Kastamonu Havalimanı Hakkında

Kastamonu Havalimanı, Kastamonu Uzunyazı ilçesinde bulunuyor. 1959 yılında uçakların inebileceği toprak pist olarak açılan ve Türk Hava Yolları tarafından İstanbul-Kastamonu seferi ile ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. Ancak bir süre sonra yolcu yetersizliğinden dolayı seferler iptal edilmiştir. 1990'lı yıllarında başında tekrar açılan ve dönem dönem yenileme ve onarım çalışmaları sebebiyle tekrar hava trafiğine kapatılan havalimanı 2013 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Pisti ve terminal binası dahil bütün alanlarda büyüme ve yenileme yapılarak, sivil havacılığa uygun hale getirilmiştir. İç hat uçuşları için kullanılan Kastamonu Havalimanı ulaşım açısından kolay bir konumda yer alır. Şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta olan ve sivil kategoride hizmet sağlıyor. Yıllık yaklaşık 1 milyon yolcu kapasitesi bulunan Kastamonu Havalimanı'na İstanbul Kastamonu uçuşları ile haftanın her günü ulaşmak mümkün.

Kastamonu Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, Kastamonu'da şehir merkezine 13 kilometre mesafede yer alıyor. Sivil kategoride iç hat seferleriyle hizmet veren Havalimanı yıllık 1 milyon yolcu kapasitesine sahiptir.

Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor, yolcu servisi, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları ve Pegasus’a ait yolcu servisleri ile havalimanından şehir merkezine gitmeniz oldukça kolay. Pegasus yolcu servisi ise Perşembe ve hafta sonu farklı saatlerde sefer düzenliyor. Türk Hava Yolları’nın iki tane servis aracı bulunup bu araçlar her gün sabah saatlerinde seferler düzenliyor. Hareket saatleri ve güzergah bilgilerine daha detaylı ulaşabilmek için Kastamonu Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs

Kastamonu Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşım mümkün. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez binebilir ve şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiye göre daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 25 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi kentin merkezinde bulabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçeneklerden biri taksiler olacaktır. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir. Ancak trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha tasarruflu kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa sürede Kastamonu 'nun kent merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı'nda ulusal ve uluslararası araç kiralama firmaları bulunuyor. Avis, Budget, Enterprise gibi firmaların kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Özel Araç

Kastamonu şehir merkezinde belirli saatlerde trafik yoğun olabiliyor, havalimanına ulaşım sorununu özel aracınızla veya kiraladığınız araçla kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Ayrıca Havalimanında otopark hizmeti bulunuyor.

Şehir Merkezinden Kastamonu Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Kastamonu Havalimanı 13 kilometre mesafede yer alıyor. Sivil kategoride iç hat seferleriyle hizmet veren Havalimanı yıllık 1 milyon yolcu kapasitesine sahiptir.

Şehir merkezinden Havalimanı’na HAVAŞ servisleri bulunmuyor, yolcu servisi, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca şehir merkezinde araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Kastamonu Havalimanı'na gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları ve Pegasus’a ait yolcu servisleri ile şehir merkezinden havalimanına gitmeniz oldukça kolay. Pegasus yolcu servisi ise Perşembe ve hafta sonu farklı saatlerde sefer düzenliyor. Türk Hava Yolları’nın iki tane servis aracı bulunup bu araçlar her gün sabah saatlerinde seferler düzenliyor. Hareket saatleri ve güzergah bilgilerine daha detaylı ulaşabilmek için Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs

Kastamonu Havalimanı’na şehrin merkezinden otobüsler ile gidebilirsiniz. Otobüsler ile yaklaşık 25 dakika süren bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Taksi şehir merkezinde 24 saat hizmet vermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Avis, Budget, Enterprise gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, Kars Havalimanı'na ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Kastamonu Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali olarak tek bina hizmet veriyor. Yeni terminal binası yapımı 2013 yılında tamamlanan ve hizmete açılan Kastamonu Havalimanı’nda, araç kiralama ofisleri, otopark, bebek odası, sağlık ünitesi, konveyör, danışma, kayıp eşya, mescit yerlerinin yanı sıra büfe ve kafe gibi yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bölümler de mevcut.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Kastamonu Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kastamonu Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kastamonu Ortalama Sıcaklık

GünMin.Maks.
Pzt8 ºC22 ºCPazartesi
Sal10 ºC20 ºCSalı
Çar9 ºC24 ºCÇarşamba
Per11 ºC23 ºCPerşembe
Cum9 ºC16 ºCCuma

Uçuş Süreleri

  • Istanbul 1sa 30dk
  • İzmir 12sa 40dk
  • Ankara 14sa 30dk
  • Antalya 14sa 45dk
  • Trabzon 7sa 40dk
  • Adana 18sa 10dk
  • Diyarbakır 8sa 40dk
  • Bodrum 11sa 50dk
Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı