Barselona Hakkında

Barselona, İspanya'nın kuzeydoğu kıyısında bulunan bir şehirdir. Katalonya özerk bölgesinin başkenti ve en büyük şehridir, ayrıca İspanya'nın nüfus bakımından ikinci en büyük şehridir Avrupa Birliği sınırları içindeki beşinci en büyük metropoliten alandır. Kent, İspanya-Fransa sınırının yaklaşık 150 km güneyinde yer alır. İspanya'nın Akdeniz kıyısındaki en önemli limanı ve ticaret merkezidir. Barselona, hem gezilecek yerlerinin bolluğu hem de deniz kenarı bir kent olduğu için yılın neredeyse tüm mevsiminde turist çekmektedir. Şehir’de akdeniz iklimi görülmektedir kışları da ılık geçer ama bahar ayları en güzel zamanlardır. Ünlü mimar Antoni Gaudi’nin burada katkıları çok büyüktür. Şehir’deki eserleri UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Ve bunlar arasında Casa Mila, La Sagrada Familia Kilisesi ve Park Güell bulunur. Şehir, dünya çapında futbol takımı Barcelona ile de tanınır.

Barselona’nın en eski yerleşim alanı, küçük bir tepe olan Monte Taber'dir. Roma dönemi surlarının kalıntıları buradaki bazı sokaklarda hala görülür. Eski kentin ortasındaki Barselona Katedrali'nin yapımına 1289'da kuzey cephesi ile başlanmış büyük bölümü 14. yüzyılda yapılmasına karşın ancak 15. yüzyıl sonlarında tamamlanmıştır. Batı cephesi ise 19. yüzyılda eklenmiştir. Barselona'nın belki de en önemli mimari yapısı ve kentin simgesi olan devasa Sagrada Familia Kilisesi' göz kamaştıracak güzelliğe sahiptir. Barselona’nın müsabakalarını gerçekleştirdiği Camp Nou Stadı’nı mutlaka  gömeniz gerekmektedir. Stadyumda muhteşem bir atmosfere şahit olacaksınız ve hatta vaktiniz var ise bir maç izlemenizi tavsiye ederiz. Şehir Meydanında yer alan arena, Katalanlar ve turistler için ilgi çekici bir yerdir. Flamenko dansının izlenebileceği gece kulüpleri çok sayıdadır. Aslında Barcelona daha çok bir eğlence şehridir; kentin her yerinde eğlenilebilecek yerler bulmak mümkündür. Barcelona'da ayrıca teleferikle Olimpiyatların yapıldığı Montjuic Dağı'na çıkabilir. Meşhur plajı Barceloneya'ya gidebilir ve ünlü ressam Picasso'nun eserlerinin sergilendiği Picasso Müzesi'ne de gidip ziyaret edebilirsiniz.
 

Havalimanından Barselona Merkezine Ulaşım

Raylı Sistem
Havalimanı’nda Barselona ve ülkenin diğer noktalarına da giden bir raylı sistem hattı bulunmaktadır. R2 hattına binerek çeşitli aktarmalarla birlikte şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Şehir merkezindeki noktalar ulaşabileceğiniz noktalar;  Ciutat Vella (Eski Şehir), Barceloneta sahili, Barrio Gotico ve El Raval’dır.

Havalimanı Otobüsleri
Barselona Metropolitan tarafından düzenlenen otobüsler ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Aerobus isimli ekspres hatta çalışan otobüslerle direkt olarak şehir merkezindeki Espanya ve Catalunya meydanlarına ulaşmak için Terminal 1’den A1 hat numaralı otobüse, Terminal 2’den ise A2 numaralı otobüse binerek ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu otobüsler dışında 46 hat numaralı otobüsle de şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Ancak 46 hat numaralı otobüs bir çok durakta durduğu için ve valizleriniz için daha az yer imkanı sunabileceği için çok tercih edilen bir seçenek değildir. Havalimanı’nda gece yarısından sonra N16 ve N17 hat numaralı otobüsler ile şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yolculuk süreniz yaklaşık olarak 50-60 dakika arasında olacaktır.

Taksi
Diğer bir ulaşım seçeneği olan taksi ile çok rahat ve hızlı bir şekilde şehirde dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Fakat diğer seçeneklere göre daha maliyetli bir yolculuk olacaktır.

Araç Kiralama
Günlük 20 avro gibi düşük bir fiyatla şehirde hem daha konforlu bir ulaşım hem de daha özgür gezebilmeniz için araç kiralamak çok avantajlı bir seçenektir. Havalimanı’nda bulunan dünyaca ünlü firmaların ofislerinden araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Uçağınıza binmeden önce rezervasyon yaparsanız daha indirimli şekilde araç kiralamış olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Barselona varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Barselona uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Barselona uçuşları General Ja Anzoategui Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı