Hızlı Erişim

Emirates Hakkında

Merkezi Dubai'de bulunan Birleşik Arap Emirlikleri havayolu firmasıdır. 1985 yılında kurulmuş olan Emirates, haftada 3400 civarında uçuş gerçekleştirmektedir. Dünya genelinde 136 havalimanına uçuş gerçekleştiriyor. Yaklaşık 48.000 kişi Emirates ekibinde yer alıyor. 2012 -2013 yılları arasında 39 milyon kişi Emirates Hava Yolları ile uçuş yaptı. Avrupa'nın büyük ülkeleri başta olmak üzere 77 ülkeye uçuş gerçekleştiriyor ve çeşitli spor organizasyonlarına sponsorluk desteği veriyor.

Emirates ile İstanbul'dan Dubai, Johannesburg, Hong Kong, Şanghay, New York gibi uzak noktalara uçmanız mümkün. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan dünyanın çoğu ülkesine ve şehrine yine Emirates ile gidebilirsiniz.

 

Checkin İşlemleri

Emirates Check-In İşlemleri

Dünyanın en hızlı gelişen ve büyüyen havayolu şirketlerinden biri olan Emirates ile seyahat edecek yolcuların online check-in işlemleri, kalkışa 48 saat kala başlar ve 90 dakika kalana kadar devam eder. Havalimanında check-in yapmak isteyen yolculara hizmet veren Emirates deskleri, uçuştan 3 saat önce açılır ve kalkışa 60 dakika kala kapanır. Uçağın kalkmasına 45 dakika kala açılan biniş kapıları, 20 dakika kala kapatılır ve geç kalan yolcular uçuş haklarını kaybetmiş olurlar.

Bagaj

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Emirates Havayolları’na ait uçuşlarda kalkıştan 60 dakika öncesine kadar bagajlarınızı teslim etmeniz gerekiyor. Ekonomi sınıfında seyahat eden yolcuların 35 kg, business sınıfındaki yolcuların 40 kg ve birinci sınıf yolcuların 50 kg’a kadar bagaj hakkı bulunuyor. Ancak Amerika kıtasına gerçekleştirilecek olan uçuşlarda yolculara tanınan bagaj ağırlığı hakkı değişiklik gösterebiliyor. Yolcuların uçağa binerken yanlarına alabilecekleri el bagajının ise 7 kg’ı aşmaması gerekiyor. Birinci sınıf ve business sınıfındaki yolcular, 1 el çantasının yanı sıra 1 tane de giysi çantası ile uçağa binebiliyorlar. Ekonomi sınıfında ise yalnızca 1 el bagajı ile seyahat edilebiliyor. Tüm yolcuların yanlarına aldıkları el çantalarının boyutları 55 x 38 x 20 cm olarak sınırlandırılmıştır.

 

Emirates Koltuk Seçimi

Emirates Havayolları’nda online bilet satın alan yolcular, işlem sırasında koltuk numaralarını belirleyebilirken yemek veya özel isteklerini de belirtebiliyorlar.

 

Emirates Diz Mesafesi

Kıtalar arası uçuşlarda birinci sınıf yolcular için tasarlanan özel kabinlerde, yatağa dönüştürülebilen koltuklar, özel aydınlatmalar, LCD televizyon ve aynalı makyaj masası bulunuyor. Ayrıca dileyen yolcular duş ve SPA hizmetinden de faydalanabiliyor. Business sınıfı yolcularının geniş diz mesafesine sahip koltukları yatağa dönüştürülebiliyor ve her yolcu için birer battaniye sunuluyor. Ayrıca tüm business koltuklarında elektrik prizi bulunuyor. Emirates Havayolları’nda seyahat eden tüm yolcular, kablosuz internetten faydalanabilirler.

 

Emirates Yiyecek, İçecek ve İkram

Hizmet kalitesi ile kendinden söz ettiren ve havayolu şirketleri arasında özel bir yere sahip olan Emirates’e ait uçaklarda seyahat eden birinci sınıf yolcular için, ödüllü şefler eli ile birbirinden lezzetli menüler hazırlanıyor. Birinci sınıf yolcular için atıştırmalık lezzetli kanepeler, sıcak ve soğuk içeceklerin ardından isteğe bağlı özel yemekler de hazırlanabiliyor. Business sınıfı yolcular ise özel olarak hazırlanan menülerin yanında ücretsiz şarap içebiliyorlar. Ekonomi sınıfında ise seyahat edilen bölgeye göre yerel lezzetler sunulurken alkolsüz bir adet içecek de ikram ediliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Emirates varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Emirates uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Biletkesfet’den aldığınız Emirates uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Emirates ile yurtdışında şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Dubai.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı