk ayı Ocak ayı olarak bilinmektedir. Moskova’da turistik gezileriniz için en ideal zaman bahar aylarıdır. Moskova Doğu Avrupa'nın önemli bir politik, ekonomik, kültürel ve bilim merkezidir. Topraklarının tamamı Avrupa'da yer alan en büyük şehirdir, İstanbul'un ardından Avrupa'nın 2. en büyük şehridir. Ayrıca Dünya'nın en büyük 18. kentsel alanına sahiptir. Moskova Dünya'nın en pahalı şehirlerinden birisidir. Aynı zamanda Dünya'nın sayılı büyük kentsel ekonomisine sahip olan Moskova, "Global şehir" olarak kabul edilmektedir. Dünya’nın en gelişmiş metro ağlarından birine sahiptir. İstasyonlar sanat galerisine benzetilmektedir. Buna rağmen trafik çok yoğundur. Turizm konusunda dünya çapında en hızlı büyüyen şehirler arasında yer alan Moskova, aynı zamanda yer yüzündeki en kuzeyde yer alan Metropol unvanına sahiptir. Şehir içinden geçen nehirle adlandırılmıştır. Avrupa Rusya'sında yer alan şehir, Moskova Nehri'nin üzerinde yer alır. Denize kıyısı olmayan en büyük şehirdir. Şehir aralarında Aziz Vasil Katedrali'nin de bulunduğu birçok tarihi bina ile zengin bir mimariye sahiptir. Şehrin adı ile ilgili bazı kuramlar bulunmaktadır fakat adının kökeni tam olarak bilinmemektedir.

Moskova'nın gezilebilecek en önemli yerleri; Kent Kızıl Meydanı, Kremlin Sarayı, Aziz Vasili Katedrali gibi yerlerdir. Bu yerler aynı zamanda tarihi yapılarıyla ünlüdür. Şehir de çok sayıda ünlü ve pahalı markalara şahit olabilirsiniz. Moskova’da özellikle Sovyetler Birliği rejiminden sonra oluşan yeni ve çok zengin bir kitle yaşam sürdürmektedir. 

Moskova’ya havayolu ulaşımı, Domododevo Havalimanı, Vnukova Havalimanı, Sheremetyevo Havalimanı, Zhukovsky Havaliamanı ve Ostafyevo Havalimanı na direkt uçuşlar sağlanmaktadır.

Moskova Uçak Bileti

İstanbul Moskova arası uçak seferi düzenleyen Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolujet, Aeroflot, Belavia  gibi çok kullanılan havayolu şirketi Moskova uçuşlarını ve tarifelerini, ucuz biletlerini, kampanyalı, promosyonlu ve indirimli fiyatlarını inceleyebilir, dakikalar içinde Moskova için bulduğunuz en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz. 

Moskova Uçak Bileti Fiyatları

Türk havayolları, Pegasus, Aeroflot, Belavia, Anadolu jet İstanbul Moskova uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için bilet arama motorunu kullanabilirsiniz. Promosyonlu uçak bileti, ekonomi ve Business Class bilet fiyatlarını görebilir, her ücret kategorisinde tarih ve saatiyle birlikte karşılaştırmalı alternatiflerden size en uygun olan bilet için rezervasyon veya satın alabilirsiniz.

Havalimanından Moskova Merkezine Ulaşım

Domodedovo Havalimanı

Otobüs

Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilen, en konforlu seçenek otobüs seçeneğidir. İki farklı otobüs hizmeti bulunmaktadır. Bunlardan ilki Express otobüsleri. 20 dakika aralıklar ile kalkış yapan otobüslerle şehir merkezine gitmeniz oldukça mümkündür.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise taksilerdir. Taksiler en hızlı ve rahat seçenek olarak bilinmektedir. Şehrin 22 kilometre uzağında yerleşmiş olan Domodedovo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidiş Kashirskoe karayolundan sağlanmaktadır. Taksilere havalimanının yolcu terminalinden ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Moskova Şehir merkezine havalimanı servisleri ile gidebilmenizde oldukça kolaydır. Gün boyu 15 dakikada bir kalkan mini otobüsler ile yaklaşık 3 saat süren bir yolculuğun ardından şehir merkezine olan yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilir ve gezintinizi daha özgür hale getirebilirsiniz. Telefonla veya şirketlerin internet sitesinden kiralayabileceğiniz gibi terminalde bulunan araç kiralama ofislerinden de pasaport ve sürücü belgenizi göstererek araç kiralayabilirsiniz. Rentmotors, Avis, Europcar ve Hertz araç kiralama şirketlerinden bazılarıdır.

Vnukovo Intl Havalimanı

Otobüs

Terminallerden 130 metre uzaklıkta olan çok karlı park alanındaki otobüs duraklarından otobüslere binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren bir yolculuğun ardından kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz.

Taksi

Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en hızlı ve konforlu seçeneği taksilerdir. Şehrin 28 kilometre uzağında yerleşmiş olan Vnukovo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidiş için trafik yol durumunu göz önünde bulundurmanız ve ona göre hareket saatinizi ayarlamanız gerekebilmektedir. Taksilere havalimanının A ve B terminallerinden ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Tercih edebileceğiniz seçenekler arasında minibüs seçneği de bulunmaktadır. Oldukça konforlu minibüsler ile şehir merkezine 20-25 dakika arası süreyle ulaşabilirsiniz. Sabah 7’den akşam 10 buçuğa kadar 10 dakika aralıklarla kalkan minibüslere A Terminalinden binebilirsiniz.

Sheremetyevo Intl Havalimanı

Otobüs

Sheremetyevo Havalimanı’nda şehir merkezine belediye otobüs seçeneğini kullanarak gidebilirsiniz. Otobüs durakları havalimanının her terminalinde bulunmaktadır. Şehrin 3 farklı merkezine giden farklı otobüs güzergahları mevcuttur. 949 ve 851 numaralı otobüslerle Rechnoy Vokzal’a, 817 ve 948 numaralı otobüslerle Planernaya’ya ve H1 numaralı otobüslerle ise Leninskiy Prospect’e gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en rahat ve hızlı seçeneği taksilerdir. Şehrin 29 kilometre uzağında yerleşmiş olan Sheremetyevo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidişiniz oldukça konforlu olacaktır. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere havalimanının C, D, E ve F terminallerinden ulaşabilirsiniz.

Helikopter

Ulaşım seçenekleri arasında Helikopter seçeneği de mevcuttur. Havalimanı yetkililerini önceden arayarak lüks bir helikopterle gideceğiniz özel olarak götürülebilirsiniz. Helikopter ulaşımı, ücret olarak diğer seçeneklere göre oldukça yüksektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Moskova varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Moskova uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı