Erzincan Havalimanı Hakkında

Erzincan Havalimanı, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Erzincan ilinde hizmet veriyor. Şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı 1988 yılında hizmete açılmıştır. Toplam 4.034.100 metrekarelik alanda konumlanıyor. Sivil ve askeri kategoride bulunan havalimanı yetersiz kalması nedeniyle yeni terminal binası ile 2011 yılında hizmete açılmıştır. Sadece iç hatlar terminalinden iç hat uçuşlarının gerçekleştirildiği havalimanında yıllık yolcu kapasitesi 3 milyondur. Günün her saati hizmet veren Meteroloji İstasyonu da bulunmaktadır. Yolcuların konforlu ve güvenli bir ortamda seyahat edebilmesi için dizayn edilmiş havalimanında yurt dışından ve yurt içinden eğitim almak isteyen hava meydanlarında çalışanlar için kurulan DHMİ Uçak Yangın Simülatörü Eğitimi Tesisi ve Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezi de bulunuyor.

Erzincan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Erzincan Havalimanı, Erzincan'da yer alan havalimanı 1988 yılından itibaren iç hat seferleriyle hizmet veriyor. Sivil ve askeri kategorideki havalimanı yolcu kapasitesi 3 milyondur. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre mesafede bulunuyor. Havalimanı içerisinde kendine ait 334 araçlık otoparkı, 11 de otobüs parkı yer alıyor.

Erzincan şehir merkezine havalimanına otobüs ve minibüs ve özel aracınız ile ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanında bulunan taksilerle veya araç kiralama ofisinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Otobüsler Erzincan Havalimanı-Şiran arasında her saat başı düzenli olarak şehir merkezi ve otogara hareket ediyor.

Minibüs

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşımı sağlamanın bir diğer alternatifi olan minibüsleri de kullanabilirsiniz. Ermerkez'den, her gün saat 10.30 ve 15.00 saatlerinde Erzincan Havalimanı'na hareket eden minibüsler dönüşte aynı güzergâhı izleyerek şehir merkezine ulaşım mümkün.

Taksi

Erzincan Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Şehri bilmiyorsanız gideceğiniz yer hakkında bilginiz yoksa taksi seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek.

Araç Kiralama

Erzincan Havalimanı'nda ulusal ve uluslararası araç kiralama firmaları bulunuyor. Avis, Asis ve City 24 gibi firmaların kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı'na Ulaşım

Erzincan'da yer alan havalimanı 1988 yılından veri iç hat seferleriyle hizmet veriyor. Sivil ve askeri kategorideki havalimanı yolcu kapasitesi 3 milyondur. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre mesafede bulunuyor.

Şehrin merkezinden, HAVAŞ otobüsleri bulunmuyor. belediye otobüsü, taksi, minibüs ve özel aracınızla ulaşım sağlamak mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Erzincan Havalimanına ulaşım sağlamak için belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Otobüsler Şiran - Havalimanı arasında her saat başı düzenli olarak şehir merkezi ve otogardan hareket ediyor.

Minibüs

Şehir merkezinden Havalimanına ulaşımı sağlamanın bir diğer alternatifi olan minibüsleri de kullanabilirsiniz. Ermerkez'den, her gün saat 10.30 ve 15.00 saatlerinde Erzincan Havalimanı'na hareket eden minibüsler dönüşte aynı güzergâhı izleyerek şehir merkezine ulaşım mümkün.

Taksi

Şehir merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile Samsun Havalimanı'na gidebilirsiniz. Avis, Asis ve City 24 gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanı'na ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre mesafede sivil kategoride hizmet sağlıyor. 1988 yılında hizmet vermeye başlayan havalimanın da iç hatlar terminali olmak üzere tek bina bulunuyor. 16 yatak kapasiteli 8 oda, banyo, televizyon, sıcak su, ütü odası, çamaşırhane ve kantini bulunan bir misafirhane mevcut. Ayrıca havuz başı kamelyası, kondisyon çalışma odası, çim futbol ve voleybol sahası sayesinde misafirler ve havalimanı çalışanları için rahat ve huzurlu bir ortam sağlanıyor.

Erzincan Havalimanı'ndan İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara'ya Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu jet, SunExpress firmaları seferler düzenliyor. İstanbul Erzincan uçuşları haftanın her günü İstanbul Havalimanı Erzincan Havalimanı'na düzenli olarak tarifeli seferler yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Erzincan Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Erzincan Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Erzincan Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus İstanbul, Ankara şehirlerinden Erzincan Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir