Hızlı Erişim

Batna Hakkında

Batna, Cezayir’in kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Ülkenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini taşıyan Batna da, Kışlar soğuk yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. Batna’nın tarihteki öyküsü askeri birlikler tarafından 1844 yılında Batna’ya kurulan kale ile başlamıştır. Bu kale sayesinde Fransızlar, Büyük Sahra Çölü ile Atlas Dağları arasındaki bölgenin denetimini sağlamayı amaçlamıştır. Batna’da günümüzde Roma kalıntıları oldukça dikkat çeken ve çok sayıda ziyaretçi ağırlayan bir yerdir. Şehir çevresinde görülmeye değer yerlerden olan ve tarihi kalıntılarıyla etkileyici örnekleri görebileceğiniz, görkemli caddeler, sütunlar ve tiyatrolarıyla özellikle Timgad’a mutlaka uğramalısınız. Batna'nın canlı bir şehri olup canlı olduğu için Batna merkezini yürüyerek gezmek daha çok hoşunuza gidecektir.

Mutfağında Akdeniz lezzetlerine de şahit olacağınız Batna'nın bir çok kafe ve restoranında Kuzey Afrika Ve Cezayir’in kendine özgü, parmak ısırtan lezzetlere şahit olacaksınız. Özellikle baharatlı yemeklerin çok beğenildiği kentte bu lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Fransız mutfağının çeşitli lezzetlerine de şahit olacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Batna varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Batna uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Batna uçuşları Mostepha Ben Boulaid Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı