En Ucuz İstanbul Uçak Biletleri

 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den

En Ucuz Yurt Dışı İstanbul Uçak Biletleri

 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den

Popüler İstanbul Uçak Biletleri

 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den

Popüler Yurt Dışı İstanbul Uçak Biletleri

 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
 • İstanbul - İzmir
  25 Mayıs 2020
  189,99 TL'den
*Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İstanbul Hakkında

İstanbul, Marmara Bölgesi'nde bulunan 16 milyon nüfusa sahip Türkiye'nin en kalabalık en gelişmiş ilidir. Karadeniz, Akdeniz, Anadolu ve Balkan iklimlerinin etkisi hissedilir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar genel olarak ılık ve yağışlıdır. İstanbul Avrupa ve Asya olmak üzere iki kıta üzerinde kurulmuştur. Avrupa ve Asya kıtaları üzerinde bulunan şehri birbirine bağlayan Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü olarak 3 tane köprüyle bağlantı kurulur.

İki kıta arasında denizin altından geçen tüp geçit Avrasya Tüneli ve Marmaray isimli metro ulaşımı ile deniz yolu vapur ve motorlarla ulaşım sağlanmaktadır. 8 bin yıllık tarihiyle dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı Devletine başkentlik yapmış en eski kültür tarihine ev sahipliği yapmıştır. Çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır.

Avrupa'nın en yoğun nüfusa sahip kentlerinden biri olan İstanbul gelişmiş toplu taşıma ve yaygın ulaşım ağıyla, Türkiye'nin en çok üniversitesine sahip şehridir. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turist ağırlayan İstanbul'da turizm yılın dört mevsiminde tercih edilmektedir. Ülkemizde aynı zamanda kültür ve sanatın başkentidir. Şehrin ekonomik geçim kaynağı sanayi, turizm, teknolojidir. 

Ayasofya Cami, Sultanahmet Cami, Süleymaniye Cami, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, Galata Kulesi, Eminönü, Taksim Meydanı, Çırağan Sarayı, Yıldız Sarayı, Eyüp Sultan, Fatih Cami, Kız Kulesi, Çamlıca Tepesi, Moda Sahil, Adalar, Su Kemerleri, ve yüzlerce cami türbe, kilise ve sinagog İstanbul'da gezilecek önemli tarihi yerler arasındadır. Farklı inanç gruplarının kültürlerin yaşadığı Kentte 3 semavi dinin ibadethaneleri bulunmaktadır.

İstanbul'un en gözde ve güzel tarifsiz yeri İstanbul Boğazı'dır. İki kıtanın ortasından akan boğaz da tekne turları yaparak güzelliğine şahit olabilirsiniz. İstanbul'da 2 tane aktif havalimanı bulunmaktadır. Avrupa Yakasında yeni yapılan İstanbul Havalimanı, Anadolu Yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı. Eski Atatürk Havalimanı ise şuanda özel uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. 

İstanbul Havalimanından şehir merkezine 45 - 50 dakika civarı süren 31 km mesafede yol kat etmeniz gerekiyor. Ulaşım için taksi, yolcu servisleri ve toplu taşıma gibi alternatifler bulunmaktadır. Yurtiçi İzmir, Ankara, Antalya, Bodrum, Trabzon, Diyarbakır, Van, Adana, Konya, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ ve bir çok şehrimize direk uçuş sağlanmaktadır. Yurtdışı Bakü, Amsterdam, Kiev, Moskova, Berlin, Frankfurt, Paris, Roma, Taşkent, New York, Londra, Toronto gibi bir çok ülkeye direk uçuş seferleri yapılmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanın dan şehir merkezine 1 saat 10 dakika civarı süren 41 km mesafede yol kat etmeniz gerekiyor. Ulaşım için taksi, yolcu servisleri ve toplu taşıma gibi alternatifler bulunmaktadır. . Yurtiçi Ankara, İzmir, Bodrum, Antalya, Trabzon, Van, Diyarbakır, Adana, Kayseri, Konya, Sivas, Elazığ, Malatya ve bi çok şehrimize direk uçuş sağlanmaktadır. Yurtdışı Amsterdam, Bakü, Kiev, Berlin, Moskova, Frankfurt, Roma, Paris, Taşkent, Londra, New York, Toronto gibi bir çok ülkeye direk uçuş seferleri yapılmaktadır.

İstanbul'a bağlı ilçeler; Adalar, Ataşehir, Arnavutköy, Avcılar, Beşiktaş, Bahçelievler, Bakırköy, Bağcılar, Başakşehir, Beykoz, Bayrampaşa, Beyoğlu, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çekmeköy, Çatalca, Esenler, Eyüp, Esenyurt, Fatih, Güngören, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kartal, Kağıthane, Küçükçekmece, Pendik, Maltepe, Sancaktepe, Silivri, Sarıyer, Sultanbeyli, Şile, Sultangazi, Şişli, Ümraniye, Tuzla, Zeytinburnu, Üsküdar. Plaka kodu 34'tür. 

İstanbul uçak bileti satın alabilmek için Thy, Anadolujet, Pegasus, Onur Air, Sunexpress, Azerbaycan Havayolları, Ukrayna Havayolları, Emirates, Qatar Air, Afrika havayolu gibi firmalarının uçak biletlerini acenteleri ve satış noktalarına gitmeden kolayca biletkesfet.com üzerinden veya 7/24 Ücretsiz çağrı merkezi 0850 441 0 849 iletişim hattımızdan en ucuz ve en uygun uçak bileti kolayca satın alabilirsiniz.

İstanbul Ucuz Uçak Bileti

Türk Hava Yolları(THY), Pegasus, Anadolujet, OnurAir, Sunexpress gibi çok kullanılan hava yolu şirketlerinin İstanbul sefer ve tarifelerini, ucuz biletlerini, kampanyalı, promosyonlu ve indirimli fiyatlarını biletkesfet.com üzerinden inceleyebilir, dakikalar içinde İstanbul için bulduğunuz en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz. 

İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Türk havayolları, Pegasus, Onurair, Anadolujet, Sunexpress İstanbul’a uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için bilet arama motorunu kullanabilirsiniz. Promosyonlu uçak bileti, ekonomi ve Business class bilet fiyatlarını görebilir, her ücret kategorisinde tarih ve saatiyle birlikte karşılaştırmalı alternatiflerden size en uygun olan bilet için rezervasyon yapabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartıyla İstanbul uçak biletini doğrudan satın alabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, Sun Express İstanbul Havalimanına seferler düzenlemektedir. Havalimanı’ndan otobüs, metrobüs, marmaray, metro, havabüs ve taksi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz; isterseniz de araç kiralama hizmeti seçeneğiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

İstanbul’da her iki havalimanında da 24 saat bulabileceğiniz taksiler mevcuttur. Burada şehir merkezinde istediğiniz yere ulaşmanın en hızlı ve kolay yolu taksilerdir. Ancak bilindiği üzere İstanbul trafiğini de unutmamanız gerekiyor. Özellikle iş çıkış saatlerinde yaşanan yoğunluk uzun süre yollarda kalmanıza sebep olabilmektedir.

Havabüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın kolay seçeneklerden bir tanesi Havabüs’lerdir. Yalnız Havabüs’ler ile Anadolu yakasında Kadıköy ve Yenisahra gibi merkezi noktalara hareket etmektedir. Avrupa yakasında ise Levent, Beşiktaş güzergahından Taksim’e ulaşmaktadır. Havabüsler ile harika bir konfor ile şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.

Marmaray

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kısa süreli bir yolculuk için Marmaray’ı tercih edebilirsiniz. Özellikle Avrupa Yakasına geçecekler için önemli bir seçenek olan Marmaray ile Kadıköy-Kartal istikametine giden metroyu kullanarak Ayrılık Çeşmesi durağına gelerek buradan Marmaray’a aktarma yaparak Avrupa Yakası’na geçiş yapabilir Sirkeci ve Yenikapıya ulaşabilirsiniz. 

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un her iki yakasında da pek çok noktaya otobüsler ile ulaşmanız mümkündür. E10 ve E11 ile Kadıköy’e ulaşabilirsiniz. E9 ile Bostancıya ulaşabilirsiniz. E-18 ile Ümraniye ve Altunizade’ye ulaşabilirsiniz. KM20 ile Pendik’e ulaşabilirsiniz. 16S ile Uzunçayır’a ulaşabilirsiniz. E3 ve 122H ile 4.Levent yönüne otobüslere binebilirsiniz. 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünden KM22 numaralı otobüsleri kullanmanız mümkündür. İstanbul’un “Prens Adaları” olarak adlandırıldığı Büyükada, Burgazada ve Heybeliada gibi adalarına gitmek istiyorsanız, Bostancı veya Kadıköy iskelesinden binerek vapur ile ulaşabilirsiniz.

Metro

Sabiha Gökçen Havailmanın'dan en hızlı şekilde Kadıköy-Kartal metro hattına binerek Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Kozyatağı ve Kadıköy’e trafik sorunu yaşamadan konforlu ve ekonomik bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Marmaray’a aktarma yapmak için de Ayrılık Çeşmesi durağında inmeniz gerekmektedir. Marmaray ile Avrupa yakasına geçebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’nda Büyük ve ferah bekleme alanları, biometrik geçiş kapıları ile 32 bin metrekare alana yayılmış vakit geçirebileceğiniz, yemek ve içecekler için yapılmış olan cafe ve restoranlar bulunmaktadır. Son teknoloji ve çok konforlu özellikler bulunmaktadır. Danışma robotları, yolcu bilgilendirme masaları, bagajınızı kendiniz teslim edeceğiniz ve online rezervasyon yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Bagaj bekleme süresini ekranlardan takip edebilirsiniz. Aracınızın yerini ekranlardan öğrenebilirsiniz. Mobil uygulamalı sipariş ile ürünler alabilirsiniz. 100 metrekare alana yayılmış Türkiye’nin ve Dünya’nın önemli markalarının da mağazalarının olacağını söyleyebiliriz.

Otobüs

İstanbul Otobüs Ulaşım AŞ’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait anlaşmalı otobüsleri ile İstanbul’un tüm merkezi noktalarından özel seferler yapılmaktadır. Beşiktaş’tan 15 dakikada bir, Bakırköy’den 8 dakikada bir, Mecidiyeköy’den 15 dakikada bir ve fiyatı 16 TL, Yenikapı’dan 15 dakikada bir, Taksimden 20 dakikada bir otobüsler hareket etmektedir. Pendik’ten 45 dakikada bir, Kadıköy ve Ümraniye’den 30 dakikada bir seferler vardır. En fazla sefer yapılan hat Yenikapı-Sirkeci hattıdır

Taksi

Yeni Havalimanı’nda Şoförlerin İngilizce sertifikaya sahip olduğu, ödemeyi karttan yapabileceğiniz, trafik durumu, yok güzergahı, bilgilendirme ekranı gibi ayrıntıları görebileceğiniz konforlu taksiler hizmet vermektedir. Dilediğiniz yere en konforlu gidebileceğiniz seçenek taksilerdir.

Metrobüs

Metrobüs seçeneği ile de bir çok noktaya kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Metrobüsten indikten sonra otobüs kullanmanız gereken durumlar olabilmektedir.

Araç Kiralama

Araç Kiralama şirketleri olarak Rental Cars, Sixt, Acarsan, National Car, Avis, Hertz ofisleri İstanbul Havalimanı içerisinde araç kiralamak istediğinizde hizmet sağlamaktadır. Araçınızı bu firmalardan kiralayarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz fakat trafik sorununu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, İstanbul varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İstanbul uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

İstanbul uçuşları İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-İstanbul 1 saat 20 dakika, Ankara-İstanbul 1 saat 10 dakika, Antalya-İstanbul 1 saat, Bodrum-İstanbul 1 saat 30 dakika, Gaziantep-İstanbul 1 saat 40 dakika, İzmir-İstanbul 1 saat 10 dakika, Trabzon-İstanbul 1 saat 40 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları Antalya, İzmir, Trabzon, Diyarbakır, Van, Konya, Bodrum, Ordu, Malatya, Adana, Erzurum, Kahramanmaraş, Sivas, Gaziantep, Mardin, Ağrı, Lefkoşa, Samsun, Dalaman, Şırnak, Elazığ, Ankara, Bingöl, Kayseri, Pegasus İzmir şehirlerinden direkt İstanbul uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı