Frankfurt Hakkında

Frankfurt, Almanya'nın Hessen bölgesinde bulunan en büyük kentidir ve Almanya'nın ticaret ve finans merkezi olarak kabul edilmektedir. Almanya’nın Berlin, Hamburg, Münih ve Köln şehirlerinden sonra beşinci büyük kenttir. Şehir Avrupa Merkez Bankası, Deutsche Börse (borsa) ve sayısız Alman finansal hizmetler şirketinin bulunduğu modern siluetiyle tanınır. Ana otoyolunda, Alman Autobahn sisteminin kesiştiği noktada bulunan ve Almanya'nın en yoğun havalimanına sahip olan ve birkaç hızlı tren hattına bağlı olan Frankfurt, Almanya'nın en önemli ulaşım merkezlerinden biridir. Frankfurt, modern zamanların gökdelen silueti ile klasik Alman binalarının bir arada yükseldiği özel bir şehirdir. Şehrin politik ve ekonomik yüzünün yanı sıra, gezilecek birçok noktası vardır. Meydanlarında hem turistik yerler hem mağazalar hem de tarihin izleri daima bir arada bulunur. Frankfurt’a geldiğinizde nehrin etrafında keşfedilmeyi bekleyen birçok nokta bulacaksınız. Tarihi evlerden dev kulelere, modern yollardan asırlara meydan okuyan köprülere, birbiri ardına yükselen katedrallerden müzelere burada gezilecek pek çok yer vardır. Frankfurt, gezmek için birçok özel noktaya sahiptir. Ancak farklı kategorilerden birkaç yer tavsiye etmek gerekirse, yıllarca imparatorluk için büyük önem arz eden Frankfurt Katedrali’nden şehrin tarihini keşfe başlayabilirsiniz. Römerberg , imparatorluktan sonra belediyenin yönetim merkezi için hem modern hem de tarihî bir yer olarak hafızanıza kazınacaktır. Buradaki meydandan sonra Hauptwashe bölgesini ziyaret edip buradaki tarihle bir araya gelebilirsiniz. Şehrin en değerli noktalarını sıralarken opera binasını görmezlik olmaz. Alter Opera, tüm ihtişamı ve savaşın izleriyle ayakta sizi karşılayacaktır. Eğer güzel bir etkinliğe denk gelirseniz mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz. Frankfurt'ta nemli bir hava iklimi görülmektedir. Yazları sıcak geçse de zaman zaman yağmur yağar. Kış ayları ise genelde soğuk ve kar yağışlıdır. Avrupa Merkez Bankası'na ev sahipliği yapan Frankfurt,  ticaret açısından oldukça güçlü bir şehir olmasıyla ünlüdür ancak aynı zamanda bir eğlence şehridir. Bankacılardan sanatçılara kadar Frankfurt'taki herkes, şehrin birçok bar ve kulübünde rahatlamak için bir araya gelir.
 

Havalimanından Frankfurt Merkezine Ulaşım

Frankfurt Am Main Havalimanı

Tren
Havalimanı’ndan şehir merkezine olan ulaşımınızda hem ekonomik hemde rahat bir yolculuk için trenlere binebilirsiniz. Havalimanında iki tren istasyonu bulunmakta. Biri şehir merkezine giden banliyö trenleri için, diğeri de çevredeki diğer şehirlere giden trenler için. Şehir merkezine gitmek için ‘’S’’ harfi ile gösterilen banliyö tren istasyonuna gitmek gerekiyor. Bu istasyondan kalkan S8 ve S9 hatları ile şehir merkezine ulaşımınız oldukça kolay olacaktır.

Otobüs
Frankfurt Havalimanı’nda Terminal 1 veya Terminal 2’den şehir merkezine hareket eden otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüslerle şehir merkezien oldukça ekonomik ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Taksi
Havalimanı’ndan şehir merkezinize olan ulaşımınızda taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Taksi ile hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşımınızı sonlandırabilirsiniz. Taksi ile ulaşımınız yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Ödeyeceğiniz ücret ise çok yüksek değildir.


Rhein Main Afb Havalimanı

Otobüs

Ücretsiz olarak bineceğiniz otobüsler ile şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Havalimanı’ndan bineceğiniz otobüsler şehir merkezine 10 dakikalık süre ile ulaşmaktadır.

Otel Servisleri
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın bir başka yolu ise otel servisleridir. Pek çok otelin servisiyle otelinize transfer fırsatından yararlanabilirsiniz. ACHAT Hotel, Best Western Amedia Frankfurt Airport, Holiday Inn Express Frankfurt Airport, Holiday Inn Frankfurt Airport North, InterCityHotel Frankfurt Airport, Mercure Hotel Frankfurt Airport Kelsterbach, NH Hotel Frankfurt Airport West, NH Frankfurt Niederrad, Ramada Frankfurt Messe ve Ramada Niedernhausen Micador gibi otellerin servisleriyle havalimanından doğrudan otelinize transfer olanaklarından faydalanabilirsiniz. Havalimanı transferini ücretsiz veya düşük bir ücret karşılığında yolculara sunan oteller sayesinde bu araçlarla yolculuk aynı zamanda bu rota üzerinde değerlendirilebilecek en ekonomik ve uygun fiyatlı ulaşım seçenekleri arasında.

Paylaşımlı Araçlar 
Havalimanı’ndan şehir merkezine oldukça uygun fiyatlı olan paylaşımlı araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminal 1’in dışında bulunan P29 park alanında yolcular için hazır bekleyen paylaşımlı araçlara gitmek istediğiniz yeri bildirerek uygun bir araca binebilirsiniz.

Araç Kiralama
Havalimanı’ndan araç kiralayarak şehir merkezine olan ulaşımınızı kolaylaştırabilir aynı zamanda şehir gezintinizi daha özgür bir hale getirebilirsiniz. Frankfurt Uluslararası Havalimanı’nda araç kiralama seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle geçerli sürücü belgesi ve gerekli olabilecek diğer yolculuk evraklarınızın tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Araç kiralama için gerekli belgeler, yapma ız gereken işlemler ve diğer konularda merak ettikleriniz için Frankfurt Havalimanı’nda hizmet veren kiralama ofisleri ile telefon veya e-posta yolu ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Aracınızı kiralarken dönüşte seyahat edeceğiniz terminalde bulunan ofislerden birinden kiralamayı tercih edin. Böylece farklı bir terminale transfere gerek duymadan doğrudan aracınızı kiralama ofisine teslim edebilir ve daha sonra uçağınıza binebilirsiniz.

Taksi
Oldukça hızlı ve rahat bir yolculuk için taksilere binebilirsiniz. Havalimanı terminal binası önünde sizleri bekleyen taksiler 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Havalimanı terminalleri önünden bineceğiniz taksilere kredi kartı ve nakit ödeme yapma şansınız vardır. Ancak bu seçenekten yararlanmak için öncelikle kartınız yurt dışında kullanıma açtırmanızın gerekebileceğini unutmamalısınız. Havalimanında 7 yolcuyu aynı anda taşıyabilen geniş taksiler de hizmet veriyor. Havalimanından yola çıktığınızda merkeze yolculuk ise trafiğe bağlı olarak 20-30 dakika arasında değişebiliyor. Taksi ücreti ise gidilen mesafeye ve trafiğin durumuna göre farklılık gösterebiliyor ancak öncesinde şoför ile görüşerek fiyat konusunda anlaşmak için şansınızı deneyebilirsiniz.

Tren
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda kullanabileceğiniz bir diğer seçenek tren seçeneğidir. Frankfurt şehir merkezi ile Hanau, Mainz, Aschaffenburg ve Wiesbaden gibi yerlerle doğrudan bağlantısı bulunan tren istasyonu sayesinde havalimanından Frankfurt’un merkezine veya tüm bu şehirlere direkt olarak trenle yolculuk yapmanız mümkündür..  S8, 21, S9, 55 ve 75 gibi farklı hatlarla hizmet veren trenlere binerek Frankfurt şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Almanya’nın farklı bölgelerinde yer alan birçok noktaya doğrudan seyahat edebilirsiniz. Rail & Fly servisi ile önceden rezervasyon yaptırarak daha ekonomik bir yolculuk yapma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Frankfurt varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Frankfurt uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Frankfurt uçuşları Hahn Airport Havalimanı, Neu Isenburg Havalimanı, Frankfurt Uluslararası Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir