Kütahya Hakkında

Kütahya İç Anadolu bölgesinde yer alan porselenleriyle meşhur şehrimiz olarak bilinir. 578.292 kişilik nüfusa sahiptir. Kütahya’da genellikle karasal iklim görülmektedir. Eski medeniyetleri araştırmak için oldukça aradığınızı bulabileceğiniz bir kenttir. Kütahya Kalesi, Frig Vadisi ve Aizanoi Antik Kenti burada mutlaka görmeniz gereken güzelliklerdendir.

Aynı zamanda tatilinizde şifa dolu vakitler geçirmek için, kaplıcalarıyla oldukça ünlü olan Ilıca Harlek, Yoncalı, Eynal, Dereli, Simav, Çitgöl ve Murat Dağı kaplıcalarına mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz.

Kütahya’da süt ve et ürünleri ile meşhurdur. Küp Kebabı, Güveç, Sıkıcık Çorbası, Tavuk Tridi, Et Tridi, Mantı, Haşhaşlı Dolambe, Isırgan Yemeği, Cimcik, Kaçmak ve Tosunum Böreği gibi yemekleri mutlakla tatmalısınız. Kütahya’nın en meşhur tatlısı Güllaçtır. Güllaç tatlısının lezzetine varmadan Kütahya’dan ayrılmayınız.

Kütahya Havalimanın merkeze uzaklığı 43 Km mesafededir otobüs ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Kütahya-İstanbul, Kütahya-Gaziantep, Kütahya-İzmir arasındaki uçak seferleri karşılıklı olarak her gün yapılmaktadır.

Kütahya’ya bağlı ilçeler; Simav, Tavşanlı, Gediz, Domaniç, Altıntaş, Hisarcık, Aslanapa, Emet, Şaphane, Çavdarhisar, Pazarlar, Dumlupınar. Plaka kodu 43’tür.

Havalimanından Kütahya Merkezine Ulaşım

Kütahya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre mesafede yer alan havalimanı sivil kategoride hizmet sağlıyor. İç hatlar ve dış hatlar uçak seferleri düzenlenmektedir. İç hatlar ve dış hatlar terminali tek bina olarak yılda yaklaşık 2 milyon yolcuya hizmet veriyor. Havalimanında VIP ve CIP salonları ve açık otopark bulunuyor.

Havalimanı'ndan şehir merkezinden HAVAŞ servisleri, yolcu servisi, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Kütahya Zafer Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için yolcu servislerini tercih edebilirsiniz. Yolcu servisleri ile havalimanından şehir merkezine gitmeniz oldukça kolay ve konforlu. Kütahya şehir merkezine Simpaş servisi, Afyonkarahisar yönüne Kanatoğulları ve Uşak'a Sözler'in servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Kütahya Havalimanı’ndan şehrin merkezine belediye otobüsü ile ulaşım mümkün. Otobüs seferleri, uçak iniş saatlerine göre çok fazla bekleme yapmadan havalimanın önünden kalkıyor. Otobüslerle yaklaşık 45 dakikalık konforlu yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı'nda ulusal araç kiralama firmaları bulunuyor. Havalimanı içerisinde firmaların kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Kütahya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kütahya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kütahya uçuşları Zafer Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Kütahya 1 saat, Ankara-Kütahya 50 dakika, Antalya-Kütahya 50 dakika, Bodrum-Kütahya 1 saat, Gaziantep-Kütahya 1 saat 20 dakika, İstanbul-Kütahya 40 dakika, İzmir-Kütahya 40 dakika, Trabzon-Kütahya 1 saat 40 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Kütahya uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir