Bremen Hakkında

Bremen, Almanya’nın kuzeyinde ülkenin ikinci büyük limanın bulunduğu yerde ve Weser ırmağı kıyısında yer almaktadır. Aynı zamanda Bremen eyaletinin başkentidir. Şehirde yazları sıcak ve kurak, kış ayları ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Çok büyük limanı vardır ve sanayi açısından oldukça zengindir. Rönesans döneminden kalma masalsı yapılar mevcuttur. 820 senelik St. Peter Katedrali, Rathaus Belediye Binası, sivri çatılı 500 yıllık tuğla evler şehrin tarihi geçmişini anlatırken görenlerin gözlerini kamaştırıyor. Bremen’de gezilecekler listenize girecek diğer yerler ise; Bremen Mızıkacıları Heykeli, Bremerhaven Limanı, Böttcherstrasse, Übersee Müzesi, Bilim Merkezi, Botanik Bahçesi, Dutch Windmill, Gerhard Marcks Haus Galerisi gibi yerleri de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Festival meraklıları için oldukça seçilebilir bir kent olan Bremen’de görebileceğiniz festivaller; Bremen Denizcilik Festivali: Liman kutlamasıdır ve ocak ayında düzenlenir. Tanz Bremen Dans Festivali: Çok önemli dansçıların bulunduğu festivaldir ve şubat ayında gerçekleşir. Bremen Karnavalı: Almanya’nın en büyük samba karnavalı olarak bilinir ve şubat ayında düzenlenir. Büyük Noel Pazarı: Şenlikli bir Pazar yeri kurulur ve aralık ayında yapılmaktadır.

Tarihsel dokusu çok iyi durumda olan Bremen’de yüzlerce yıl öncesinin nostaljik yapılarına ve havasına hayran kalabilirsiniz. Her köşe başında bulunan Mızıkacılar heykelini görmeyi ihmal etmeyin. Pirinç ve çelikten yapılmış 2000 adet çiviyi takip ederek Liebfrauen Kilisesi’nden Marktplatz’a, oradan da El İşçileri Sokağı olarak bilinen Böttcher Sokağı’nda mutlaka yürümelisiniz. En çok keyif alacağınız yerlerden biri olan, dar ama Arnavut kaldırımı taşlarla kaplı etrafında tarihi Bremen evlerinin olduğu sokaklarına kesinlikle gitmelisiniz. Bisiklet kiralayarak da kent merkezini rahat ve huzurlu bir şekilde gezebilirsiniz. Yeme içme konusunda çok sıkıntı yaşamayacağınız bir kenttir. Güzel kafe ve restoranlara ev sahipliği yapan Viertel ve Schlachte’de eşsiz lezzetlere konuk olabilirsiniz. Aynı zamanda barlar ve eğlence mekanları da bu bölgede bulunmaktadır. 
 

Havalimanından Batman Merkezine Ulaşım

Tramvay
Bremen havalimanından kalkan tramvaylar şehir merkezine olduğu gibi çevre illere de ulaşım hizmeti vermektedir. Yıllık 6 milyonu bulan yolcu almaktadır. Aynı zamanda sadece Almanya’nın kuzeyine değil Hollanda’nın bazı bölgelerine de hizmet vermektedir. Şehir merkezine ulaşmak isteyenler için terminali önünden geçen bir tramvay hattı vardır. Şehir merkezine gitmek için 6 numaralı tramvay hattına binmeniz gerekmektedir. Şehir merkezine tramvayla yolculuğunuz yaklaşık olarak 12 dakika sürmektedir. Ayıca tarihi şehir merkezine gitmek için ise Bremen Am Brill durağında inerek yaklaşık 7 dakikalık bir yürüyüş yapmanız sonucunda Avrupa’daki her şehirde olan tarihi şehir merkezine ve St. Peter Katedrali’ne ulaşabilirsiniz.

Taksi
En hızlı şekilde ulaşım için taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Mesafenin kısa olması sebebiyle masraflı olmayan taksiler ile hem hızlı hem de konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Terminal çıkışından taksilere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Havalimanı’nda olan 5 farklı araç kiralama ofisinden dilediğiniz firmadan araç kiralamanız mümkündür. Aynı zamanda bisiklette kiralayabilirsiniz. Mesafe kısa olduğu için böyle bir imkana sahip havalimanının Terminal 2 binasında ücretsiz park yerleri de bulunmaktadır. Kiralayacağınız herhangi bir araçla havalimanı çıkışındaki Neuenlander Caddesi’ni sol yönde takip edip Lengermarckstraße adlı yola çıkacaksınız. Bu yol sizi doğrudan şehir merkezine ve tren garına götürmektedir. Ayrıca araç kiralama şirketleri şehrin kuzeyde bulunmasından dolayı sizlere kış lastik imkanı da sunmaktadır. 
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Bremen varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bremen uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bremen uçuşları Bremen Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir