Belgrad Hakkında

Belgrad, Sırbistan’ın başkenti olup ülkenin en önemli ve en büyük havalimanıdır. Nikola Tesla havalimanı Belgrad’ın güney kısmında yer almaktadır. Belgrad, balkanların en güzel şehri olarak bilinmektedir. Tam olarak Güneydoğu Avrupa’da Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği şehir mimarisi, çok zengin tarihi, ışıl ışıl sokakları, müzeleri, sıcak kanlı insanları ile çok seveceğiniz bir şehir olacaktır. Belgrad, Avrupa’nın eski yerleşim yerlerinden biri olup tarihi boyunca pek çok kez fethedilmiştir. Son yıllarda yıldızını parlatan Belgrad, renkli şehir hayatı keşfetmek isteyenlere karşı çok iddialı.

Belgrad da gezilecekler listenize buradaki Osmanlı-Türk izlerini taşıyan ve aynı zamanda birinci yüzyıla kadar da uzanan pek çok müze, mimari yapı ve kaleleri keşfedebilir bu keşif sırasında ise hiç bilmediğiniz ve öğrenmekten mutluluk duyacağınız kültürler ve hayatlara şahit olabilirsiniz.  Aynı zamanda dar sokakları sebebi ile yürüyerek gezmekten oldukça keyif alacağınız, ilginç ve alışveriş yapmayı durduramayacağınız pazar yerleri, göz kamaştıran şehirle iç içe parkları ile çok mutlu olacaksınız. Belgrad da ayrıca ziyaret etmeniz gereken yerler, Aziz Sava Katedrali, Taş Meydan ve Cumhuriyet Meydanıdır. Bilime merakınız olsa da olmasa da ülke de oldukça saygınlık kazanan ve en önemli yetişkin kişiliğe sahip olan Tesla'nın kişisel eşyalarının bulunduğu Tesla müzesine mutlaka uğramalısınız. Günümüzde çok önemli yeri olan hızölçer, mikrodalga, neon ışıklar, floresan lamba vb. gibi buluşlar burada sergilenmektedir.
 
Mutfağında Kaymağın çok meşhur olduğu Belgrad da bu lezzeti tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda Belgrad da ekmek üzerine sürülen bir garnitür olan avjar halk tarafından çok sevilmektedir. Sırp salatası, bir çeşit balık çorbası olan riblja çorbası ve Sırp kebabı olarak bilinen cici cevabi de buradaki çok önemli lezzetlerden. Türk ve Macar mutfağından da esinlenen muhteşem lezzetlere şahit olacağınız restoranlar genellikle  Skardarlija ve Strahinjica caddeleri üzerinde bulunmaktadır.
 

Havalimanından Belgrad Merkezine Ulaşım

Taksi
Şehir de 6 ayrı bölgeye ulaşım sağlayan taksiler ile hızlı ve kolay bir ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca Havalimanında bagaj teslim bölümünden isterseniz taksi ayarlayabilirsiniz.

Otobüs
Diğer bir seçenek olan otobüs ile şehir merkezine ulaşmanız da mümkündür. Taksilere göre daha ekonomik bir seçim olan otobüsler ile konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Gideceğiniz bölgeye göre Mini Bus Line A1 ve PTC Belgrade Line 72 olmak üzere iki otobüs hattı bulunmaktadır. Uçağınız indiği andan itibaren havalimanından otobüslere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Terminal 2 binasında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralamanızda ulaşımınız için diğer bir seçenektir. Araç kiralayarak hem ulaşımınızı kolaylaştırıp hemde gezinizi daha rahat hale getirebilirsiniz. Auto Rent, Avaco, Avis, Beo, Budget, Dollar, Europcar, Hertz, AC Macura, Menadzer Express, Mobil & Auto, Moris, Mega Rent, Sixt, Thrifty, UniRent ve YU Tim tercih edebileceğiniz araç kiralama firmalarındandır.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Belgrad varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Belgrad uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı