Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, Türkiye'nin Isparta şehrinde merkez ile Keçiborlu ilçe merkezi ortasında yer alıyor. 1997 yılında açılan havalimanı şehir merkezine 30 kilometre mesafede bulunuyor. Uluslararası uçuşlar düzenlenen havalimanı 6700 metrekarelik iç hat ve dış hat terminalleri aynı binada hizmet veriyor. Yıllık 1 milyondan fazla yolcu kapasitesiyle sivil kategoride hizmet sağlıyor. Havalimanı adını Dünyaca tanımış Türkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den almaktadır. Süleyman Demirel Havalimanı Çeşitli eğitim kurumları tarafından pilotaj eğitimi amaçlı olarak da kullanılıyor. Her gün karşılıklı İstanbul-Isparta direkt seferleri yapılmaktadır. Ayrıca bahar ve yaz aylarında İran uçakları Türkiye'de bu havalimanına seferler düzenlemektedir. Yurt içi Isparta uçuşlarını Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet, yurt dışı ise Kish Air, Iran Aseman Airlines, Mahan Air, Zagros Airlines ve Qeshm Air Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na tarifeli sefer düzenleyen hava yolları firmaları arasındadır. Terminalde ayrıca ATM, VIP Salonu, büfe, kafe bulunmakta ve gerekli durumlarda sağlık hizmeti sağlanmaktadır.

Süleyman Demirel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yıllık 1 milyondan fazla yolcu kapasitesiyle sivil kategoride hizmet sağlıyor. Isparta Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Belediye otobüsü, yolcu servisi, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Isparta Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için 18 numaralı belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Havalimanından Isparta şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile havalimanından şehir merkezine kolayca ulaşım sağlamak mümkün. Havayolları yolcu servislerin ücretli olduğunu ve sadece İstanbul uçuşları için geçerli olduğunu da hatırlatalım.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Süleyman Demirel Havalimanı'na Ulaşım

1997 yılında açılan havalimanı şehir merkezine 30 kilometre mesafede bulunuyor. Süleyman Demirel Havalimanı Çeşitli eğitim kurumları tarafından pilotaj eğitimi amaçlı olarak da kullanılıyor. Her gün karşılıklı İstanbul-Isparta direkt seferleri yapılmaktadır. Ayrıca bahar ve yaz aylarında İran uçakları Türkiye'de bu havalimanına seferler düzenlemektedir.

Şehir merkezinden Havalimanı’na HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Havalimanına; belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca şehir merkezinde araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Kent merkezinden Süleyman Demirel Havalimanı'na ulaşım sağlamak için 18 numaralı belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Kent merkezinden havalimanı na ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile havalimanından şehir merkezine kolayca ulaşım sağlamak mümkün. Havayolları yolcu servislerin ücretli olduğunu ve sadece İstanbul uçuşları için geçerli olduğunu da hatırlatalım.

Taksi

Kent merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Taksi şehir merkezinde 24 saat hizmet vermektedir.

Havalimanı Bilgileri

Isparta Havalimanı, İç Hatlar ve Dış Hatlar terminali olarak tek bina hizmet veriyor. 997 yılında açılan havalimanı şehir merkezine 30 kilometre mesafede bulunuyor. Uluslararası uçuşlar düzenlenen havalimanı yıllık 1 milyondan fazla yolcu kapasitesiyle sivil kategoride hizmet sağlıyor. Araç kiralama ofisleri, kayıp eşya, sağlık ünitesi, kayıp eşya, danışma gibi yerlerin yanı sıra kafe ve büfe gibi yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bölümler de mevcut. Isparta Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları seferleri ile haftanın 7 günü İstanbul Havalimanı’na direkt uçuşlarla ulaşım mümkün.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Isparta Süleyman Demirel Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları, Süleyman Demirel Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden Süleyman Demirel Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir