Kütahya Zafer Havalimanı Hakkında

Kütahya Zafer Havalimanı, Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı özelliğine sahip, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası hizmet veren havalimanıdır. 2012 yılında inşa edilen havalimanı Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar illerine yakın olması sebebiyle bu üç ile hizmet sağlıyor. Açıldığı tarihte Türkiye'nin 4. büyük havalimanı özelliği taşımaktaydı. Toplam 27.000 metrekare alan üzerinde bulunan Kütahya Havalimanı'nda iç hat terminali ve dış hatlar terminali bulunuyor. İç hatlar ve dış hatlar terminali tek bina olarak yılda yaklaşık 2 milyon yolcuya hizmet veriyor. Havalimanı yılda 3 milyon yolcuya hizmet edecek şekilde inşa edilmiştir. Kütahya şehir merkezine 45 kilometre, Dumlupınar'a 44 kilometre ve Altıntaş ilçesine 12 kilometre mesafede konumlanıyor. Yap işlet devret modeliyle 2044 senesine kadar IC İÇTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilecektir.

Zafer Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre mesafede yer alan havalimanı sivil kategoride hizmet sağlıyor. İç hatlar ve dış hatlar uçak seferleri düzenlenmektedir. İç hatlar ve dış hatlar terminali tek bina olarak yılda yaklaşık 2 milyon yolcuya hizmet veriyor. Havalimanında VIP ve CIP salonları ve açık otopark bulunuyor.

Havalimanı'ndan şehir merkezinden HAVAŞ servisleri, yolcu servisi, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Kütahya Zafer Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için yolcu servislerini tercih edebilirsiniz. Yolcu servisleri ile havalimanından şehir merkezine gitmeniz oldukça kolay ve konforlu. Kütahya şehir merkezine Simpaş servisi, Afyonkarahisar yönüne Kanatoğulları ve Uşak'a Sözler'in servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Kütahya Havalimanı’ndan şehrin merkezine belediye otobüsü ile ulaşım mümkün. Otobüs seferleri, uçak iniş saatlerine göre çok fazla bekleme yapmadan havalimanın önünden kalkıyor. Otobüslerle yaklaşık 45 dakikalık konforlu yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı'nda ulusal araç kiralama firmaları bulunuyor. Havalimanı içerisinde firmaların kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Şehir Merkezinden Zafer Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre mesafede yer alan Kütahya Havalimanı sivil kategoride hizmet sağlıyor. İç hatlar ve dış hatlar uçak seferleri düzenlenmektedir. İç hatlar ve dış hatlar terminali tek bina olarak yılda yaklaşık 2 milyon yolcuya hizmet veriyor. Havalimanında VIP ve CIP salonları ve açık otopark bulunuyor.

Şehir merkezinden Havalimanı'na yolcu servisleri, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezinden hareket eden yolcu servisleri ile havalimanına ulaşmak çok kolay. Kütahya şehir merkezinden Simpaş servisi, Afyonkarahisar yönünden Kanatoğulları ve Uşak'tan Sözler'in servisleri ile Kütahya Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı'na ulaşım sağlamak için belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 45 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz

Araç Kiralama

Şehir merkezindeki araç kiralama firmalarından kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Araç kiralama firmalarının merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlarla havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Kütahya Zafer Havalimanı, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir'e yakın olması sebebiyle bu dört ile hizmet sağlıyor. İç Hatlar ve Dış Hatlar terminali olarak tek bina hizmet veriyor. Yapımı 2012 yılında hizmete açılan havalimanında, sağlık ünitesi, araç kiralama ofisleri, banka şubeleri, kayıp eşya, danışma gibi yerlerin yanı sıra büfe ve kafe gibi yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve yöresel ürünlerin satışa sunulduğu hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz duty free mağaza alanları da mevcut. Havalimanında VIP ve CIP salonları ve açık otopark bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Kütahya Zafer Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kütahya Zafer Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları, Zafer Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden Zafer Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir