Eskişehir Hakkında

Eskişehir İç Anadolu bölgemizde yer almaktadır. Yaklaşık olarak 898.568 kişilik nüfusa sahiptir. Eskişehir öğrenci kenti olarak bilinse de son yıllarda oldukça modern ve planlı bir şekilde büyümeye başlamıştır. Hafta sonları yerli turistlerin ziyarete geldiği gözlenmektedir. Eskişehir’de gezilecek yerler olarak öncelikli olarak, Kent Park, Odun pazarı, Balmumu Müzesi ve Sazova Parkı tarihi evlerini gezebilirsiniz.

Eskişehir’de bütün illerimizde olduğu gibi ün kazanmış lezzetlerimiz bulunmaktadır. Eskişehir’in en meşhur yemeği Çiğ Börektir. Fırınları oldukça gelişkin olan Eskişehir fırınlarından kurabiye, simit vb. unlu mamulleri mutlaka denemelisiniz. Eskişehir’in en meşhur tatlısı met helva olarak bilinir. Balaban Kebabını tatmadan dönmeyiniz.

Eskişehir Havalimanın merkeze uzaklığı 12 Km mesafededir otobüs ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır.

Eskişehir’e bağlı ilçeler; Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi. Plaka kodu 26’dır.

Havalimanından Eskişehir Merkezine Ulaşım

Türkiye'nin genç nüfusun yoğun olduğu öğrenci şehri Eskişehir'de bulunuyor. Eskişehir şehir merkezine 12 kilometre mesafede yer alan havalimanı 1989 yılından itibaren hizmet veriyor.

Eskişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine belediye otobüsü, yolcu servisi ve taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımın sağlayabilirsiniz. Havalimanından Eskişehir tren istasyonuna gelerek İstanbul, Ankara ve Konya şehirlerine hızlı trenle gidebilirsiniz. Yaz dönemlerinde Belçika ve Almanya'dan yapılan seferlerle Eskişehir Havalimanı’na ulaşım mümkün. 

Özel Servisler 

Eskişehir Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı özel servisler ile sağlayabilirsiniz. Havalimanı terminal binası önünden belirli saatlerde hareket eden servisler otellere, tren istasyonuna ve otogar gibi noktalara ulaşım sağlıyor. Özel servisler önceden belirlenen sabit fiyatları ve genellikle düşük sayılabilecek ücretleri sayesinden sık tercih edilen araçlar arasında yerini alıyor. Servis araçlarıyla merkeze geldikten sonra dönüş yolculuğu için de anlaşarak daha uygun fiyatlarla seyahatinize devam edebilirsiniz.

Otobüs 

Eskişehir Havalimanı’ndan kent merkezine otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde durakları bulunmayan fakat havalimanına yakınının da bulunan duraklardan şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüslerde ve diğer toplu taşımalara Eskart kullanılıyor. Ayrıca Otobüslerle tramvay hattı üzerindeki duraklarda inerek tramvay aktarması yapabilirsiniz.

Tramvay 

Eskişehir Havalimanı'ndan Tramvaylar ile doğrudan ulaşım sağlanmamaktadır. Taksi, otobüs, özel servisler ve kiralık araçlarla merkezde yer alan duraklara geçerek tramvay aktarması yapabilirsiniz. Tramvaylar özellikle Eskişehir içinde pek çok noktaya hızlıca ve konforlu bir şekilde ulaşmanın en kolay yolu.

Taksi

Eskişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçeneklerden biri taksiler olacaktır. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir. Ancak trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha tasarruflu kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa sürede kent merkezine gidebilirsiniz.

Araç Kiralama 

Eskişehir Havalimanında dönemsel olarak uçuşların olması sebebiyle havalimanı terminal binasında araç kiralama firmaları bulunmamaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşım sağladığınızda veya online olarak kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Eskişehir varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Eskişehir uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Eskişehir uçuşları Anadolu Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Eskişehir 1 saat 30 dakika, Ankara-Eskişehir 40 dakika, Antalya-Eskişehir 1 saat, Bodrum-Eskişehir 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Eskişehir 1 saat 10 dakika, İstanbul-Eskişehir 50 dakika, İzmir-Eskişehir 1 saat 10 dakika, Trabzon-Eskişehir 1 saat 30 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları İstanbul şehrinden direkt Eskişehir uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir