Elazığ Hakkında

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesinde tarih kokan yüzyıllar boyunca medeniyet ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış son verilere göre 593 bin nüfusa sahip şehrimizdir. Türkiye'nin en büyük yapay gölüne sahip Keban Barajı yapımından sonra iklimi değiştiği bilinmektedir. Keban Barajı yapılmadan önce Karasal iklimin görüldüğü Elazığ'da Baraj' dan sonra iklim yumuşamış ve daha çok yağış almaya başlamıştır. Kültürel zenginliğinden dolayı her yıl çok fazla sayıda ziyaretçiye sahiptir. Milattan önce 20. yüzyıla kadar uzanan tarihe sahip olan eski adıyla Harput tarihteki ilk yerleşimlerinden biri olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Müslüman, Ermeni, Rum ve Süryani halkları bu bölgede uzunca süre beraber yaşamıştır. Şehir ekonomisi sanayi, tarım, madencilik, turizm ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ulu Cami, yapımında süt kullanılan Harput Kalesi (Süt Kalesi), Buzluk Mağarası, Hazar Gölü, Meryem Ana Kilisesi, Arkeoloji Müzesi gezilebilecek yerler arasında yer almaktadır. Hazar Baba Kayak Merkezi kayak yapmak isteyenler için gidilmesi gereken yerlerdendir.

Elazığ Havalimanı ilçe merkezine 20 dakika civarı süren 13 km mesafede yol kat etmeniz gerekiyor. Ulaşım için taksi, yolcu servisleri ve toplu taşıma gibi alternatifler bulunmaktadır. Yurtiçi uçuşlar olarak İstanbul, Ankara, İzmir seferleri yapılmaktadır. Yurtiçi uçuşların dışında yurt dışındaki bazı şehirlere uçuşlar bulunmaktadır. 

Elazığ'a bağlı ilçeler: Arıca, Alacakaya, Ağın, Karakoçan, Baskil, Keban, Maden, Kovancılar, Sivrice, Palu. Plaka kodu 23'tür.

En Ucuz Elazığ Uçak Bileti

Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, Anadolu jet, OnurAir, Sunexpress gibi çok kullanılan hava yolu şirketlerinin Elazığ sefer ve tarifelerini, ucuz biletlerini, kampanyalı, promosyonlu ve indirimli fiyatlarını biletkesfet.com üzerinden inceleyebilir, dakikalar içinde Elazığ için bulduğunuz en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz.

Elazığ Uçak Bileti Fiyatları

Elazığ uçak bileti fiyatlarını görüntülemek için bilet arama motorunu kullanabilirsiniz. Promosyonlu uçak bileti, ekonomi ve Business class bilet fiyatlarını görebilir, her ücret kategorisinde tarih ve saatiyle birlikte karşılaştırmalı alternatiflerden size en uygun olan bilet için rezervasyon yapabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartıyla Elazığ uçak biletini doğrudan satın alabilirsiniz.

Havalimanından Elazığ Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunan Elazığ Havalimanı, 1940 yılından itibaren hizmetine devam ediyor. Hem sivil hem askeri kategoride bir havalimanı olup Elazığ merkez ilçesinde bulunuyor. Elazığ Havalimanı’ndan kent merkezine, HAVAŞ otobüsleri, taksi, ve özel aracınızla ulaşım sağlamak mümkün. Ayrıca havalimanında araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

HAVAŞ

Elazığ Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı Havaş otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan Havaş otobüsleri ile yaklaşık 30 dakika süren konforlu bir yolculukla havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Şehri bilmiyorsanız, gideceğiniz yer hakkında bilginiz yoksa taksi seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek. Elazığ’da taksilerin açılış ücreti diğer şehirlerle hemen hemen aynı olsa da taksinin diğer alternatiflerden daha pahalı bir seçenek olduğunu unutmayın.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isterseniz havalimanında birçok ulusal veya uluslararası Europcar, AVIS ve National Car Rental gibi araç kiralama bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Elazığ varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Elazığ uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Elazığ uçuşları Elazığ Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Elazığ 1 saat 20 dakika, Ankara-Elazığ 1 saat 10 dakika, Antalya-Elazığ 1 saat 30 dakika, Bodrum-Elazığ 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Elazığ 50 dakika, İstanbul-Elazığ 1 saat 50 dakika, İzmir-Elazığ 1 saat 20 dakika, Trabzon-Elazığ 50 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları İstanbul, Pegasus İstanbul, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden direkt Elazığ uçuşları düzenliyor.

Elazığ Ortalama Sıcaklık

GünMin.Maks.
Pzt24 ºC33 ºCPazartesi
Sal21 ºC34 ºCSalı
Çar22 ºC35 ºCÇarşamba
Per24 ºC37 ºCPerşembe
Cum23 ºC36 ºCCuma

Uçuş Süreleri

  • İzmir 1sa 55dk
  • Trabzon 5sa 45dk
  • Bodrum 3sa 50dk
  • Ankara 1sa 20dk
  • Adana 3sa 15dk
  • Sivas 8sa 25dk
  • Istanbul 2 saat
  • Antalya 3sa 25dk

Elazığ Hakkında Daha Fazla

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir