İstanbul - Venedik Uçak Bileti Bilgileri

Yaklaşık Mesafe
Uçuş Süresi
Popüler Havayolları
Varış Havalimanı
1.424 Km
1 saat 40 dk
Türk Havayolları

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanı'na Ulaşım

İstanbul Havalimanı

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na en kolay ve hızlı ulaşım Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak sağlanabilir. TEM Otoyolu’ndan Kemerburgaz Göktürk, Gaziosmanpaşa Başakşehir, bağlantı yolları da tercih edilebilir.

Taksi

Şehir merkezinden havalimanına olan mesafe uzun olduğundan dolayı taksiciler dönüş yolunu da hesaplayacaklar bu şekilde ulaşım biraz pahalı olabilir. Bunun sebebi havalimanın içinde özel taksi hizmetinin de olmasından kaynaklı. Bu durumda toplu taşıtların olduğu bölgeye kadar taksi kullanma seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

İstanbul Havalimanı’na İstanbul’un Mecidiyeköy, Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eminönü, Otogar, Beylikdüzü, Fatih, Ümraniye-Tepeüstü, Alibeyköy Otagar, Arnavutköy, Pendik, Sarıyer, Cevizlibağ, Kemerburgaz, Halkalı ve Bahçeşehir gibi bölgelerine düzenli otobüs seferleri yapılıyor.

Marmaray

Yeni Havalimanı’na Marmaray ağını kullanarak gitmek için Sirkeci-Yenikapı durağında inip oradan otobüs hattını kullanmanız gerekir. Sirkeci-Yenikapı hattından yaklaşık olarak her 10 dakikada bir otobüs kalkıyor.

Metrobüs

Yeni Havalimanı’na metrobüs hattı uzak ancak metrobüsü kullanarak gitmeyi planlıyorsanız Beylikdüzü TÜYAP’tan Cevizlibağ'dan veya Zincirlikuyu'dan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

Metro

İstanbul Havalimanına 6 istasyonla Gayrettepe - İstanbul Havalimanı hattı kullanarak ulaşabilirsiniz. Daha sonraki etapta henüz açılmamış Halkalı metrosunun da açılması planlanmaktadır. Halkalı metrosu Marmaray ile entegreli çalışarak ücretsiz aktarma yapabileceksiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

TEM otoyolundan kolayca Sabiha Gökçen Havalimanı’na özel aracınızla gelebilirsiniz. TEM otoyolunda Sabiha Gökçen Havalimanı’na ait bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Belediye otobüsleri, HAVABUS ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Katlı ve açık otoparklarında mevcut olduğu havalimanında alternatif olarak havalimanı çevresinde bulunan özel otopark firmaları havalimanı da tercih edebilirsiniz. Özel otopark müşterilerine servis imkanı sunuyor.

Havabüs

Sabiha Gökçen Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım için Avrupa Yakası'nda Taksi, Anadolu Yakası'nda Kadıköy ve Yenisahra'dan sefer düzenleyen HAVABUS servislerini kullanabilirsiniz. Yolcularını doğrudan havalimanına ulaştıran ve kısa aralıklarla sefer düzenleyen  HAVABUS servisleri belediye otobüslerine göre daha hızlı ve konforlu yolculuk için alternatif ulaşım aracı. Ücretleri kredi kartı ve İstanbul kartı ile yapılıyor. 0-6 yaşına kadar küçük çoçuklar için ücret alınmıyor.

Marmaray

Avrupa Yakası'ndan Havalimanı'na gelenler için özellikle hızlı bir seçenek Marmaray. Yenikapı'dan Ayrılık Çeşmesi'ne ulaşıp ile Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal'a gelebilirsiniz. Kartal'dan belediye otobüslerini ve taksileri kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na geçebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için en çok tercih edilen araçlardan bir tanesi de Belediye otobüsleri.

Kadıköy yönüne E10 ve E11, Bostancı yönüne E9, 4. Levent için E3, Altunizade ve Ümraniye E18, Uzunçayır Metrobüs yönüne 16S, Cevizli Kartal Metro yönüne KM22, Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro

Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için Anadolu Yakası’nda Kadıköy’den hareket eden ve Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe gibi birçok istasyondan geçen metro ile Kartal istasyonunda inerek buradan geçen ve havalimanına giden otobüslere binebilir veya taksileri kullanabilirsiniz.

Taksi

İstanbul Avrupa Yakası'nda bulunan İstanbul Havalimanı'nda olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı'na da şehir merkezinden ulaşım için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi en hızlı ve rahat ulaşım aracı olarak görünse de İstanbul trafik yoğunluğu özelliklede iş çıkış saatlerinde tercih edilmesi doğru karar olmayabilir. Uçuşunuz gün içinde erken saatlerde veya gece geç saatlerde değilse yola erken çıkmanız karşılaşabileceğiniz olası sürprizlere karşı hazırlıksız olmanızı engelleyerek havalimanına daha rahat gelmenizi sağlayacaktır.

Havalimanından Venedik Merkezine Ulaşım

Otobüs
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz seçenekler arasında otobüs seçeneği bulunmaktadır. Otobüsler ile ulaşımınız oldukça ekonomik ve keyifli olacaktır. Havaalanından şehre ulaşım için “ACTV” belediye otobüsleri ya da özel olarak işletilen “ATVO” otobüsleri olmak üzere iki seçeneğiniz bulunmaktadır. ACTV otobüsleri Roma Meydanı ve Havaalanı arasında karşılıklı seferler halinde haftanın her günü saat 04.00 ile 24.00 arasında hizmet vermektedir. Yolculuk 25 dakika civarı sürmektedir. Biletleri havaalanı terminallerindeki otomatlardan temin edebilirsiniz. ATVO otobüsleri de ACTV ile aynı hat üzerinde çalışıyor. Havaalanından kalkan otobüslerin ilki sabah saat 07.50’de sonuncusu ise 23.50’de hareket etmektedir.

Deniz Otobüsü (Vaporetto)
Şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz seçenekler arasında Deniz Otobüsü de bulunmaktadır. “Alilunga” şirketi tarafından işletilen ve “Vaporetto” olarak anılan küçük deniz otobüsleri ile havalimanından Venedik adalarına ulaşmak oldukça keyifli ve rahattır. Şehre girer girmez Venedik atmosferini yaşamaya başlayacağınız bu yolculuk oldukça kullanılmaktadır. Kırmızı, turuncu ve mavi olmak üzere 3 ayrı hatta çalışan bu teknelerden hangisine bineceğiniz gideceğiniz yere göre değişmektedir. Yolculuk süreniz aşağı yukarı 1 saat sürmektedir. Biletleri indiğiniz terminalden alabilmeniz mümkündür.

Tren
Venedik Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin bir diğer yolu ise trenlerdir. Yalnız havalimanından belli başlı tren istasyonlarına gitmek için ya taksi ya da otobüsü kullanarak aktarma yapmanız gerekmektedir. Mestre İstasyonu’na havaalanından kalkan otobüslerle 25-30 dakikada, Santa Lucia İstasyonu’na ise 40 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Buradan tren ile şehrin farklı noktalarına gidebilirsiniz. İki araca inip binmeniz gerektiği için pratik bir yöntem olmadığı çok fazla tercih edilmemektedir.

Taksi
Şehir merkezine olcukça hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak için taksiye binebilirsiniz. Havaalanında “Radio Taxi” isimli bir taksi şirketi hizmet vermektedir. Havalimanı’nda indiğinizde çıkıştaki taksi duraklarından veay önceden rezervasyon yaparak taksilere binebilirsiniz. Taksi ücretleri havalimanından Roma Meydanı’na kadar 50 Euro, Mestre merkeze kadar 40 Euro civarındadır.

Araç Kiralama
Şehir merkezine ulaşımın bir diğer seçeneği ise araç kiralamaktır. Araç kiralayarak şehir merkezine olan yolculuğunuzu daha pratik hale getirebilir ve Venedik güzelliklerini daha keyifli halde keşfedebilirsiniz. Geliş terminallerinin alt katından araç kiralamanız mümkündür. Burada Autoeuropa, Sixt, AutoviA, Avis, Lacauto, Europcar, Maggiore, Hertz gibi toplam sekiz firmanın ofisini görebilirsiniz ve dilediğiniz gibi araç kiralama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Su Taksi
Oldukça keyifli bir şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşım için su taksilere başvurabilirsiniz. Kanal üzerinden havaalanından Venedik merkeze gitmenin en şık ve en pahalı yönetimi olan su taksiler ile yolculuğunuz unutulmaz olacaktır. Önceden rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyat alabilme fırsatını yakalayabilirsiniz. Fakat ortalama fiyatlar gideceğiniz yere göre 100-130 Euro arasında değişmektedir.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, İstanbul - Venedik varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İstanbul - Venedik uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir