Dalaman Hakkında

Dalaman, Akdeniz bölgemizde bulunan Muğla'ya bağlı 42 bin nüfusa sahip şehrimizdir. Akdeniz iklime sahip Dalaman'da kışları ılık ve yağışlı, yazları sıcak ve kurak geçer. Binlerce yıllık tarihi ile bir açık hava müzesini andırmaktadır. Dalaman Akdeniz'in ortasında ve Toros Dağları ile konum olarak mükemmel bir yerde bulunmaktadır. 

Dalaman Havalimanı ilçe merkezine 15 dakika civarı süren 7 km mesafede yol kat etmeniz gerekiyor. Fethiye'ye 60 km Marmaris'e 90 km uzaklıktadır. Antalya'nın Kalkan ve Kaş ilçelerine gitmek içinde alternatif olarak da kullanılmaktadır. Ulaşım için taksi, yolcu servisleri ve toplu taşıma gibi alternatifler bulunmaktadır. Yurtiçi uçuşlar olarak İstanbul, Ankara, Adana, Trabzon seferleri yapılmaktadır.

Havalimanından Dalaman Merkezine Ulaşım

Muğla'nın yaklaşık 35 bin nüfuslu küçük ve turistik ilçesi olan Dalaman, Kavşak yolları üzerinde olması ve düz araziye sahiptir. Dalaman Havalimanı ilk olarak 1976 yılında yapılmış ve 1981 yılında ise uluslararası yolcu seferlerine başlamıştır.

Marmaris, Fethiye, Göcek, Akyakaya gibi Türkiye’nin önemli turistik noktaları Dalaman Havalimanı’nı kullanır. Muğla şehir merkezi ve Antalya'nın turistik ilçeleri Kalkan ve Kaş civarına ulaşım sağalacak yolcular bu havalimanını tercih edebilir.. Dalaman ilçesinde turizmin yanı sıra sera tarımı da gelir kapısı olarak önemlidir. Yat turizmi açısından çok uygun ve elverişli koylara sahip. Kuş çeşitliliği bakımından da zengin bir delta.

Dalaman Havalimanı'ndan şehir merkezine Havaş servisleri, Marmaris servisleri, taksi, ve özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş

Dalaman Havalimanı'ndan HAVAŞ servisleriyle pek çok önemli noktaya ulaşım sağlamak mümkün. HAVAŞ otobüslerinin sefer saatleri uçakların iniş duruma göre değişmektedir. Gece 01:00'den akşam 21:00'e kadar her saat başı HAVAŞ seferleri düzenleniyor.

Marmaris Servisi

Marmaris Servisleri ile Dalaman Havalimanı'ndan Köyceğiz, Gökova, Ortaca’ya da ulaşmanız mümkün Yaklaşık yolculuk bir saat sürer. HAVAŞ’ın Fethiye merkezine yani Otogarı’na kadar giden servisi bulunmaktadır. Göcek üzerinden Fethiye’ye giden HAVAŞ otobüslerin de yolculuğu yaklaşık bir saat sürüyor. Servisler saat başı ya da bazı zamanlarda iki saatte bir hareket ediyor.

Taksi

Dalaman Havalimanı’nda 24 saat hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Taksiyle ulaşım kolaydır ancak eğer Marmaris ya da Fethiye gibi bölgelere gidecekseniz fiyatı biraz yüksek gelebilir.

Araç Kiralama

Dalaman Havalimanında ulusal ve uluslararası araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunur. Avis, Budget, Almira ve Europcar gibi araç kiralama şirketleri bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Dalaman varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Dalaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Dalaman uçuşları Dalaman Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Adana-Dalaman 1 saat 10 dakika, Ankara-Dalaman 1 saat 40 dakika, Antalya-Dalaman 50 dakika, Bodrum-Dalaman 30 dakika, Gaziantep-Dalaman 1 saat 30 dakika, İstanbul-Dalaman 1 saat 30 dakika, İzmir-Dalaman 40 dakika, Trabzon-Dalaman 1 saat 20 dakika sürüyor.

Pegasus İstanbul, Türk Hava Yolları İstanbul, Diyarbakır, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden direkt Dalaman uçuşları düzenliyor.

Dalaman Ortalama Sıcaklık

GünMin.Maks.
Paz24 ºC28 ºCPazar
Pzt23 ºC30 ºCPazartesi
Sal24 ºC31 ºCSalı
Çar24 ºC34 ºCÇarşamba
Per25 ºC33 ºCPerşembe

Uçuş Süreleri

  • Istanbul 1sa 35dk
  • İzmir 10sa 25dk
  • Ankara 1sa 15dk
  • Antalya 4sa 40dk
  • Trabzon 6sa 50dk
  • Adana 10sa 15dk
  • Diyarbakır 11sa 5dk
  • Bodrum 5sa 55dk

Yakınındaki Şehirler

Dalaman Hakkında Daha Fazla

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir