Brighton Hakkında

Brighton, İngiltere’nin güneyinde bulunan bir ildir. Sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. Deniz ve şehir hayatının popüler şehri olarak bilinir. Tam olarak Marş denizi kıyılarında yer alıp Brighton-Hove yerel idaresine bağlıdır. İngiltere’nin Başkenti olan Londra’ya yaklaşık 1 saatlik mesafededir. Turizm, kent ekonomisinde büyük rol oynamaktadır ve yılda yaklaşık 10 milyon turistin ziyaret ettiği bilinmektedir. Brighton’da tuzlu suların şifa kaynağı olduğu söylenmeye başladıktan sonra şehir oldukça yoğunlaşmıştır.  Tedavisine inanıldığı için hastaların ve zenginlerin sıkça ziyaret ettiği şehir haline gelmiştir. Kent 1820 yıllarında Brighton’a demiryolu yapılmasının ardından Brighton, Worthing ve Littlehampton birleşiminden sonra büyük şehir haline gelmiştir. 18. Yüzyıla kadar sakin bir kasaba olduğu bilinen Brighton’da 2000 yılında kraliçe tarafından “kent” haline gelmiştir.

Kent’in başlıca gezilebilecek yerleri olarak bilinen ve aynı zamanda Kent’in eski mirasları olan The Lanes bölgesi ve St. Nicholas Kilisesi’dir. Royal Pavillion Sarayı, Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi, Preston Park, Brighton İskelesi, Brighton Limanı ve Marinası, Oyuncak ve Model Müzesi ve Su Altı Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Volks Demiryolu ile mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz. Volks ile çok ilginç bir gezi aktivitesine şahit olacaksınız. Ayrıca gece kulüpleri, alışveriş merkezleri ve bir çok çeşitte eğlence mekanları Turizm sezonunda oldukça yoğun olmaktadır.

Brighton uçak bileti satın alabilmek için Thy, Anadolujet, Pegasus havayolu firmalarının uçak biletlerini acentelere ve satış noktalarına gitmeden kolayca biletkesfet.com üzerinden veya 7/24 Ücretsiz çağrı merkezi 0850 441 0 849 iletişim hattımızdan en ucuz ve en uygun uçak bileti kolayca satın alabilirsiniz. 
 

Havalimanından Brighton Merkezine Ulaşım

Tren
Güney terminalinin hemen yanında yer alan Havalimanı Tren İstasyonu yer almaktadır. Buradan Gatwick Express  hattını kullanarak direkt olarak Brighton’a ulaşabilirsiniz. Bu şekilde yolculuğunuz 30 dakika civarı sürecektir. Seferler ise sabah 06:45 ile 22:00 arasında yapılmaktadır. Tren bileti fiyatı 20 sterlindir.

Araç Kiralama
Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti veren sekiz araç kiralama firması vardır. Bu firmaların tamamı dünya çapında hizmet veren aynı zamanda marka olan firmalardır. Buradan cebinize uygun bir araç kiralayıp hem ulaşımınızı kolaylaştırıp hem de şehri daha rahat gezebilirsiniz. Araç kiraladıysanız A23 yolu üzerinden Güney yönünde ilerleyerek hızlı bir şekilde Brighton’a ulaşmanız mümkündür. Araç kiralayarak ulaşımınızda trafik çok yoğun değilse yaklaşık 30 dakika da Brighton’a ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Brighton varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Brighton uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Brighton uçuşları Brighton Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı