İzmir - Tehran Uçak Bileti Bilgileri

Yaklaşık Mesafe
Uçuş Süresi
Popüler Havayolları
Varış Havalimanı
2.169 Km
2 saat 40 dk
Türk Havayolları

Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Ulaşım

İzmir Adanan Menderes Havalimanı'na şehir merkezinden belediye otobüsleri, HAVAŞ, tren, taksi ve özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında ve şehir merkezinde araç kiralama firmalarından araç kiralamak da mümkün.

Havaş

Havalimanı'na şehir merkezindeki bazı ilçelerden HAVAŞ servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Karşıyaka-Mavişehir, Alsancak, Çeşme veya şehirler arası Aydın'a ulaşım için HAVAŞ'ı kullanarak havalimanına geçebilirsiniz. Ayrıca bazı önemli noktalarda durarak yolcu alıyor veya servislerle otobüs duraklarına yolcu taşıyor.

Otobüs

Şehir merkezinden İzmir Havalimanı'na ulaşım için en çok tercih edilen araçlardan bir tanesi de Belediye otobüsleri. 200 numaralı otobüslerle Mavişehir'den, 202 numaralı otobüsler Alsancak'tan, 204 numaralı otobüsler ise Bornova'dan İzmir Adanan Menderes Havalimanına seferler düzenlemektedir. Kent Kartı ile ödeme alınan otobüslerde eğer Kent Kartı'nız yoksa 2, 3 veya 5'lik kullan at biletlerle otobüslere binebilirsiniz.

Banliyö Treni

Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşmak için en hızlı ve pratik seçeneklerden biri de Tren ile ulaşım sağlamak. Sarnıç ve Cumaovası durakların arasında yer alan havalimanı, Aliağa - Tepeköy arasında hizmet veren İZBAN treni ile havalimanına gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanına şehir merkezinden kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Şehir merkezine uzak yerlerden havalimanına gidecekseniz taksi biraz pahalı olacaktır.

Özel Araç

Diğer havalimanlarında olduğu gibi Adnan Menderes Havalimanı'nda da uzun süre duraklamak yasak. Özel aracınızla havalimanına gidecekseniz 2300 araç kapasiteli katlı otoparkı bulunmaktadır.

Araç Kiralama

İzmir şehir merkezinden havalimanına araç kiralama için Europcar, Payless, Sixt, Yes Oto National, Avis, Hertz, Sun ve Central gibi firmalar bulunuyor. Şehir merkezi havalimanına yakın olduğu için kiraladığınız araçla havalimanına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

İzmir Havalimanı'nda yemek ve içecek için bir çok cafe bulunmakta. bunlardan bazıları; Cafe Nero, Cafe İzmir, Express-o Busgate, Express-o Kara, Express-o Hava, Ekmekarası CafeGloria Jean's Cafe, Kantin gibi kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca her havalimanında olduğu gibi Burger King'te bulunmakta. Dış hatlar gidiş ve dış hatlar gelişte Duty Free'lerden hediyelik alışveriş yapmak isterseniz Gift Shops, Old Bazaar, Desa, D&R, Alsancak, Toyzz Shop, Samsonite, Duty Free Shop Simpark Tobacco Shop ve Setur mağazalarını gezebilirsiniz.

Dış hatlar gidiş katı terminalinde bulunan TAV Galeri'de bulunan sergileri gezebilir, Millenium Lounge'da ve Comfort Lounge yemek ve içecek servisi eşliğinde internete bağlanıp dinlenme imkanınızda bulunmaktadır.

Havalimanından Tahran Merkezine Ulaşım

Imam Khomeini Intl Havalimanı

Taksi
İmam Humeyni Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz araçlar arasında taksiler vardır. Taksiler ile şehir merkezine hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Havalimanında sizin için bekleyen Samand, Tvyvtakmry ve Volkswagen markalı taksilere binerek yolculuğunuzu başlatabilirsiniz. 

Metro
İmam Humeyni Havalimanı’nda yer altından binebileceğiniz metrolar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Metro ile yolculuğunuz oldukça ekonomik olacaktır. Metrolar ile Hat 1 üzerinden güney bölgeye seyahat edebilirsiniz.

Otobüs
Havalimanı’ndan şehir merkezine olan ulaşımınızda tercih edebileceğiniz en ekonomik seçeneklerden birisi otobüslerdir. Otobüsler ile oldukça rahat ve cebinize uygun bir yolculuk yapmanız mümkündür. Havalimanından binebileceğiniz otobüsler, uçağınız indiği andan itibaren sizleri bekliyor olacak.

Mehrabah Intl Havalimanı

Taksi
Mehrabad Havalimanı’ndan şehir merkezine olan ulaşımınızda tercih edebileceğiniz taksiler oldukça hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşımınızı tamamlamaktadır. Havalimanında sizin için bekleyen son teknoloji ile donatılmış taksiler en ideal seçenekler arasındadır.

Metro
Ulaşımınızda tercih edebileceğiniz diğer bir seçenek ise Metro’dur. Metro ile oldukça uygun fiyata yolculuk yapmanız mümkündür. Mehrabad Havalimanı’nda yer altından binebileceğiniz metrolar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Metrolar ile Hat 1 üzerinden güney bölgeye seyahat edebilirsiniz.

Otobüs
Diğer bir ulaşım seçeneği olan otobüsler de oldukça ekonomik bir seçenektir. Otobüsler otoban üzerinden oldukça konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşmaktadır. Havalimanından binebileceğiniz otobüsler, uçağınız indiği andan itibaren sizleri bekliyor olacak.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, İzmir - Tehran varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İzmir - Tehran uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir