Isparta Hakkında

Isparta Akdeniz Bölgesinde etrafı dağlarla çevrili olan bir şehrimizdir. Nüfusu yaklaşık 446.026 olarak bilinmektedir. Genellikle karasal iklim görünmektedir fakat Akdeniz Bölgesine yakın kısımlarda ise Akdeniz İklimi gözlenir. Isparta’da gezilecekler listenizin ilk sıralarına mutlaka Ayazma, Eğirdir Gölü, Davraz, Antik Kenti ve Gölcük Krater Gölü’nü eklemelisiniz.

Ülkemizin en büyük tatlı su gölü olan aynı zamanda uluslararası büyük önemi olan Eğirdir Gölü mutlaka gidilmesi gereken bir yer olarak tavsiye edilmektedir. Kütahya festival turizmi açısından oldukça göz kamaştıran ilimiz haline gelmiştir. Son yıllarda lavantalarıyla anılan Kütahya, lavantaların açtığı dönem ve Gül hasadı zamanlarını şenlikler ile kutlamaktadır. Kütahya kültür ve tarihi turizm açısından oldukça önemli bir kent olmuştur.

Isparta mutfak konusunda da oldukça önemli noktalardadır. Isparta’da en meşhur lezzet pastırma eşliğinde hazırlanan Isparta usulü Keşkek. Bir çok ilimizde olsa da Kütahya’da ayrı bir lezzetle sunulmaktadır. Eğirdir çevresinde göz kamaştıran mekanlarda muhteşem balık lezzetlerine şahitlik edebilirsiniz. Isparta’da denemeniz geren önemli tatlılar, şalgamlı börülce, çömlek kebabı, nokul, kabune ve bakla boranisi şeklindedir.

Isparta Havalimanın merkeze uzaklığı 35 Km mesafededir otobüs ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Isparta-İstanbul, Isparta-Ankara, Isparta-İzmir arasındaki uçak seferleri karşılıklı olarak her gün yapılmaktadır.

Isparta’ya bağlı ilçeler; Simav, Tavşanlı, Gediz, Domaniç, Altıntaş, Hisarcık, Aslanapa, Emet, Şaphane, Çavdarhisar, Pazarlar, Dumlupınar. Plaka kodu 32’dir.

Havalimanından Isparta Merkezine Ulaşım

Isparta Havalimanı, Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yıllık 1 milyondan fazla yolcu kapasitesiyle sivil kategoride hizmet sağlıyor. Isparta Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Belediye otobüsü, yolcu servisi, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Belediye Otobüsü

Isparta Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için 18 numaralı belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Havalimanından Isparta şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile havalimanından şehir merkezine kolayca ulaşım sağlamak mümkün. Havayolları yolcu servislerin ücretli olduğunu ve sadece İstanbul uçuşları için geçerli olduğunu da hatırlatalım.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Isparta varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Isparta uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Isparta uçuşları Süleyman Demirel Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Isparta 1 saat 20 dakika, Ankara-Isparta 50 dakika, Antalya-Isparta 30 dakika, Bodrum-Isparta 1 saat, Gaziantep-Isparta 1 saat 10 dakika, İstanbul-Isparta 1 saat 20 dakika, İzmir-Isparta 1 saat, Trabzon-Isparta 1 saat 40 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Isparta uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı