Gaziantep Havalimanı Hakkında

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı, Gaziantep şehrinin Oğuzeli ilçe sınırları içerisinde bulunup şehir merkezine yaklaşık 20 km mesafede bulunuyor. 1976 yılında yurt içi uçuşları ile hizmet vermeye başlamıştır. Uluslararası uçuşlara da açık olan havalimanı dış hat uçuşlarına 1993 yılında seferlere başlamıştır. Gaziantep Havalimanı Aralık 2021 yılında yeni terminal binası ile birlikte 72 bin 593 metrekare alan üzerinde yer alıyor. 2 milyondan fazla olan Yıllık yolcu kapasitesi yeni terminal binası ile 6 milyon kapasiteye hizmet verebilecek duruma gelmiştir. Uçak kapasitesi 12'den 18'e, otopark 585'den 2 bin 49'a yükseldi check-in yapmak için 50 banko alanı bulunmaktadır. İstanbul Gaziantep uçuşları karşılıklı olarak her gün Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmektedir. Pegasus, Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirdiği seferlerini ise haftanın 5 günü karşılıklı olarak düzenlenmektedir.

Gaziantep Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep Havalimanı şehir merkezine 20 kilometre güneydoğusunda yer alıyor. Ulusal ve uluslararası uçuşlar yapılıyor.

Havalimanı'ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

HAVAŞ

Gaziantep Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için en iyi alternatiflerden biri de HAVAŞ servisleri. Servisler uçak kalkış saatlerine göre seferler düzenlenmektedir. HAVAŞ servisleri havalimanı çıkışında uçağın inişinden 25 dakika sonra kalkıyor. Perilikaya Et ve Balık Kurumu, Oğuzeli Kavşağı, Şehreküstü İtfaiyesi, İnönü cd. , Sosyal Sigortalar Kurumu önü, Şirehan Devlet Hastanesi, Öğretmen Evi, HAVAŞ Şehir Ofisi ve Otogar güzergahından geçiyor. Havalimanı'ndan şehir merkezine Havaş servisleriyle yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Belediye Otobüsü

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için 24 saat hizmet veren belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2 farklı güzergahlara sefer düzenleyen belediye otobüsleri; birinci güzergah Karataş, Üniversite, Ordu Caddesi, Büyükşehir Belediye ikinci güzergah olaraksa Otogar, Balıklı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi duraklarından geçiyor.

Taksi

Gaziantep Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Şehri bilmiyorsanız, gideceğiniz yer hakkında bilginiz yoksa taksi seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek. Gaziantep’te taksilerin açılış ücreti diğer şehirlerle hemen hemen aynı olsa da taksinin diğer alternatiflerden daha pahalı bir seçenek olduğunu unutmayın.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isterseniz havalimanında birçok ulusal veya uluslararası Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi araç kiralama bulunuyor.

Şehir Merkezinden Gaziantep Havalimanı'na Ulaşım

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı şehir merkezine 20 kilometre güneydoğusunda yer alıyor. Ulusal ve uluslararası uçuşlar yapılıyor.

Şehir merkezinden Havalimanı'na HAVAŞ servisleri, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

HAVAŞ

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isterseniz HAVAŞ servisleri iyi bir alternatif. Servislerin güzergâhları ise: HAVAŞ Şehir Ofisi, Nizip Caddesi, Mezarlık Kavşağı, İpek Yolu, Çimento Kavşağı, Perilikaya Et ve Balık Kurumu, Oğuzeli Kavşağını izleyerek Gaziantep Havalimanı'na ulaşıyor. Yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor.​​

Belediye Otobüsü

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için 24 saat hizmet veren belediye otobüsleri en iyi seçeneklerden bir tanesi. Belediye otobüsleri sayesinde uygun bir fiyata direk havalimanına ulaşmanız mümkün. Şehir merkezinde bulunan Balıklı Meydanı’ndan havalimanına her 50 dakikada bir otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Taksi

Şehir merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz.

Özel Araç

Gaziantep şehir merkezinde belirli saatlerde trafik yoğun olabiliyor, havalimanına ulaşım sorununu özel aracınızla veya kiraladığınız araçla kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Ayrıca aracınızı havalimanının 2 bin araç kapasiteli otoparkına bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgisi

Gaziantep Havalimanı içerisinde Türk Hava Yollarına tarafından lounge hizmeti sağlanmakta. CIP Salonu, iç hatlar gidiş yolcu salonu içerisinde 30 kişilik kapasiteye sahiptir. Zengin ikram, ofis ve internet donanımıyla konforlu bir ortamda misafirlerini ağırlamaktadır. Havalimanında bekleyişinizi keyifli hale getirecek olan lounge hizmeti, kendinizi özel hissetmenizi amaçlıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Gaziantep Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Gaziantep Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pegasus, AnadoluJet, SunExpress, Türk Hava Yolları, Corendon Airlines, Oğuzeli Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, SunExpress, Pegasus İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Trabzon şehirlerinden Oğuzeli Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Gaziantep Ortalama Sıcaklık

GünMin.Maks.
Pzt25 ºC34 ºCPazartesi
Sal24 ºC37 ºCSalı
Çar25 ºC39 ºCÇarşamba
Per28 ºC41 ºCPerşembe
Cum25 ºC40 ºCCuma

Uçuş Süreleri

  • Istanbul 1sa 55dk
  • İzmir 1sa 50dk
  • Ankara 1sa 10dk
  • Antalya 1sa 30dk
  • Trabzon 2sa 55dk
  • Adana 6sa 55dk
  • Diyarbakır 3sa 15dk
  • Bodrum 12sa 40dk
Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir