Beyrut Hakkında

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut, Ortadoğu’nun Paris’i olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda Beyrut’un Akdeniz’e kıyısı vardır. Şehirde yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlıdır. Her türlü neşenin hakim olduğu sokakları, Kilise ve Camilerin mükemmel duruşları, sıcakkanlı insanları, muhteşem doğası, eğlence hayatı, tarihi ve turistik yerleriyle Ortadoğu’nun önemli merkezi haline gelmiştir. Beyrut’ta Arap, Mülteci, Suriyeli, Hristiyan, Ermeni gibi pek çok millet insanları yaşamını sürdürmektedir.

Beyrut’un 5000 yılı aşan bir tarihi var. Burada Taş Devri’nde başlayan yaşam; Helen, Roma ve Bizans İmparatorluğu’nu gördü, ardından Arapların ve Haçlıların istilasıyla olaylar devam etmiştir ve son olarakt da Osmanlı Devleti öne çıkmıştır. Beyrut’ta Jetta, Byblos, Place d'Etoile, Corniche, şehir merkezi, Güvercin Kayalıkları, Al Omari Camisi, Saint Jeorge Maronite Kilisesi, Milli Müze gibi yerleri gezilecekler listenize yazıp ziyaret edebilirsiniz. Bu güzellikleri gezmek için en ideal zaman bahar aylarıdır. Beyrut’un çok renkli  gece hayatıda bilinmektedir. Gece hayatına karşı iligiliyseniz Beyrut’ta bir  gece çıkıp buradaki gece hayatına şahit olmanızı tavsiye ederiz. En meşhur mekanı ise Starco merkezinde bulunan Music Hall’dir. Music Hall’e giderek genç, yaşlı demeden herkesin her çeşit zevkin toplandığı ve her tarz müziğin çaldığı bir yerdir. Burada gece uzun sürmektedir.

Beyrut’ta karnınız acıktıysa yemekler konusunda asla sıkıntı yaşamazsınız. Özellikle ülkemizdeki Hatay mutfağına alışkınsanız çok şanslısınız. Dünyaca ünlü Beyrut yemeklerini yapan çok önemli restoranlar vardır. İçli köftemize benzeyen kebbeh, patlıcan salatamıza benzeyen babaganuş, kısır yemeğimize benzeyen tabule gibi bir çok lezzetlere şahit olacağınız yemekleri çok beğeneceksiniz.
 

Havalimanından Beyrut Merkezine Ulaşım

Taksi
Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminal binası çıkışından taksileri bulmanız kolay olacaktır. Taksiler ile şehir merkezine yaklaşık 30 bin Lübnan Poundu ile gidebilirsiniz, yani 55 TL. Şehir merkezine ulaşımınız 15-20 dakikanızı alacaktır.

Özel servisler
Havalimanı’ndan şehir merkezinde ki farklı noktalara yolcu özel şirket servisleri de mevcuttur. Bu şirketler aynı zamanda lüks bir ulaşım sundukları için normal fiyatların üzerinde çalışmaktadırlar.

Araç Kiralama
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın diğer bir seçeneği de araç kiralamaktır. Aynı zamanda şehri gezmenizde araç ile daha kolay ve detaylı olabilir. 7 farklı araç kiralama şirketi ve aralarında dünya tarafından bilinen araç kiralama zincirlerinin de olduğu firmalardan araç kiralayarak şehir merkezine 15 dakika mesafe ile ulaşabilirsiniz.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Beyrut varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Beyrut uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir