Denizli Hakkında

Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli, yaklaşık olarak 1.043.258 kişilik nüfusa sahip olmakla beraber Ege Bölgesi’nin en kalabalık şehri olarak bilinir. Bembeyaz bir örtüye bürünmesinin sebebi Karbonatlı suyudur. Şehir Pamukkale Traventeleriyle ünlüdür. Son yıllarda sanayisi hızla gelişmiştir. Yerli yabancı turist ziyareti oldukça seviyeli noktalardadır. Yazın sıcak ve kurak, kışın ise soğuk geçer.

Gezilecekler listenizin en başında gelmesi gereken yer Pamukkale Traventeleri’dir. Pamukkale Traventeleri binlerce yıldır tepkimeler sonucunca meydana gelmiştir ve aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunur. Benzersiz güzelliklere ev sahipliği yapan Denizli’de Honoz Dağı Tabiat Parkı’nı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ege’nin en yüksek dağı olarak bilinen Honoz Dağı, Şahin Tepesi olarak da isimlendirilmektedir. Tabiat parkı ise piknik alanları, restoranları, yürüyüş alanları ile keyifli vakitler geçirebileceğiniz yerdir. 
Selçuklu Dönemi’nden kalan Akhan Kervansarayı, Boğaziçi Camii, Severgazi Türbesi, Acıpayam Yazır Camii, Goncalı Kilisesi ve St. Philippe Martyrion Kilisesi tatiliniz sırasında mutlaka ziyarette bulunmanız gereken yerlerdir.

Denizli mutfağında Ege mutfağı’nın zenginliklerne şahit olacaksınız. En başta tadına varmanız gereken lezzet Denizli Kebabıdır. Et çevirme, Denizli turşusu ve kaçamak gibi lezzetleride denemenizi tavsiye ederiz.

Çardak Havalimanın merkeze uzaklığı 66 Km mesafededir otobus ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Denizli-İstanbul, Denizli-Adana, Denizli-Ankara arasındaki uçak seferleri karşılıklı olarak her gün yapılmaktadır. 

Denizli’ye bağlı ilçeler; Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal. Plaka kodu 20’dir. 

Havalimanından Denizli Merkezine Ulaşım

Çardak Havalimanı, Denizli’de şehir merkezine 65 kilometre mesafede bulunuyor, iç hat ve dış hat seferleriyle sivil ve askeri kategoride hizmet veriyor. 16.980 metrekare alan üzerinde konumlanan havalimanı yıllık toplam 2 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahiptir. Tek terminal binası içersin de İç hatlar ve dış hatlar terminalleri bulunuyor. Terminal binası içerisinde; kafeler, büfeler, VIP salonları, sağlık odaları, ATM'ler vs. ile yolcularına hizmet ediyor. Ayrıca 36’sı büyük araçlar için olmak üzere 436 araçlık havalimanı otoparkı bulunuyor.

Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor, yolcu servisi, belediye otobüsü, taksi seçenekleriyle ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Denizli Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için yolcu servislerini tercih edebilirsiniz. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile Çamlık - Lise - İstiklal - Çınar ve Bayramyeri güzergâhları üzerinden havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Bayramyeri durağında inip minibüsler ve belediye otobüsleriyle şehrin bir çok noktasında ulaşım sağlamak mümkün.

Otobüs

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehrin merkezine belediye otobüsler ile gidebilirsiniz. Havalimanından çıkış yaptıktan sonra kolayca otobüslere ulaşabilirsiniz. Kent merkezine otobüsler ile yaklaşık 45 dakikalık konforlu yolculuk yaparak ulaşmak mümkün. Bu tercih taksiye kıyasla daha ekonomik alternatif ulaşım aracı olacaktır.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Şehri bilmiyorsanız gideceğiniz yer hakkında bilginiz yoksa taksi seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek.

Araç Kiralama

Denizli Çardak Havalimanı'nda ulusal ve uluslararası araç kiralama firmaları bulunuyor. Avis, Baytur, Budget, Europcar ve Varlık gibi firmaların kiralama ofisleri var. Özellikle şehir ve çevresindeki doğal güzellikleri gezmek için araç kiralama iyi bir seçenek.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Denizli varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Denizli uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Denizli uçuşları Çardak Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Denizli 1 saat, Ankara-Denizli 1 saat 20 dakika, Antalya-Denizli 50 dakika, Bodrum-Denizli 50 dakika, Gaziantep-Denizli 1 saat 20 dakika, İstanbul-Denizli 1 saat 10 dakika, İzmir-Denizli 50 dakika, Trabzon-Denizli 1 saat 50 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları İstanbul, Pegasus İstanbul, AnadoluJet İstanbul şehirlerinden direkt Denizli uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı