Köln Hakkında

Almanya’nın dördüncü en büyük kenti olan Köln, Romalılar tarafından milattan önce 38’de kurulmuştur. Köln, Orta Çağ’dan günümüze bir ticari merkez olarak günümüzde de büyümesini sürdürmektedir. Sonsuz bir güzellik sunan Köln; Şehir adeta üç boyutlu tarih ve mimarlık kitabı gibidir. Kimi zaman dar, kimi zaman geniş olan güzel sokaklarında dolaşırken antik Roma surları, Orta Çağ kiliseleri, savaş sonrasından kalma binalar, öncü yapılar ve Ren Nehri üzerindeki post modern binalardan etkilenmemek mümkün değildir.

Köln’de okyanus iklimi hüküm sürmektedir. Hava durunu genellikle ılıman, rüzgarsız fakat oldukça değişkendir. Almanya ortalamasının üzerinde seyreden yağışları sebebiyle, genelde yağışın az olduğu ve sıcaklıkların 30 derecenin üzerine çıktığı Temmuz ve Ağustos ayları, Köln şehrini ziyaret etmek için en uygun dönemdir. Köklü bir geçmişe sahip olan Köln şehri, Ren Nehri'nin kendisine kattığı güzelliğin yanı sıra pek çok tarihi yapısı, müzeleri ve sanat galerileri ile de ziyaretçilerini büyülüyor. Çocuklarla birlikte gidilebilecek Çikolata Müzesi ve Köln Hayvanat Bahçesi ise farklı zevklere hitap ediyor.

Köln mutfağına gelince ise, Köln’ün en yerel lezzeti, Alman mutfağının da vazgeçilmezlerinden olan, Köln havyarı olarak da adlandırılan sosistir. “Rheinischer Soorbrode” ise Köln’de hemen her restoranda bulabileceğiniz az pişmiş bir et yemeğidir. Başka bir yerel lezzet ise patatesli ve elmalı iç harca sahip, gözlemeye benzeyen “rievkoche”dir. 
 

Havalimanından Köln Merkezine Ulaşım

Taksi
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz taksiler oldukça hızlı ve konforlu bir ulaşım aracıdır. Taksilere Cologne Havalimanı’nın Terminal 1 ve Terminal 2 binalarından ulaşabilirsiniz. Gideceğiniz yerin uzaklığına göre hesap edilen fiyatlar şehir merkezine kısa mesafe olması nedeniyle çok fazla bir ücret ödemezsiniz.

Tren
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım seçenekleri arasında trenler de bulunmaktadır. Trenler ile ekonomik ve kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı binasının sağ tarafına yerleşmiş olan tren istasyonundan istediğiniz vakit trenlere binerek şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Yolculuk etmeden önce hangi bölgeye gideceğinize göre hangi treni seçmeniz gerektiğiniz öğrenmeyi unutmayınız.

Otobüs
Otobüsler ile şehir merkezine kolay ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. S-Bahn kullanarak giden otobüslere terminal binasındaki otobüs garından ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanından 17 km uzaklıkta olan Bohn şehrine de otobüsler ile ulaşım sağlamanız mümkündür.

Servisler
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda anlaşmış olduğunuz otelin shuttle servislerini de kullanmanız mümkündür. T Birçok otelin sunduğu shuttle hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bisiklet
Cologne Havalimanı’nda bisiklet sürücüleri de düşünülmüş. Yeşillendirme çalışmalarının yapıldığı ve bu anlamda zengin olan havalimanında bisiklet park alanı bulunmakla birlikte, bisiklet sürüşü için gereken yollar da bulunuyor.

Car-sharing
Ulaşım seçenekleri arasında Car-Sharing’te bulunmaktadır. Sizin için belirlenmiş olan araca binmeden önce ücreti ödeyerek araca binip nereye istiyorsanız gidebilirsiniz. Aracı istediğiniz yerde bırakma imkanınızda bulunmaktadır.

Araç Kiralama
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda araç kiralamakta avantajlıdır. Araç kiralamak hem ulaşımınızı kolaylaştırır hem de şehir gezintinizi kolaylaştırır. Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından bazıları; Sixt, Hertz, Enterprise, Europcar, Budget ve Avis yer alıyor. Ayrıca ister şoförlü ister şoförsüz olarak araç kiralamanız mümkündür. 
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Köln varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Köln uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir