Doha Hakkında

Doha, Basra Körfezi kıyısında, Katar Yarımadası'nın doğusunda bulunmaktadır. Komşuları arasında Bahreyn, Suudi Arabistan Birleşik Arap Emirlikleri yer almaktadır. Doha dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katar’ın başkentidir. Basra Körfezi kıyısındaki muhteşem konumu, ihtişamlı mimari yapıları, kültürel zenginlikleri ve hızla gelişen yapısıyla tüm dünyadan turistlerin ilgisini çekmektedir.  Havanın kararmasıyla renkli ışıklar arkasında muazzam bir görüntü oluşturan gökdelenleri, bir yanda haşemalı bir yanda bikinili insanları, yöresel kıyafetlerini giymiş Arapları bir arada görebileceğiniz şehir, adeta farklı kültürleri tek bir çatı altında toplamaktadır. Ticari merkez haline gelen bu dünyanın en zengin şehrinden beklentiniz eski Arap dokularından çok gökdelenler, lüks restoranlar, alışveriş merkezleri olmalıdır. Modern, lüks mimari yapıları sevenler için eşsiz bir deneyim yaratabilecek şehirlerin başında gelmektedir. Doha resmi dili Arapça’dır. Ülke nüfusunda çok fazla yabancı olması sebebiyle İngilizce de yaygın olarak konuşulmaktadır. Doha’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Corniche, Eski Pazar Yeri, Saat Kulesi, Altın Çarşısı, Rumeila Park, West Bay Bölgesi ve Katar Ulusal Müzesi gibi yerler vardır.

Çöl ikliminin hâkim olduğu Doha’da yaz ayları Mayıs-Eylül arasındaki dönemde yaşanmaktadır. Ortalama sıcaklıklar bu dönemde 38 derece olsa da, çoğu zaman 45 dereceye kadar çıkmaktadır. Hissedilen sıcaklıklar ise nem oranından ötürü daha yüksektir. Bu sebeple Doha'yı gezmenin en ideal zamanı Mayıs ve Haziran aylarıdır.
 

Havalimanından Doha Merkezine Ulaşım

Taksi
Havalimanı’nda sizleri bekleyen taksilere binerek şehir merkezine hızlı ve rahat bir yolculuk sağlayabilirsiniz. Taksiler  7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Taksilere Doha Havalimanı terminal binası önünden ulaşabilirsiniz.

Otobüs
Doha Havalimanı terminal binası önünde bulunan Bus Pavilion’dan binebileceğiniz otobüsler ile  şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bus Pavilion’da binebileceğiniz iki farklı otobüs hattı bulunmaktadır. Bunlardan hangisine  bineceğinizi gideceğiniz yere göre öğrenmeyi unutmayınız.

Araç Kiralama
Şehir merkezine ulaşımın bir diğer yolu ise araç kiralamaktır. Araç kiralayarak hem ulaşımınızı kolaylaştırabilir hem de şehir gezintinizi daha özgür bir hale. Araç ücretlerini nakit yapabileceğiniz gibi, online olarak önceden kiralama yapma şansınızda vardır. Önceden rezervasyon yapmanız fiyat konusunda daha az bir ödeme yapmanıza sebep olabilir.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Doha varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Doha uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Doha uçuşları Free Zone Havalimanı, Doha Uluslararası Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı