Bükreş Hakkında

Bükreş Romanya’nın başkenti olup göz kamaştıran tarihi binaları, geniş caddeleri, meydanları ve parklarıyla harika bir şehirdir. Aynı zamanda Tuna nehrinin bir kıyısı olan Dambovita’nın kıyısında yer almaktadır. Çok planlı bir yerleşime sahiptir. Bükreş’te karasal iklim görülmektedir. Kışları soğuk ve yağmurlu yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bükteş’te asla trafik sorunu da yaşamazsınız. Geniş caddeleri ve sistemli sokakları ile çok rahat bir gezi yapabilirsiniz. Bükreş'te Ulusal Tarih Müzesi, Parlamento Binası, Stavropoleos Kilisesi, Köy Müzesi, Yahudi Tarihi Müzesi, Ateneul Roman Konser Salonu, Baran Kalesi gibi yerler gezip görmeniz gereken yerlerdir. Ve mutlaka muhteşem bi güzelliğe sahip olan Ateneul Roman’da bir konser izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bu mükemmel gezinizde tarihi şehir merkezi olan Lipscani’yede mutlaka gitmelisiniz. Lipscani kültür ve sanat aktivitelerinin merkezi mahallesidir. Pentagon’dan sonra dünyanın en büyük ikinci binası olan Paralmento Sarayı’nda rumen el işçiliği ve geleneksel sanatlarının en güzel örneklerine şahit olacaksınız. Neolitik dönemlerden 1930’lara kadar Romanya tarihinin eserleri olan Ulusal Tarih Müzesi’ni ve Kraliyet Sarayı’nda ki Ulusal Sanat Müzesi akıllarda iz bırakacak. Alışveriş için nereye gidebilirim diyorsanız, Magheru, Catergiu bulvarlarına gidebilirsiniz. Bükteş’te bazı semtlerde çok şirin rumen mimarisi yapılarını da görebilirsiniz. Özellikle Doktorlar Mahallesindeki Romen evleri. Bükreş’te yeme içme konusunda sıkıntı yaşamazsanız ve ayrıca İstanbul’a göre yemek ve içki fiyatları çok daha uygundur.
 

Havalimanından Bükreş Merkezine Ulaşım

Baneasa Aurel Vlaicu Havalimanı

Taksi
Uçağınız indikten hemen sonra terminal binasında 24 saat hizmet veren taksileri görebilirsiniz. Taksiler ile şehir merkezine gidişiniz ulaşımın en hızlı seçeneği olacaktır. Taksiler ile şehir merkezine çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Ayrıca taksiler kilometreye göre ücret belirlemektedir.

Otobüs

Kullanabileceğiniz en ekonomik seçenek olan otobüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Çok fazla sayıda farklı hattı bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı şehirde dilediğiniz noktaya otobüsle ekonomik ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Troleybüs
“Troleybüs” adı verilen telli otobüsler ile şehir merkezine gitmek diğer bir seçenektir. Otobüsler gibi şehirde dilediğiniz noktaya götüren troleybüs sizin için ekonomik ve rahat bir seçenek olacaktır.

Tramvay
Diğerlerine göre farklı bir seçenek olan tramvay ile şehir merkezine gitmeniz de mümkündür. Tramvay ile normal hat olarak şehir merkezine gidebilirsiniz ve ayrıca daha hızlı bir şekilde gidebilmek için ekspres tramvay seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Henri Coanda Havalimanı

Tren
Ekonomik seçeneklerden biri olan trenler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde bir çok noktaya giden trenlere terminal binasından binebilirsiniz. Ayrıca son durak olan Bükreş Kuzey Tren İstasyonu’na da ulaşabilmeniz mümkündür.

Otobüs
Henri Coanda Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs seçeneğini kullanarak da gitme imkanına sahipsiniz. Ayrıca çok ekonomik bir seçenek olan otobüslere Havalimanı’ndaki istasyonda bulunan 780 ve 783 numaralı numaralı otobüs hatlarını kullanarak şehir merkezine konforlu ve ekonomik bir yolculuk yapmış olacaksınız.

Transfer Aracı 
Size ev sahipliği yapacak otelinizin transfer aracı ile şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Transfer aracı hizmeti veren oteller; Howard Johnson Grand Plaza, JW Marriott Bucharest Grand Hotel, Angelo Airport Hotel, Phoenica Grand Hotel ve Golden Tulip Hotels.

Taksi
Henri Coanda Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi seçeneğine başvurabilirsiniz. Terminal binası önünde bulunan lisanslı taksiler ile şehir merkezinde dilediğiniz noktaya hızlı konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Lisanslı taksiler dışında çalışan taksilere binmemeniz gerekmektedir.

Araç Kiralama
Şehir merkezine giderken kullanabileceğiniz en rahat ulaşım için araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralayarak hem şehir içine ulaşımınızı kolaylaştırıp hem de şehir ziyaretinizi daha hızlı ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Havalimanındaki iki terminal binası arasında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralamanız mümkündür. Dilediğiniz marka ve modeli seçme imkanına sahip olacaksınız. Araç kiralama firmaları; Avis, Autonom, Sixt, Budget, Europcar, Boca, Hertz ve Touring şeklindedir.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Bükreş varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bükreş uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı