Kahramanmaraş Havalimanı Hakkında

Kahramanmaraş Havalimanı, Türkiye'nin Kahramanmaraş ilinde 1996 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Gaziantep-Pazarcık çevre yolu üzerinde konumlanan havalimanı şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sivil kategoride uçuşlar düzenleyen havalimanı toplam 22.300 metrekare alana sahip iç ve dış hatlardan oluşmaktadır. Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. İç hatlar ve dış hatlar uçuşu gerçekleştiren havalimanı tek terminal binası olarak hizmet veriyor. Sivil kategoride hizmet veren Kahramanmaraş Havalimanı, ‘Engelsiz Havalimanı’ belgesine sahiptir. Giriş ve çıkışlarda tekerlekli sandalye ve koltuk değneği gibi şeyler düşünülerek kapı genişlikleri ayarlanmış ve merdiven yerine rampa kullanılmış. Otoparklarda da engelli yolcular için yerler ayrılmış durumda.

Kahramanmaraş uçuşlarına; Türk Hava Yolları her gün İstanbul Havalimanı'na karşılıklı 1 sefer, Anadolu Jet'in her gün İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanı'na karşılıklı direkt seferleri bulunuyor.

Kahramanmaraş Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı, Türkiye'nin Kahramanmaraş ilinde 1996 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Gaziantep-Pazarcık çevre yolu üzerinde konumlanan havalimanı şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Toplam 22.300 metrekare alana sahip havalimanında 5 uçak kapasiteli apron, 1 uçak pisti ve 33 araçlık VIP, 430 Araçlık genel otopark alanı hizmet vermektedir. Ayrıca Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Yeşil Kuruluş Belgesi almaya hak kazanan havalimanlarından biri.

Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Kahramanmaraş Havalimanı'ndan kent merkezine otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği otobüsler ile havalimanından şehir merkezine ekonomik ve rahat şekilde gidebilirsiniz. Otobüslerin her uçuştan önce ve sonra seferleri vardır. Havalimanı çıkışından otobüsleri kullanarak 6 km mesafede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçeneklerden biri taksiler olacaktır. 24 saat hizmet veren taksiler havalimanından kent merkezine ulaşım için iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Havalimanı'ndan araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Tayfun Oto Kiralama, Auto46, Filo Rent A Car, Ketenoto Kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Şehir Merkezinden Kahramanmaraş Havalimanı'na Ulaşım

Havalimanına HAVAŞ servisleri bulunmuyor Şehir merkezinden Havalimanı'na belediye otobüsü, taksi, özel araç seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca şehir merkezinde araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Kahramanmaraş şehir merkezinden havalimanına ulaşım için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Kahramanmaraş Belediyesi’nin uçak saatlerine göre sefer düzenlediği belediye otobüsleri ile şehir merkezinden havalimanına ekonomik ve rahat şekilde gidebilirsiniz. Belediye tarafından saatleri uçak saatlerine göre düzenlendiği için uçağınıza yetişmekte hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Taksi

Şehir merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile havalimanına ulaşım mümkün.

Araç Kiralama

Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Enterprise, Europcar gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, Havalimanı'na ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki hizmet veren araç kiralama ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Kahramanmaraş’ın kent ulaşımında etkisi büyük olan Kahramanmaraş Havalimanı, şehir merkezine 6 km uzaklıkta olup Gaziantep-Pazarcık çevre yolu üzerinde yer alıyor. Sivil kategoride iç harlarda hizmet veren havalimanından Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet firmalarının seferleriyle İstanbul Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanları’na uçuş sağlayabilirsiniz.

İç hat uçuşların düzenlendiği havalimanında İç Hatlar için tek terminal binası bulunuyor. Terminal binasında kayıp eşya odası, bebek bakım odası gibi hizmetlerin yanı sıra yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe de yer alıyor. Ayrıca özel aracı ile seyahat edenler için havalimanında 40 araç kapasiteli otopark alanı bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Kahramanmaraş Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kahramanmaraş Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Kahramanmaraş Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden Kahramanmaraş Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı