Giresun Hakkında

Giresun, Karadeniz bölgesinde bulunan Türkiyenin ve Karadenizin en güzel şehirlerinden biridir. 451 bin 389 nüfusa sahip Karadeniz'e kıyısı olan ilimizdir.  Sivas, Ordu, Gümüşhane, Erzincan gibi illerimize komşu olan Giresun aynı zamanda dünyaca ünlü fındığıylada ön plana çıkmaktadır. Karadeniz iklimine sahiptir. Kışları yağışlı ve ılık, yazları yağışlı ve serin geçer. Sıcaklıklar yıl boyu 7-24 derece arasında değişmektedir.

Giresun yaylaları, eşsiz doğası ve lezzetli yemekleriyle adından söz ettirmiş bir şehirdir. Giresun Kalesi, Paşakonağı, Kulkaya ve Gölyanı Yaylaları, Kale Camisi, Giresun Müzesi, Giresun Adası ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Yeme içme konusunda da zengin mutfağa sahiptir özellikle karalahana sarmasu ve hamsili böreği Giresun'da tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır. 
Ordu Giresun Havalimanı Giresun'a 40 dakika civarı süren 31 km mesafede yol kat etmeniz gerekiyor. Ulaşım için taksi, yolcu servisleri ve toplu taşıma gibi alternatifler bulunmaktadır. Yurtiçi uçuşlar olarak her gün İstanbul, Antalya, İzmir seferleri yapılmaktadır. Ordu-İstanbul arası aktarmasız uçuşlar yaklaşık 1 saat 35 dk sürmektedir.  

Giresun'a bağlı ilçeler; Bulancak, Keşap, Piraziz, Espiye, Görele, Tirebolu, Eynesil, Yağlıdere, Dereli, Şebinkarahisar, Alucra. Plaka kodu 28'dir.

Havalimanından Giresun Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine uzak mesafede bulıunmayan Giresun Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz..

Havaş
En hesaplı seçenek olan Havaş servisleri uçak inişinden 30 dakika sonra hareket etmektedir. Havaş servisleri ile şehir merkezine yaklaşık yarım saat süreyle ulaşabilirsiniz.;
Güzergahı ise; Kumbaşı Metro Yazıhanesi Önü, Fındık Diyarı, Belediye Durağı, Eski Üstgeçit, Fakülte Sapağı, Gülyalı güzergahını izlerken, Giresun için ise sırayla Liman Otoparkı, Şehiriçi Opet Karşısı Cep, Stadyum Üst Geçit Altı, Devlet Hastanesi Kavşağı ve Sahil Yolu’dur.

Taksi
Taksi ücretleri diğer seçeneklere göre daha maliyetli olsa da en kolay ve konforlu ulaşım için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine 20 km’lik yolu yaklaşık 20 dakika da gidebilirsiniz.Yükünüz çok ise rahatlık bakımından taksi tercih edilebilir.

Araç Kiralama
Araç Kiralama şirketleri olarak Sixt, Acarsan, National Car, Avis, Hertz, Rental Cars ofisleri Giresun Havalimanı içerisinde araç kiralamak istediğinizde hizmet sağlamaktadır. Araçınızı bu firmalardan kiralayarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz fakat trafik sorununu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Giresun varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Giresun uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Giresun uçuşları Ordu-Giresun Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı