Denizli Çardak Havalimanı Hakkında

Denizli Çardak Havalimanı, Türkiye'nin en büyük şehirleri arasında yer alan Denizli'de Çardak ilçesinde bulunuyor. Çardak merkeze 5 kilometre, Denizli şehir merkezine 65 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 1991 yılında sivil uçuşlara iç hat seferleriyle başlayan Denizli Havalimanı 1999 yılında dış hat seferlerine de açılmıştır. Sivil ve askeri kategoride hizmet veriyor. 16.980 metrekare alan üzerinde konumlanan havalimanı yıllık toplam 2 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahiptir. Gümrük kapısı olarak ilan edilen havalimanının her geçen sene yıllık yolcu oranı artmıştır. Tek terminal binası içersin de İç hatlar ve dış hatlar terminalleri bulunuyor.

Denizli Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları her gün İstanbul Havalimanı'na, Anadolu Jet'in her gün İstanbul Sabiha Gökçen, Pegasus Havayolları'nın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına karşılıklı direkt seferleri bulunuyor.

Çardak Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Çardak Havalimanı, Denizli’de şehir merkezine 65 kilometre mesafede bulunuyor, iç hat ve dış hat seferleriyle sivil ve askeri kategoride hizmet veriyor. 16.980 metrekare alan üzerinde konumlanan havalimanı yıllık toplam 2 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahiptir. Tek terminal binası içersin de İç hatlar ve dış hatlar terminalleri bulunuyor. Terminal binası içerisinde; kafeler, büfeler, VIP salonları, sağlık odaları, ATM'ler vs. ile yolcularına hizmet ediyor. Ayrıca 36’sı büyük araçlar için olmak üzere 436 araçlık havalimanı otoparkı bulunuyor.

Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor, yolcu servisi, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Denizli Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için yolcu servislerini tercih edebilirsiniz. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile Çamlık - Lise - İstiklal - Çınar ve Bayramyeri güzergâhları üzerinden havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Bayramyeri durağında inip minibüsler ve belediye otobüsleriyle şehrin bir çok noktasında ulaşım sağlamak mümkün.

Otobüs

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehrin merkezine belediye otobüsler ile gidebilirsiniz. Havalimanından çıkış yaptıktan sonra kolayca otobüslere ulaşabilirsiniz. Kent merkezine otobüsler ile yaklaşık 45 dakikalık konforlu yolculuk yaparak ulaşmak mümkün. Bu tercih taksiye kıyasla daha ekonomik alternatif ulaşım aracı olacaktır.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Şehri bilmiyorsanız gideceğiniz yer hakkında bilginiz yoksa taksi seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek.

Araç Kiralama

Denizli Çardak Havalimanı'nda ulusal ve uluslararası araç kiralama firmaları bulunuyor. Avis, Baytur, Budget, Europcar ve Varlık gibi firmaların kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Şehir Merkezinden Çardak Havalimanı'na Ulaşım

Denizli Havalimanı, Denizli’de şehir merkezine 65 kilometre mesafede bulunuyor, iç hat ve dış hat seferleriyle sivil ve askeri kategoride hizmet veriyor. Gümrük kapısı olarak ilan edilen havalimanının her geçen sene yıllık yolcu oranı artmıştır. Yıllık toplam 2 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahiptir..

Şehir merkezinden Havalimanı’na HAVAŞ servisleri bulunmuyor. yolcu servisi, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca şehir merkezinde araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezinden Denizli Havalimanı'na ulaşım sağlamak için yolcu servislerini tercih edebilirsiniz. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile Bayramyeri – Çınar – İstiklal – Lise - Çamlık güzergâhları üzerinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Şehrin merkezinden Denizli Çardak Havalimanı'na belediye otobüsler ile gidebilirsiniz. Kent merkezinden havalimanına otobüsler ile yaklaşık 45 dakikalık konforlu yolculuk yaparak ulaşmak mümkün. Bu tercih taksiye kıyasla daha ekonomik alternatif ulaşım aracı olacaktır.

Taksi

Kent merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Taksi şehir merkezinde 24 saat hizmet vermektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Avis, Baytur, Budget, Europcar ve Varlık gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, Denizli Havalimanı'na ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgisi

İç hat ve dış hat seferleriyle sivil ve askeri kategoride hizmet veriyor. 16.980 metrekare alan üzerinde konumlanan havalimanı yıllık toplam 2 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahiptir. Tek terminal binası içersin de İç hatlar ve dış hatlar terminalleri bulunuyor.

Terminal binası içerisinde; kafeler, büfeler, VIP salonları, sağlık odaları, ATM'ler vs. ile yolcularına hizmet ediyor. Ayrıca 36’sı büyük araçlar için olmak üzere 436 araçlık havalimanı otoparkı bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Denizli Çardak Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Denizli Çardak Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Çardak Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul şehirlerinden Çardak Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı