İstanbul - Dubai Uçak Bileti Bilgileri

Yaklaşık Mesafe
Uçuş Süresi
Popüler Havayolları
Varış Havalimanı
3.002 Km
3 saat 40 dk
Türk Havayolları

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanı'na Ulaşım

İstanbul Havalimanı

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na en kolay ve hızlı ulaşım Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak sağlanabilir. TEM Otoyolu’ndan Kemerburgaz Göktürk, Gaziosmanpaşa Başakşehir, bağlantı yolları da tercih edilebilir.

Taksi

Şehir merkezinden havalimanına olan mesafe uzun olduğundan dolayı taksiciler dönüş yolunu da hesaplayacaklar bu şekilde ulaşım biraz pahalı olabilir. Bunun sebebi havalimanın içinde özel taksi hizmetinin de olmasından kaynaklı. Bu durumda toplu taşıtların olduğu bölgeye kadar taksi kullanma seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

İstanbul Havalimanı’na İstanbul’un Mecidiyeköy, Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eminönü, Otogar, Beylikdüzü, Fatih, Ümraniye-Tepeüstü, Alibeyköy Otagar, Arnavutköy, Pendik, Sarıyer, Cevizlibağ, Kemerburgaz, Halkalı ve Bahçeşehir gibi bölgelerine düzenli otobüs seferleri yapılıyor.

Marmaray

Yeni Havalimanı’na Marmaray ağını kullanarak gitmek için Sirkeci-Yenikapı durağında inip oradan otobüs hattını kullanmanız gerekir. Sirkeci-Yenikapı hattından yaklaşık olarak her 10 dakikada bir otobüs kalkıyor.

Metrobüs

Yeni Havalimanı’na metrobüs hattı uzak ancak metrobüsü kullanarak gitmeyi planlıyorsanız Beylikdüzü TÜYAP’tan Cevizlibağ'dan veya Zincirlikuyu'dan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

Metro

İstanbul Havalimanına 6 istasyonla Gayrettepe - İstanbul Havalimanı hattı kullanarak ulaşabilirsiniz. Daha sonraki etapta henüz açılmamış Halkalı metrosunun da açılması planlanmaktadır. Halkalı metrosu Marmaray ile entegreli çalışarak ücretsiz aktarma yapabileceksiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

TEM otoyolundan kolayca Sabiha Gökçen Havalimanı’na özel aracınızla gelebilirsiniz. TEM otoyolunda Sabiha Gökçen Havalimanı’na ait bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Belediye otobüsleri, HAVABUS ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Katlı ve açık otoparklarında mevcut olduğu havalimanında alternatif olarak havalimanı çevresinde bulunan özel otopark firmaları havalimanı da tercih edebilirsiniz. Özel otopark müşterilerine servis imkanı sunuyor.

Havabüs

Sabiha Gökçen Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım için Avrupa Yakası'nda Taksi, Anadolu Yakası'nda Kadıköy ve Yenisahra'dan sefer düzenleyen HAVABUS servislerini kullanabilirsiniz. Yolcularını doğrudan havalimanına ulaştıran ve kısa aralıklarla sefer düzenleyen  HAVABUS servisleri belediye otobüslerine göre daha hızlı ve konforlu yolculuk için alternatif ulaşım aracı. Ücretleri kredi kartı ve İstanbul kartı ile yapılıyor. 0-6 yaşına kadar küçük çoçuklar için ücret alınmıyor.

Marmaray

Avrupa Yakası'ndan Havalimanı'na gelenler için özellikle hızlı bir seçenek Marmaray. Yenikapı'dan Ayrılık Çeşmesi'ne ulaşıp ile Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal'a gelebilirsiniz. Kartal'dan belediye otobüslerini ve taksileri kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na geçebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşım için en çok tercih edilen araçlardan bir tanesi de Belediye otobüsleri.

Kadıköy yönüne E10 ve E11, Bostancı yönüne E9, 4. Levent için E3, Altunizade ve Ümraniye E18, Uzunçayır Metrobüs yönüne 16S, Cevizli Kartal Metro yönüne KM22, Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro

Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için Anadolu Yakası’nda Kadıköy’den hareket eden ve Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe gibi birçok istasyondan geçen metro ile Kartal istasyonunda inerek buradan geçen ve havalimanına giden otobüslere binebilir veya taksileri kullanabilirsiniz.

Taksi

İstanbul Avrupa Yakası'nda bulunan İstanbul Havalimanı'nda olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı'na da şehir merkezinden ulaşım için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi en hızlı ve rahat ulaşım aracı olarak görünse de İstanbul trafik yoğunluğu özelliklede iş çıkış saatlerinde tercih edilmesi doğru karar olmayabilir. Uçuşunuz gün içinde erken saatlerde veya gece geç saatlerde değilse yola erken çıkmanız karşılaşabileceğiniz olası sürprizlere karşı hazırlıksız olmanızı engelleyerek havalimanına daha rahat gelmenizi sağlayacaktır.

Havalimanından Dubai Merkezine Ulaşım

Dubai Intl Havalimanı

Taksi
Ulaşımınızda kullanım seçenekleri arasında bulunan taksiler ile oldukça pratik ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca taksi fiyatları Dubai’de uygundur. Zaten şehir merkezi çok uzak olmadığı için taksi ile gidilecek yere ulaşmak bu havalimanında en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Özellikle birkaç kişi birlikte seyahat ediyorsanız oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır. Şoförlerin çoğu göçmen ve İngilizce bilmektedir. Taksi ile şehir merkezine ulaşımınız yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Havalimanı’nda bulunan bütün terminal çıkışlarından taksileri bulabilirsiniz.

Otobüs
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım seçenekleri arasında bulunan otobüsler ile ulaşım oldukça ekonomik ve konforludur. Otobüsler Dubai merkeze ulaşmanın en ucuz ama biraz daha yavaş seçeneğidir.  Özellikle trafiğin yoğun saatlerinde ve valizleriniz varken. Genellikle şehri az çok bilenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Havalimanının üç terminalinden de farklı otobüslere binmeniz mümkündür ama asıl hatların geçtiği yer 1. Terminal binası önündeki otobüs durakları. Zaten uluslararası uçuşların büyük kısmı 1. terminale geliyor. Bazı hatlar iki terminalden de geçiyor. Terminal 1’den her yarım saatte ya da 20 dakikada bir hareket eden ve birçok yöne giden otobüs hatları var. Otobüsler genellikle sabah saat 05.00’den 23.00’e kadar çalışıyor. Bazı hatlar için bu saat aralığı bir miktar fark edebilir. Geceleri çalışan otobüs hatları da var. Örneğin 3. Terminalden kalktıktan sonra 1. Terminale uğrayan ve sırasıyla “Cargo Village”, “Flame Intersection”, “DNATA”, “Clock Tower”, “El Maktum” yolunu izleyerek “Satwa” otobüs durağına ulaşan C1 nolu otobüsler bunlardan birisi. Yine aynı istasyona giden ama bu kez Deira merkezden geçen N4 otobüsleri de bir diğeri. N1 gece otobüsü ise 2. Terminalden kalkarak 1. Terminale uğruyor ardından Deira merkez üzerinden Jebel Ali Bahçelerine kadar gidiyor. Dubai üzerinden şehre 160 km uzaklıktaki Abu Dhabi’ye gidecek yolcular Al Ghubaiba’dan kalkan otobüslere binebilirler. Yolculuk 2 saat sürüyor. Benzer şekilde Dubai’ye sadece 10 km uzaklıktaki Sharjah’a gitmek isteyenler de aynı duraktan kalkan otobüsleri kullanabilir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise otobüse binmeden önce mutlaka biletinizi ya da kartınızı almanız gerektiği. Çünkü nakit para ile otobüse binemiyorsunuz. Kartları tek ya da günlük kullanımlık olarak satın alabilirsiniz. Otobüslere binerken ve inerken kartınızı iki kere okutturmanız gerekmektedir.

Metro
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın bir diğer seçeneği ise Metro’dur. Şehir merkezine gitmenin en kısa ve en rahat yolu metrodur. Dubai’nin modern metro hattı ile trafiğe takılmadan havalimanından hem şehir merkezine hem de diğer birçok noktaya ulaşım sağlamanız mümkündür.. Daha konforlu yolculuk yapmak isteyenler için bilet sınıflandırılması da yapılmış. İki katı ücret ödeyerek (Gold Class) sınıfında yolculuk yapabilirsiniz. Dubai metrosu, Cuma günleri hariç sabah 05.50’den gece yarısına kadar çalışıyor. Cuma günleri ise saat 13.00’den sonra çalışmaya başlıyor. Gece yarısından sonra havalimanına geldiyseniz metroyu kullanamıyorsunuz. Kırmızı ve yeşil olmak üzere iki hat üzerinden hizmet veren Dubai metrosunun kırmızı hattına havalimanının 1 ve 3. Terminallerindeki istasyonlardan binebiliyorsunuz. Tamamen otomatik ve şoförü olmadan çalışan metro sistemi her 4 ile 8 dakika arasında kalkıyor. Rashidiya İstasyonu’ndan hareket eden trenler sırasıyla “Emirates”, “Airport Terminal 3”, “Airport Terminal 1”, “GIGICO”, “Deira Merkez”, “Al Rigga”, “Union”, “Burjuman”, “Al Karama”, “Al Jafiliya”, “World Trade Center”, “Emirates Tower”, “Financial Centre”, “Dubai Mall”, “Business Bay”, “Noor Bank”, “First Gulf Bank”, “Mall of Emirates”, “Sharaf”, “Dubai Internet City”, “Nakheel”, “Dubai Marina”, “Jumeriah Lakes Tower”, “Nakheel Harbour”, “Ibn Battuta”, “Energy” ve “Danube” duraklarına uğrayarak “Jebel Ali” metro istasyonuna ulaşıyor. Bu güzergâhın önemli bir bölümü yer üstünde gerçekleştiği için metronun camından etrafı seyrederek şehrin görünümü hakkında fikir de edinebilirsiniz. Bu hat üzerindeki Union ve Burjuman durakları Dubai Eski Şehir merkezinden geçen yeşil hat ile kesişme noktaları. Dileyen yolcular bu duraklardan yeşil hatta geçiş yaparak farklı duraklara da gidebilirler. Yeşil metro hattı “Etisalat” ve “Creek” durakları arasında çalışıyor. Burada inilebilecek duraklar “Etisalat”, “Dubai Havalimanı Serbest Bölge”, “Al Nahda”, “Stadyum”, “Al Qiyadah”, “Abu Halil”, “Salah Al Din”, “Union”, “Baniyas Square”, “Palm Deira”, “Al Ras”, “Al Ghubaiba”, “Burjuman”, “Oud Metha”, “Dubai Healthcare Center”, “Al Jadaf” ve “Creek”. Metronun size uygun herhangi bir durağında inip otobüs ya da taksiye binerek gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Birçok otel ya da alışveriş merkezi bu duraklara yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Araç Kiralama
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için araç kiralama seçeneğine de başvurabilirsiniz. Daha özgür bir gezinti ve daha kolay yolculuk için araç kiralamak oldukça mantıklıdır. Havalimanının her terminalinde bulabileceğiniz kiralama ofislerinden araç kiralamanız mümkündür. Benzin fiyatları şehirde oldukça ucuz olduğu için daha esnek bir gezi programı için araç kiralamak ideal bir seçenektir. Örneğin gelmişken ya da işinizden dolayı Abu Dhabi ya da Sharjah gibi Birleşik Arap Emirlikleri’nin başka şehirlerine gitmek isterseniz toplu taşıma yerine araç kiralayarak daha konforlu ve keyifli yolculuk yapabilirsiniz. Dubai Uluslararası Havalimanı’nda Hertz, Budget, Al Wefaq, Diamondlease, Sixt, Europcar, Fast, Avis, National, Payless, Dollar ve Thrifty olmak üzere toplam 12 araç kiralama şirketinin ofisi bulunuyor.

Otel Servisleri
Havalimanı’ndan şehir merkezine geçmek için kullanabileceğiniz otel servisleri ile konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Dubai’deki birçok otelin misafirlerini havalimanından karşıladığı shuttle hizmeti bulunmaktadır. Otel servislerinin bir çoğu ücret talep etmektedir. Otel rezervasyonu sırasında detayları öğrenip diğer seçeneklerle karşılaştırma yapabilirsiniz.

Şarjah Havalimanı

Araç Kiralama
Sharjah Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için araç kiralayarak hem ulaşımınızı kolaylaştırır hem de daha özgür bir şekilde şehri ziyaret edebilirsiniz. Havalimanı’nda hizmet veren AVIS, Budget, Maximum, Sixt, Europcar, Dollar ve Hertz gibi kiralama şirketlerinden 7 gün 24 saat araç kiralayabilirsiniz. Ayrıca daha öncesinden internetten rezervasyon yaparak daha uyun bir fiyat ödeyebilir ve aracınızı havalimanına indiğinizde hazır olarak alabilirsiniz.

Otobüs
Oldukça konforlu bir ulaşım seçeneği olan otobüsler ile yolculuğunuz aynı zamanda ekonomik olacaktır. Havalimanından Sharjah veya Dubai’nin şehir merkezine otobüslerle de gelme şansınız bulunmaktadır. Buna karşılık havalimanından otobüslerle Dubai’ye gelmek özellikle gece geç saatlerde pek mümkün değildir. Eğer uçağınız fazla geç bir saatte değilse ve Sharjah’a gitmeniz gerekiyorsa, her 15 dakikada bir hareket eden otobüsleri kullanabilirsiniz.

Taksi
Ulaşımınızda oldukça hızlı ve rahat bir yolculuk yapacağınız taksileri tercih edebilirsiniz. Dubai Sharjah Uluslararası Havalimanı’na inen yolcular tarafından Dubai veya Sharjah merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen seçenek taksi seçeneğidir. Taksiler havalimanı’nda 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bu sayede herhangi bir farklı araç aramanıza gerek kalmadan, terminalden çıkar çıkmaz hazırda bekleyen taksilerden birine binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanında hizmet veren taksilerin açılış fiyatı merkezde hizmet verenlerden genellikle daha fazladır. Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculuğun ortalama tutarı 30-40 Amerikan Doları’dır.

Özel Havalimanı Servisleri
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Özel havalimanı servislerinden yararlanabilirsiniz. Havalimanından şehrin merkezine birkaç kişi veya daha kalabalık grubunuzla birlikte seyahat edecekseniz özel havalimanı servisleri oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır. Şehirde çok sayıda firma bu hizmeti sunuyor ve ücretleri gidilen mesafe ile yolcu sayısına göre değişiyor. Dubai’de bulunan otelinize veya merkezde yer alan diğer önemli noktaların kapısına kadar özel servislerle varmanız mümkündür. Rezervasyon ve ödemenizi henüz şehre gelmeden önce yaparsanız, bu araçlardan daha uygun fiyatlarla yararlanabilir ve servis aracınızı uçağınızın iniş saatinde terminal çıkışında hazır olarak görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, İstanbul - Dubai varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İstanbul - Dubai uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

İstanbul-Dubai uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı, varış için Al Maktoum Intl. Havalimanı, Dubai Otobüs Terminali, Dubai Creek Havalimanı, Dubai Intl. Havalimanı, Dubai Marina Mall Otobüs Terminali, Jebel Ali Free Zone Havalimanı, Al Minhad Havalimanı, Şarjah Havalimanı, Dubai NP Otobüs Terminali kullanabilirsiniz.

İstanbul-Dubai arası uçuş mesafesi toplam 3001 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 40 dakika sürüyor.

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, İstanbul-Dubai uçuşları için en uygun gün: Perşembe.

Flydubai İstanbul-Dubai arası direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı