Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Hakkında

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Türkiye'nin en doğusunda Iğdır ili sınırları içinde bulunuyor. Iğdır şehir merkezine 16 kilometre mesafede yer alıyor. 1992-2000 yılları arasında başlanmış, çeşitli sebeplerden dolayı uzun yıllar yapımı tamamlanamamıştır. 2012 yılında hizmete başlayan havalimanı, sivil kategoridedir. Iğdır Havalimanı olarak hizmet veren ve 2017 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Havalimanından sadece iç hat seferleri düzenlenmektedir. Yıllık ortalama 200 bin yolcuya ev sahipliği yapmaktadır. 3500 m2 alan üzerine kurulu, tek kattan oluşan iç hatlar terminali ile haftanın belirli günlerinde İstanbul Havalimanı'ndan karşılıklı olarak Iğdır uçuşlarını Türk Hava Yolları tarifeli uçuşları yapılmaktadır. Çağdaş tasarım çizgisine sahip Iğdır Havalimanı, misafirlerini hijyenik, rahat ve güvenli bir ortamda ağırlayabilme adına çalışmalarını sürdürüyor. İç hatlar terminali binasında 1 adet VIP salonu, bir büfe, bir kafe, sağlık odası, bebek emzirme odası ve mescit vs. ile hizmet vermektedir.

Şehit Bülent Aydın Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Iğdır Havalimanı Iğdır’da şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer alan ve iç hat seferleriyle hizmetini sürdürüyor. Sivil kategoride bulunan havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor.

Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Iğdır Havalimanı’ndan şehrin merkezine belediye otobüsler ile gidebilirsiniz. Otobüslerle uçağınız indikten sonra bekleme yapmadan şehir merkezine yaklaşık 30 dakika süren konforlu bir yolculukla ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif ulaşım aracı olarak kullanabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Şehri bilmiyorsanız gideceğiniz yer hakkında bilginiz yoksa taksi seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama firması ile Iğdır Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde yer alan Rimal firmasından bu araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na Ulaşım

Iğdır Havalimanı Iğdır’da şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer alan ve iç hat seferleriyle hizmetini sürdürüyor. Sivil kategoride bulunan havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Iğdır Havalimanı'ndan ulaşım sağlamak için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Otobüsler ile yaklaşık 30 dakika süren bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz.

Taksi

Kent merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Taksi şehir merkezinde 24 saat hizmet vermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Rimal firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçla havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Iğdır Havalimanı, Iğdır şehir merkezine 16 kilometre mesafede yer alıyor. 1992-2000 yılları arasında başlanmış, çeşitli sebeplerden dolayı uzun yıllar yapımı tamamlanamamıştır. 2012 yılında hizmete başlayan havalimanı, sivil kategoridedir. Yıllık ortalama 200 bin yolcuya ev sahipliği yapmaktadır. 3500 m2 alan üzerine kurulu, tek kattan oluşan iç hatlar terminali ile haftanın belirli günlerinde Ankara Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'ndan karşılıklı olarak Iğdır uçuşlarını Türk Hava Yolları tarifeli uçuşları yapılmaktadır. İç hatlar terminali binasında 1 adet VIP salonu, bir büfe, bir kafe, sağlık odası, bebek emzirme odası ve mescit vs. ile hizmet vermektedir. Çağdaş tasarım çizgisine sahip Iğdır Havalimanı, misafirlerini hijyenik, rahat ve güvenli bir ortamda ağırlayabilme adına çalışmalarını sürdürüyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

AnadoluJet, Türk Hava Yolları, Şehit Bülent Aydın Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden Şehit Bülent Aydın Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı