Boston Hakkında

Boston, ABD’nin Massachusetts Eyaletinin başkentidir. Amerika’nın gençlik şehri olarak bilinen Boston, ev sahipliği yaptığı bir çok harika üniversite ile dünyanın her yerinden öğrencinin hayali haline gelip binlerce öğrencinin yaşam sürdürdüğü yer haline gelmiştir. Amerika şehirleri denilince akla öncelikle ışıl ışıl modern yapılarla süslü bir kent gelir. Bir eğitim ve finans şehri olan Boston’da bu hayali büyük bir ölçüde karşılamaktadır. Boston’da geçmişten kalan mükemmel gözüken tarihi binaları da sık sık  göreceksiniz. Bu binalar 17. Yüzyıl da yerliler tarafından kurulduğu söylenmektedir.

Boston müze ve sanak konusunda çok  zengin seçenekler sunmaktadır.  Boston Müzesi, Harvard Müzesi, MIT müzesi, New England Akvaryumu, Harbor Adası ve Doğa Parkı, Old State House, Common Parkı şehirde gezilecekler listenize yazabileceğiniz güzelliklerdendir. Boston’da şık, renkli ve işlek kafe ve restoranları arıyorsanız Newburry Strett’e gidebilirsiniz. Bu caddede kırmızı renkli eski Boston evlerinin alt katları restoran ve kafe tarzı mekanlara çevrilmiştir. Şehir halkının en çok sevdiği aktiviteler ise Sahilde balık tutmak, yürüyüş yapmak ya da kuğu şeklindeki kayıklara binmektir. Boston’a geldiyseniz bu aktiviteleri yapmaktan oldukça memnun kalacaksınız.

Boston’da gençlik şehri olması haliyle renkli bir eğlence hayatı vardır. Aynı zamanda gideceğiniz yer gençlik şehri olunca bir çok festivale de rastlayabilirsiniz. Boston’da festival ve etkinlikler oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle yaz aylarında gerçekleşen festivallerden öne çıkanlar; Boston Kitap Festivali, Berklee BeanTown Caz Festivali, Boston Maratonu, Boston Film Festivali. Yılda yaklaşık 17 milyon turistin ziyaret ettiği edinen bilgiler arasındadır. New York-Boston arası karayolu ile ulaşım yapmak istediğinizde yaklaşık 4-5 saatlik bir yolculuk yapacaksınız. Deniz’den büyük yelkenli tur yapmayı ihmal etmeyiniz. Şehri gezmek için tramvay da kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır. 
 

Havalimanından Boston Merkezine Ulaşım

Raylı Sistem
Direkt olarak havalimanının içine giden bir metro olmasa da, Mavi hat isimli metro hattında “Airport” adında bir istasyon vardır. Logan'dan kalkan servislerle bu istasyona buradan ise bineceğiniz metroyla şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yaklaşık olarak 20 dakikalık bir süre ile şehir merkezine ulaşımınız gerçeklemiş olacaktır.

Feribot 
Havalimanı’nda Logan Wharf isminde iskele bulunmaktadır. Yürüyerek 10 dakika veya 66 numaralı shuttle ulaşabileceğiniz iskeleden şehir merkezindeki iskeleye yani Long Wharf’a 20 dakikada ulaşım sağlamanız mümkündür. Diğer seçeneklere göre daha ekonomik olan feribotlar gün içerisinde 50 dakika ile 1 saat arasın değişen süreyle hareket etmektedir.

Havalimanı Otobüsleri
Boston Logan Havalimanı’nın zemin katından 10 dakikada bir şehre hareket eden “Silver Line 1” isimli otobüs hattı bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 25 dakika da şehir merkezindeki Güney İstasyonuna ulaşan SL1 aynı zamanda size buradan Red Line metro hattına isteğe bağlı aktarma da yapmaktadır.

Taksi 
Taksiler sizi Boston Kanalı altından geçen tüneller üzerinden şehir merkezine bağlayacaktır. Taksiler ile ortalama 10 dakikalık bir yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşmış olacaksınız. Kısa mesafeli bir yolculuk olduğu için oldukça uygun fiyata taksiden iniş yapabilirsiniz.

Araç Kiralama 
Havalimanı’ndaki araç kiralama şirketlerinden dilerseniz araç kiralayıp hem şehri daha kolay gezip hem de ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Havalimanı’ndan araç kiralarsanız öncelikle Boston Kanalı altından geçen tüneli kullanıp Congress Caddesi ve Congress Köprüsü üzerinden direkt olarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz yaklaşık 10 dakika sürecektir.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Boston varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Boston uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Boston uçuşları Logan Uluslararası Havalimanı, Portsmouth Pease Uluslararası Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir