Hannover Hakkında

Dünyanın en büyük fuarlarına ev sahipliği yapan aynı zamanda da İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra baştan aşağı inşa edilen Hannover, Almanya’nın Saksonya eyaletinin başkentidir. Özellikle Cebit Bilişim Fuarı ve daha bir çok önemli fuarların yapıldığı bir kenttir. Hannover da soğuk ve yağışlı bir iklim görülmektedir. Yıl boyunca ortalama sıcaklık 7 derece civarlarındadır. Hannover da muhteşem bir özelliğe şahit olacaksınız. Şehri çok daha iyi keşfetmek için, kaldırımlarda yer alan kırmızı çizgileri takip ettiğinizde şehrin en önemli 35 tarihi eserini görebilirsiniz. Hannover şehrinde hiç yabancılık çekmezsiniz. Hannover’da fuar turizminde olduğu kadar kültür turizmiyle de ziyaretçi toplamaktadır. Alman şehirlerinin aksine Hannover’da tarihi bina sayısı çok azdır. Bunun sebebi ise İkinci Dünya savaşını çok ağır yaşamış olmasıdır. Yerle bir olan şehir yeniden inşa edilmiştir. Almanca nın en güzel konuşulduğu yer Hannover'dir. Muhteşem atmosferiyle Maschsee Gölü kıyısında ya da Marienburg da olan harika doğa keşifleri yapacaksınız. Avrupa’nın en büyük şehir ormanı Eilenriede de doğa ananın mucizelerine şahit olabilirsiniz. Şehir en çok fuar ziyaretçileriyle dolmaktadır. Bundan dolayı bir çok otele ev sahipliği yapmaktadır. Fuar dönemlerinde yoğunluktan dolayı otellerde yer bulma şansınız azalabilir. Hannover’in en önemli alışveriş merkezlerine uğramayı ihmal etmeyin. Bijou Brigitte, Markthalle ve Weihnachtsmarkt sizi bekler! Bu alışveriş merkezleri size çok keyifli zamanlar yaşatabilir. 
 

Havalimanından Hannover Merkezine Ulaşım

Tren
Havalimanı’ndan şehir merkezine S-Bahn trenleri ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Ve S5 hattını kullanmanız gerekmektedir. Bu trenler yarım saatte bir hareket edip, sizi 25 dakika da Havalimanı’nın C terminaline ulaştırmaktadır. Bilet fiyatları 6 Euro’dur. Terminal’in arkasından otobüse binerek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi
Taksi ile konforlu ve hızlı bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Taksi ile yaklaşık 20 dakika da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi durakları terminal yakınında bulunan danışma bölümünde bulunmaktadır.

Araç Kiralama
Hannover Havalimanı’nda bulunan Euromobil, Sixt, Avis ve Hertz firmalarından dilediğinizi seçerek araç kiralamanız mümkündür. Havalimanı otoban üzerinde bulunduğu için araç kiralayarak şehir merkezine ulaşımınız oldukça kolaydır. Ulaşım açısından dünyanın en rahat şehirlerinden biri olduğu için araç kiralamak, hem daha konforlu bir keşif hem de ulaşımınız için çok kolay olacaktır.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Hannover varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hannover uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hannover uçuşları Hannover Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı